Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge (Chromium)

Nie powinno dziwić, że domyślną wyszukiwarką Microsoft Edge — niezależnie od tego, czy jest to wersja klasyczna, czy nowa wersja Chromium — jest wyszukiwarka Microsoft Bing.

Niektóre osoby wolą Bing niż Google i inne wyszukiwarki, co jest w porządku; inni wolą używać innej wyszukiwarki do wyszukiwania.

Nigdy nie uważałem Binga za bardzo dobrego, jeśli chodzi o zapytania w języku innym niż angielski, ponieważ wydawało się, że jest bardzo skoncentrowany na angielskich regionach i wynikach wyszukiwania. Jeśli płyniesz tą samą łodzią, możesz zmienić wyszukiwarkę, aby z niej korzystać podczas wyszukiwania z paska adresu.

Podejrzewam, że za każdym razem można też ręcznie odwiedzić wyszukiwarkę i uruchamiać wyszukiwania ze strony internetowej wyszukiwarki, ale nie jest to najwygodniejsza z opcji.

Wskazówka: możesz pobrać kompilacje podglądu Edge od Microsoft.

Zmień wyszukiwarkę w Microsoft Edge Chromium

zmień wyszukiwarkę microsoft edge chromium

Najszybszym sposobem zmiany wyszukiwarki w nowej przeglądarce Microsoft Edge jest:

 1. Ładuj edge: // ustawienia / wyszukiwanie w pasku adresu przeglądarki; to powinno załadować ustawienia wyszukiwania.
 2. Kliknij menu obok „wyszukiwarki używanej na pasku adresu”, aby przełączyć wyszukiwarkę z Bing na inną wyszukiwarkę. Nowa wyszukiwarka jest używana od tego momentu przy każdym wyszukiwaniu.

Edge wymienia tylko pięć różnych wyszukiwarek, a jedną z nich jest YouTube. Możesz przełączyć się na Google, DuckDuckGo lub Yahoo, ale o to chodzi; nie jest to największy wybór, ale może być wystarczający, jeśli preferowana wyszukiwarka znajduje się na tej liście.

Jeśli tak nie jest, moja ulubiona strona startowa nie, masz dwie opcje:

Opcja 1: Odwiedź wyszukiwarkę i uruchom na niej wyszukiwanie

microsoft edge chromium dodaj wyszukiwarkę

 1. Otwórz wyszukiwarkę w Microsoft Edge.
 2. Uruchom wyszukiwanie TESTU lub czegoś ogólnego.
 3. Otwórz stronę wyszukiwarek w przeglądarce: edge: // settings / searchEngines
 4. Wybierz trzy kropki obok wyszukiwarki, które chcesz ustawić jako domyślne w Microsoft Edge, i wybierz z menu opcję „ustaw jako domyślną”.

To wszystko.

Niektóre wyszukiwarki mogą nie zostać dodane automatycznie. W takim przypadku możesz użyć drugiej opcji, aby je dodać.

Opcja 2: Dodaj wyszukiwarkę ręcznie

dodaj wyszukiwarkę Microsoft Edge

 1. Wybierz Zarządzaj wyszukiwarkami na tej samej stronie.
 2. Kliknij przycisk Dodaj, aby dodać nową wyszukiwarkę do listy. Zostaniesz poproszony o wypełnienie następujących trzech pól:
  1. Wyszukiwarka — wybierz nazwę identyfikującą wyszukiwarkę.
  2. Słowo kluczowe — Opcjonalne, może być używane do wyszukiwania w tej wyszukiwarce, jeśli nie jest ona domyślna.
  3. URL — adres URL wyszukiwania, który zamiast zmiennej używa zmiennej% s.
 3. Kliknij Dodaj, aby dodać wyszukiwarkę.

Aby uzyskać adres URL, uruchom wyszukiwanie TESTU lub innego terminu, który można łatwo zidentyfikować w adresie URL. Skopiuj pełny adres URL wyników do pola URL w Microsoft Edge i zastąp wyszukiwane hasło% s.

Na stronie Start otrzymujesz adres URL wyników wyszukiwania, taki jak https://www.startpage.com/do/search?lui=englishlanguage=englishcat=webquery=TESTnj=anticache=502855, gdy uruchomisz takie wyszukiwanie. Po prostu zamień TEST na% s i gotowe. Możesz także usunąć parametry w celu usprawnienia adresu URL, aby uzyskać dostęp do https://www.startpage.com/do/search?query=%s.

Link do głównej publikacji