Jak umieścić napisy w Windows Media Player Windows 10?

Napisy do filmów mogą się przydać, gdy użytkownicy muszą zmniejszyć głośność lub przetłumaczyć filmy zagraniczne. Jednak w przeciwieństwie do niektórych odtwarzaczy multimedialnych innych firm, Windows Media Player nie obsługuje plików napisów SRT po wyjęciu z pudełka, dlatego czasami nie można załadować napisów. Nie oznacza to, że użytkownicy nie mogą ładować napisów w WMP, ale to oprogramowanie potrzebuje dodatkowego pakietu kodeków, aby odtwarzać napisy z filmami.

Windows Media Player nie może odczytać pliku SRT

1. Sprawdź, czy opcja Tekst, podpisy i napisy jest włączona

 1. Użytkownicy, którzy zainstalowali wymagany pakiet kodeków, powinni sprawdzić, czy w WMP mają włączone teksty piosenek, podpisy i napisy. Aby to zrobić, kliknij Grać u góry okna Windows Media Player.Menu odtwarzania Windows Media Player nie może załadować napisów
 2. Następnie wybierz Teksty, podpisy i napisy rozwinąć podmenu.Teksty, podpisy i napisy podmenu Windows Media Player nie może załadować napisów
 3. Wybierz Włączone, jeśli dostępne opcja włączenia napisów.

2. Dodaj DirectVobSub do Windows

 1. Kliknij a Pobierz główny link UE przycisk najnowszej wersji DirectVobSub (obecnie 2.46.4616) na stronie kodeka DirectVobSub.
 2. Następnie otwórz pobrany instalator DirectVobSub, aby zainstalować ten kodek.
 3. Zaawansowany kodek jest alternatywą dla DirectVobSub, którą niektórzy użytkownicy uważają za bardziej niezawodną. Jeśli Windows Media Player nadal nie wyświetla niektórych napisów do filmów z zainstalowanym DirectVobSub, spróbuj zainstalować Zaawansowany kodek, klikając Pobierz Lokalizacje na stronie pakietu kodeka.

Windows Media Player na stronie DirectVobSub (VSFilter) nie może załadować napisów

Użyj jednego z tych odtwarzaczy multimedialnych zamiast przestarzałego programu Windows Media Player i na dobre unikaj problemów z napisami.

3. Sprawdź dopasowanie tytułów plików wideo i napisów

 1. Aby sprawdzić, czy tytuł pliku z napisami odpowiada filmowi, naciśnij klawisz Windows + klawisz skrótu E.
 2. Następnie otwórz folder zawierający wideo, dla którego są napisy. Ten folder powinien również zawierać plik SRT z napisami do filmu.
 3. Jeśli plik SRT nie znajduje się w tym samym folderze co jego wideo, otwórz folder zawierający SRT. Następnie przeciągnij i upuść SRT do folderu wideo, aby go przenieść.
 4. Nazwa pliku SRT powinna być również taka sama jak nazwa pliku wideo (z innym sufiksem pliku). Jeśli nie, kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Przemianować opcja.Opcja Zmień nazwę Windows Media Player nie może załadować napisów
 5. Następnie edytuj nazwę pliku SRT, tak aby pasowała do tytułu pliku wideo, ale nie zmieniaj sufiksu SRT na końcu.

4. Konwertuj napisy do formatu SRT

 1. Pliki napisów wideo również muszą być w obsługiwanym formacie SRT programu Windows Media Player. Jeśli mają alternatywny format napisów, przekonwertuj wymagane napisy na SRT, otwierając konwerter Konwertuj napisy na SRT w przeglądarce.Windows Media Player konwertuj napisy na Srt nie może załadować napisów
 2. Kliknij Wybierz pliki przycisk.
 3. Wybierz plik napisów do konwersji i kliknij otwarty przycisk.
 4. Następnie naciśnij Konwertuj na SRT przycisk.
 5. Pobierz przekonwertowany plik SRT.
 6. Jeśli Windows Media Player nie może załadować napisów, rozważ ponowne pobranie pliku z napisami lub przejście do innego odtwarzacza.

Link do głównej publikacji