Jak tworzyć niestandardowe szablony postów za pomocą WordPress

Czasami możesz chcieć dostosować szablon posta postu WordPress. Może tak być na przykład w przypadku, gdy chcesz dodać coś do strony, na której post jest wyświetlany, a nie powinien pojawiać się na innych stronach postu, lub jeśli chcesz coś usunąć, np. .

W przeszłości pokazywaliśmy, jak tworzyć niestandardowe strony tagów i niestandardowe nagłówki dla kategorii, które również mogą być bardzo pomocne w tym zakresie. Te niestandardowe strony pozwalają na przykład dodawać unikalne treści do ważnych stron, aby zapewnić odwiedzającym dodatkowe informacje.

Wtyczka WordPress Niestandardowy szablon wiadomości jest idealny do naszych celów. Chociaż nadal wymaga ręcznego dodania nowego pliku php do katalogu motywów WordPress, możesz go później wygodnie używać z poziomu pulpitu administracyjnego WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę Custom Post Template na stronie WordPress, na której chcesz jej używać. Przetestowałem go na najnowszej dostępnej wersji 3.4.1 w momencie pisania i działa bez problemów. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki na pulpicie uruchom program ftp i otwórz w nim folder motywów WordPress.

Teraz najłatwiejszym sposobem tworzenia szablonów jest skopiowanie i zmiana nazwy pliku single.php motywu WordPress. Możesz nazwać go w dowolny sposób, ale sugeruję wybranie nazwy, która jest łatwa do zidentyfikowania.

Po zakończeniu edytuj nowo utworzony plik i dodaj następujące informacje na samej górze przed jakąkolwiek inną zawartością:

/ *
Nazwa szablonu postów: noads
* /
?>

Zastąp nazwę noads nazwą, za pomocą której możesz zidentyfikować szablon. Możesz teraz modyfikować szablon posta, np. Usuwać reklamy lub dodawać do niego reklamy. Zapisz plik później i powtórz proces dla dowolnej liczby plików szablonów.

Gdy teraz otworzysz istniejący post na pulpicie nawigacyjnym lub napiszesz nowy, zobaczysz moduł Szablon postu na stronie, którego możesz użyć do przełączenia domyślnego szablonu WordPress na nowo utworzony.

WordPress szablonu postu

Sugeruję sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku, wyświetlenie podglądu posta przed opublikowaniem go w witrynie. Jest to szczególnie ważne za pierwszym razem, aby upewnić się, że wszystko zostało poprawnie skonfigurowane w pliku szablonu.

Link do głównej publikacji