Aktualizacja programu Internet Explorer

Możliwe, że masz zainstalowany program Microsoft Internet Explorer, jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows. Jest tam, nawet jeśli go nie używasz. Co gorsza dla wielu osób, to fakt, że wiele aplikacji innych firm używa silnika skryptowego Internet Explorera do wyświetlania treści internetowych. Popularnym przykładem może być na przykład platforma do gier Steam.

Oznacza to, że nawet jeśli uważasz, że nie używasz Internet Explorera, nadal możesz go używać w aplikacjach innych firm. To wyjaśnia, dlaczego niezwykle ważne jest aktualizowanie programu Internet Explorer, aby uniknąć ataków na przeglądarkę internetową w aplikacjach innych firm.

Pierwszym krokiem do ustalenia, czy program Internet Explorer można zaktualizować, jest sprawdzenie, która wersja jest zainstalowana w systemie komputerowym. Użytkownicy systemów Vista i Windows 7 mogą kliknąć kulę początkową w lewym dolnym rogu i wpisać Internet Explorer w formularzu uruchamiania, aby uruchomić program Internet Explorer z wyników. Użytkownicy systemu Windows XP mogą również znaleźć pozycję Internet Explorer w menu Start.

Naciśnij Alt-H po otwarciu przeglądarki internetowej i wybierz z menu opcję Internet Explorer. Wyświetli się okno z listą wersji zainstalowanej przeglądarki Internet Explorer.

aktualizacja przeglądarki internetowej

Istnieją w zasadzie trzy możliwości: Internet Explorer 6, Internet Explorer 7 lub Internet Explorer 8. Jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer 6 lub 7, możesz zaktualizować przeglądarkę do wersji 8, która jest zalecana. Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 8 korzystają z najnowszej wersji przeglądarki. Nadal może brakować aktualizacji zabezpieczeń wydanych przez firmę Microsoft.

Użytkownicy, którzy nie używają przeglądarki Internet Explorer 8, mogą odwiedzić witrynę pobierania IE, aby pobrać najnowszą wersję przeglądarki internetowej. Instalacja zaktualizuje program Internet Explorer do wersji 8 niezależnie od poprzedniej wersji zainstalowanej w systemie.

Drugim krokiem — który muszą również wykonać początkowi użytkownicy Internet Explorera 8 — jest sprawdzenie aktualizacji zabezpieczeń dla przeglądarki internetowej. Najlepiej zrobić to za pomocą Windows Update. Microsoft automatycznie przeskanuje zainstalowane programy i wyświetli wszystkie łatki dostępne dla konfiguracji.

Pamiętaj, że aktualizacja programu Internet Explorer może nie być możliwa, jeśli pracujesz w środowisku biznesowym.

Link do głównej publikacji