Jak ukryć przycisk Microsoft Edge w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows 10

System operacyjny Microsoft Windows 10 jest dostarczany z dwiema przeglądarkami internetowymi; nowa przeglądarka internetowa Microsoft Edge, która jest domyślną przeglądarką w Windows 10 i Internet Explorer 11.

Podczas gdy Microsoft chce, aby użytkownicy Windows 10 korzystali z Microsoft Edge, ponieważ obsługuje on nowsze technologie sieciowe i jest przeglądarką, na której Microsoft skupia się na rozwoju, musiał dodać Internet Explorer do Windows 10 w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej.

Microsoft Edge nie obsługuje wielu technologii obsługiwanych przez program Internet Explorer. Organizacje i użytkownicy, którzy wymagają wsparcia dla tych technologii, muszą używać programu Internet Explorer w systemie Windows 10 (bezpośrednio lub w środowisku maszyny wirtualnej).

Jeśli otworzysz Internet Explorera w systemie Windows 10, zauważysz, że Microsoft umieścił przycisk Microsoft Edge na głównym pasku narzędzi przeglądarki. Przycisk zabiera miejsce, które służy do wyświetlania otwartych kart w Microsoft Edge, i możesz je usunąć, jeśli go nie używasz.

Usunięcie przycisku Microsoft Edge w Internet Explorerze

ukryj przycisk krawędzi Microsoft Internet Explorer

Przycisk Edge na pasku narzędzi programu Internet Explorer w systemie Windows 10 jest stosunkowo niewielki, ale może wystąpić inny problem. Uderzenie w niego jest stosunkowo łatwe, a nie przycisk nowej karty, który jest wyrównany tuż obok niego.

Jest to prawdopodobnie większy problem na urządzeniach dotykowych, ale może się zdarzyć również na urządzeniach obsługiwanych myszką.

Microsoft dodał opcję do Opcji internetowych, która usuwa przycisk Microsoft Edge z Internet Explorera po aktywacji.

ukryj przycisk krawędzi

Oto jak to się robi:

 1. Wybierz Menu, a następnie Opcje internetowe w Internet Explorerze. Możesz nacisnąć klawisz Alt na klawiaturze i wybrać Narzędzia> Opcje internetowe, jeśli wolisz w ten sposób.
 2. Przejdź do karty zaawansowanej po otwarciu okna Opcje internetowe.
 3. Przewiń w dół do sekcji przeglądania i znajdź preferencję „Ukryj przycisk (obok przycisku Nowa karta), który otwiera Microsoft Edge”.
 4. Zaznacz pole przed preferencjami, aby ukryć przycisk Edge na pasku narzędzi.
 5. Kliknij Zastosuj.
 6. Uruchom ponownie Internet Explorera

Zmiany obowiązują po ponownym uruchomieniu przeglądarki internetowej. Możesz cofnąć zmianę, usuwając znacznik wyboru z preferencji w Opcjach internetowych przeglądarki.

Opcja zasad grupy

zasady grupy przycisków ukrywania krawędzi

Administratorzy systemu mogą również ukryć przycisk Microsoft Edge w przeglądarce Internet Explorer w Edytorze zasad grupy.

 1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz gpedit.msc i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
 2. Przejdź do Konfiguracja użytkownika> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Internet Explorer> Ustawienia internetowe> Ustawienia zaawansowane> Przeglądanie.
 3. Kliknij dwukrotnie Ukryj przycisk (obok przycisku Nowa karta), który otwiera Microsoft Edge.
  1. Włącz zasadę, aby ukryć przycisk w Internet Explorerze.
  2. Po wybraniu opcji Wyłącz przycisk jest wyświetlany i użytkownik nie może go usunąć.
  3. Jeśli nie skonfigurujesz zasad (domyślnie), przycisk jest wyświetlany, ale użytkownicy mogą je ukryć za pomocą Opcji internetowych.

Wskazówka: Oto lista wszystkich zasad Microsoft Edge.

Podsumowanie
Jak ukryć przycisk Microsoft Edge w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows 10
Nazwa artykułu
Jak ukryć przycisk Microsoft Edge w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows 10
Opis
Dowiedz się, jak usunąć przycisk Microsoft Edge wyświetlany na głównym pasku narzędzi programu Internet Explorer (obok kart) na urządzeniach z systemem Windows 10.

Link do głównej publikacji