Jak zwiększyć bezpieczeństwo programu Internet Explorer

Microsoft Internet Explorer jest regularnie atakowany przez złośliwych użytkowników, niektórzy twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ przeglądarka internetowa jest z natury niepewna, a inni łączą ataki z udziałem przeglądarki w rynku. Użytkownicy komputerów pracujący z programem Internet Explorer mogą zwiększyć bezpieczeństwo przeglądarki internetowej za pomocą kilku prostych zmian konfiguracji.

Poniższy przewodnik wyjaśnia, jak wprowadzać zmiany w strefach zabezpieczeń w programie Internet Explorer, aby poprawić bezpieczeństwo w Internecie.

Internet Explorer używa różnych ustawień dla każdej z czterech stref bezpieczeństwa. Strefa internetowa jest strefą standardową. Ustawienia tej strefy są używane, chyba że witryny są wymienione w zaufanych witrynach lub strefach witryn z ograniczeniami lub jeśli witryna jest hostowana w lokalnym intranecie.

opcje internetoweopcje internetowe

Ogólny pomysł jest następujący: Zwiększ poziom bezpieczeństwa strefy internetowej i dodaj zaufane witryny i usługi wymagające skryptów zablokowanych w tej strefie do listy zaufanych witryn, aby działały normalnie.

Opcje internetowe można otworzyć w Internet Explorerze, klikając Narzędzia> Opcje internetowe. Są one również dostępne w Panelu sterowania systemu Windows w kategorii Sieć i Internet (w systemie Windows 7 mogą się nieznacznie różnić w innych systemach operacyjnych Microsoft).

Karta Zabezpieczenia zawiera listę czterech stref i ich poziomów bezpieczeństwa. Zacznij od zmiany suwaka strefy internetowej na wysoką. Przed wyświetleniem slajdu może być konieczne kliknięcie opcji Poziom domyślny. Wysoka zapewnia maksymalne zabezpieczenia i wyłączenie niektórych funkcji.

Ustawienie suwaka na wysoki spowoduje uszkodzenie niektórych witryn lub funkcji w witrynach. JavaScript jest na przykład domyślnie wyłączony, co jest w porządku przez większość czasu, ale jest problematyczne, jeśli JavaScript jest potrzebny do uzyskania dostępu do funkcjonalności strony.

Dodanie tych witryn do listy zaufanych witryn w opcjach internetowych programu Internet Explorer zapewnia, że ​​z ich zawartości i funkcji można korzystać tak jak wcześniej. Standardowy poziom bezpieczeństwa strefy zaufanej jest ustawiony na Średni.

Aby dodać witryny do Zaufanych witryn, kliknij ikonę Zaufane witryny na karcie zabezpieczeń i na przycisku Witryny.

zaufane stronyzaufane strony

Standardowe witryny można dodać tylko wtedy, gdy znacznik wyboru zostanie usunięty z „Wymagaj weryfikacji serwera (https 🙂 dla wszystkich witryn w tej strefie. Internet Explorer automatycznie zasugeruje witrynę na aktywnej karcie do włączenia, inne strony można wprowadzić ręcznie.

Ustawienia można natychmiast przetestować. Zaufane witryny są wyświetlane na pasku stanu przeglądarki internetowej.

Zaawansowani użytkownicy mogą wybrać niestandardowy poziom bezpieczeństwa zarówno dla strefy internetowej, jak i strefy zaufanych witryn.

ustawienia bezpieczeństwaustawienia bezpieczeństwa

Wymaga to znajomości technologii internetowych lub badań, aby dowiedzieć się, co robi określone ustawienie. Można na przykład zwiększyć bezpieczeństwo strefy zaufanych witryn, wyłączając niepotrzebne funkcje.

Czy masz inne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przeglądarki Internet Explorer? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji