Jak dodać wyszukiwarki do Internet Explorera

Internet Explorer daje możliwość wyboru domyślnej wyszukiwarki, zwanej także dostawcą wyszukiwania, podczas początkowej konfiguracji przy pierwszym uruchomieniu. Listę dostawców wyszukiwania, którzy są obecnie instalowani w przeglądarce, znajdziesz w części Zarządzaj dodatkami. Należy pamiętać, że ten przewodnik używa programu Internet Explorer 9, aby przeprowadzić użytkownika przez proces konfigurowania dostawcy wyszukiwania, i może się różnić, jeśli używasz innej wersji przeglądarki internetowej Microsoft.

Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 9 kliknij ikonę Narzędzia w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz Zarządzaj dodatkami z menu kontekstowego. Spowoduje to otwarcie menedżera dodatków, który wyświetla wszystkie paski narzędzi, rozszerzenia i dostawców wyszukiwania zainstalowane w przeglądarce. Przejdź do dostawców wyszukiwania, aby zobaczyć listę wyszukiwarek dostępnych obecnie w przeglądarce.

dostawcy wyszukiwania

Jeden z dostawców wyszukiwania jest wymieniony jako domyślna wyszukiwarka w obszarze Status. Jeśli masz szczęście, nowy dostawca wyszukiwania, którego chcesz użyć, znajduje się już na liście. W takim przypadku wybierz nowego dostawcę, a następnie kliknij przycisk Ustaw jako domyślny, aby przełączyć domyślną wyszukiwarkę w Internet Explorerze.

domyślny dostawca wyszukiwania

Ponadto możliwe jest ręczne wybranie konkretnego dostawcy wyszukiwania dla zapytania, które wpisujesz w pasku adresu przeglądarki Internet Explorer.

wyszukiwarki Internet Explorer

Ale co możesz zrobić, jeśli dostawcy wyszukiwania nie ma na liście? Łatwo; Odwiedzasz galerię dodatków do Internet Explorera i używasz dostępnych kategorii, takich jak podróż, wyszukiwanie lub aktualności, lub wbudowane wyszukiwanie, aby znaleźć dostawcę, którego szukasz. Pamiętaj, że na początku wszystko jest pomieszane. Możesz użyć menu rozwijanego w prawym dolnym rogu, aby filtrować dostawców wyszukiwania, aby wszystkie inne typy dodatków nie były już wyświetlane.

dodatki do wyszukiwania w Internet Explorerze

Dodajesz nowego dostawcę wyszukiwania, klikając ikonę dodatków na stronie dodatków i wybierając Dodaj do Internet Explorera na następnej stronie.

dodaj do przeglądarki internetowej

Otworzy się małe okno potwierdzenia. Musisz kliknąć Dodaj, aby zainstalować nowego dostawcę wyszukiwania. Dostępne są opcje, aby ten dostawca był domyślnym dostawcą wyszukiwania w przeglądarce.

duckduckgo

Nowy dostawca wyszukiwania jest dostępny zaraz po dodaniu go do przeglądarki internetowej.

Link do głównej publikacji