Jak skuteczna będzie przeglądarka Microsoft Edge oparta na Chromium?

Microsoft pracuje nad nową opartą na Chromium wersją Microsoft Edge, która w najbliższej przyszłości zastąpi obecną wersję Edge, która korzysta z własnego silnika renderującego Microsoft.

Ten ruch jest dwustronnym mieczem dla Microsoft i całej społeczności internetowej. Z pewnością ma to dla Microsoft zalety, takie jak lepsza kompatybilność z Internetem, szybsza integracja nowych technologii lub funkcji oraz opcja przesunięcia lub zwolnienia zasobów programistycznych.

Wadą jest to, że przynosi korzyści rywalowi Microsoftowi, ponieważ Google mniej więcej kontroluje rozwój, i że może prowadzić do sieci skupionej na funkcjach i optymalizacjach Chromium.

Jak skuteczna będzie przeglądarka Microsoft Edge oparta na Chromium?

microsoft edge chrome

Jednym z pytań interesujących wielu użytkowników i firmy jest powodzenie nowej przeglądarki Edge.

Bogdan Popa z Softpedia uważa, że ​​nowa przeglądarka Microsoft Edge oparta na Chromium może być większa niż Google Chrome w oparciu o parytet funkcji z Chrome, dostępność przeglądarki na różnych platformach oraz że Edge jest wspierany przez system Windows.

Rzućmy okiem na te szybko:

  • Parytet funkcji z Chrome — Microsoft Edge jest oparty na Chromium, podobnie jak Google Chrome. Chociaż oznacza to, że obie przeglądarki mają tę samą bazę, nie ma pewności, że wszystkie funkcje Chrome wylądują w Edge i odwrotnie. Microsoft Edge będzie obsługiwał rozszerzenia Chrome i rozszerzenia specyficzne dla Edge, co stanowi ogromną przewagę nad obecną przeglądarką Edge. Parytet funkcji może nie wystarczyć, aby przekonać użytkowników Chrome do wypróbowania Edge, a nawet uczynienia go domyślną przeglądarką, zwłaszcza jeśli są oni zainwestowani w ekosystem Google.
  • Dostępność między platformami — Obecna wersja Microsoft Edge jest dostępna tylko dla systemów Windows 10 i Android / iOS. Dostępność dla innych platform, Windows 7 i 8.1, Mac OS X i Linux, zwiększy atrakcyjność przeglądarki dla użytkowników wieloplatformowych i użytkowników tych platform; z pewnością może to zwiększyć udział w rynku Edge.
  • Platforma Windows — Windows jest najczęściej używanym systemem operacyjnym dla komputerów stacjonarnych. Stary Microsoft Edge tak naprawdę nie mógł z tego skorzystać i wątpliwe jest, czy nowy Edge zrobi to lepiej. Microsoft mógłby przyspieszyć, a to z pewnością pomogłoby.

Moje podanie

Jedną z głównych zalet nowej przeglądarki Microsoft Edge opartej na Chromium jest lepsza zgodność ze standardami internetowymi i szybsza integracja nowych funkcji dzięki źródłu Chromium. Użytkownicy, którzy wypróbują Edge, będą mieli mniej problemów podczas korzystania z przeglądarki w porównaniu do klasycznej wersji Edge, co może mieć pozytywny wpływ na zachowanie użytkowników.

Obsługa obecnie nieobsługiwanych systemów operacyjnych powinna mieć pozytywny wpływ na udział w rynku przeglądarki, zwłaszcza na platformie Windows. Klienci mogą wreszcie zsynchronizować dane między różnymi systemami operacyjnymi i aplikacjami mobilnymi.

Microsoft może wykorzystać platformę Windows lub nadużyć, aby popchnąć Microsoft Edge i w ten sposób zwiększyć udział w rynku. Wydaje się prawdopodobne, że użytkownicy systemu Windows zostaną poinformowani o zmianie przeglądarki w taki czy inny sposób.

Słowa końcowe

Moim zdaniem jest prawie pewne, że oparta na Chromium przeglądarka Microsoft Edge będzie działać lepiej niż obecna przeglądarka Edge. Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, aby nowy Edge wyprzedził Chrome w najbliższym czasie, chyba że Microsoft mocno wypchnie przeglądarkę na platformę Windows.

Microsoft może mieć Firefox jako pierwszy cel, aby Edge stał się drugą najczęściej używaną przeglądarką na platformie komputerowej.

Link do głównej publikacji