Dowiedz się, czy strony internetowe ładują się z pamięci podręcznej i jak wymusić przeładowanie

Gdy odwiedzasz witrynę internetową w nowoczesnej przeglądarce po raz pierwszy, zawartość jest ładowana z serwera WWW na komputer lokalny.

Chociaż niektóre zasoby mogą już zostać załadowane z pamięci podręcznej, na przykład jeśli odwiedziłeś inną stronę na tym samym hoście lub jeśli ten sam host innej firmy był używany w witrynach, które wcześniej odwiedziłeś.

Jednak przez większość czasu zawartość jest ładowana z serwera WWW.

Kiedy odwiedzasz tę samą stronę później, a później może to oznaczać następną sekundę, tego samego dnia lub nawet w inne dni, część lub nawet cała zawartość może zostać załadowana z pamięci podręcznej zamiast z serwera.

Często nie stanowi to problemu i przyspiesza renderowanie strony, ponieważ niektóre zasoby nie muszą być pobierane z Internetu.

Czasami jednak treść może nie być aktualizowana z tego powodu. Może to być bardzo frustrujące, na przykład, jeśli witryna lokalnej gazety wyświetla wczorajsze wiadomości, jeśli wątek na forum nie zawiera żadnych nowych odpowiedzi lub jeśli strona aukcyjna nie wyświetla nowych ofert.

Dowiedz się, czy zasoby są ładowane z pamięci podręcznej

W zależności od używanej przeglądarki ustalenie, które zasoby zostały zapisane w pamięci podręcznej, może być łatwe lub nie tak łatwe. Przeglądarki oparte na chromie wyświetlają się (z pamięci podręcznej), jeśli narzędzie sieciowe Narzędzi programistycznych jest otwarte.

Wystarczy nacisnąć F12, aby wyświetlić narzędzia, przełączyć się na sieć i ponownie załadować stronę.

z pamięci podręcznej

Firefox nie wyświetla informacji natywnie. Możesz zainstalować dodatek Firebug, aby dodać informacje związane z pamięcią podręczną do przeglądarki.

Tutaj wybierz kartę Sieć, kliknij element, a następnie pamięć podręczną, aby wyświetlić informacje związane z buforowaniem.

pamięć podręczna firefox

Przeglądarka Microsoft Internet Explorer nie wyświetla bezpośrednio informacji o buforowanych zasobach w Narzędziach programisty. Możesz jednak sprawdzić nagłówek odpowiedzi, a jeśli jest to 304, zasób nie został zmodyfikowany od ostatniej wizyty, a zatem został załadowany z pamięci podręcznej.

Nie jest to jednak w 100% pewny sposób stwierdzenia, czy zasób został buforowany, ponieważ 200 może być czasami zwracane dla zapisanych w pamięci podręcznej wpisów.

Inną dostępną opcją jest sprawdzenie katalogu pamięci podręcznej na dysku twardym (lub w pamięci), aby dowiedzieć się o buforowanych wpisach. Użytkownicy Firefoksa mogą ładować about: cache aby dowiedzieć się o lokalizacjach pamięci podręcznej, a nawet przeglądać pamięć podręczną za pomocą przeglądarki.

W zależności od wielkości pamięci podręcznej może ona ładować się raczej powoli i zdecydowanie zaleca się użycie lokalnego eksploratora plików.

Użytkownicy Chrome mogą ładować chrome: // cache / zamiast tego wyświetla listę wpisów w pamięci podręcznej bezpośrednio po załadowaniu do przeglądarki.

Wreszcie użytkownicy systemu Windows mogą również uruchamiać wybrane narzędzia Nirsoft, aby wyświetlać pamięć podręczną przeglądarki w swoim systemie.

Wymuszanie przeładowań

Najłatwiejszym sposobem wymuszenia przeładowania jest naciśnięcie skrótu Ctrl-F5, gdy ta strona jest otwarta. Pomija to pamięć podręczną i żąda wszystkich plików z serwera.

Różni się to od uderzenia tylko w F5, który również odświeży stronę. Spowoduje to sprawdzenie, czy nowe wersje buforowanych zasobów są dostępne i czy zostaną załadowane z serwera. Jeśli nie ma nowej wersji, zamiast niej zostanie załadowana wersja buforowana.

Chociaż działa to dobrze indywidualnie, czasami możesz chcieć całkowicie wyłączyć buforowanie. Można to zrobić ponownie za pomocą Narzędzi dla programistów.

  • Chrom: Naciśnij klawisz F12, aby ponownie wyświetlić interfejs programisty i przejść do sieci. Tutaj musisz wybrać opcję wyłączania pamięci podręcznej, aby uniknąć buforowania zasobów, dopóki interfejs jest otwarty.
  • Firefox: Naciśnij klawisz F12 i wybierz ikonę ustawień na głównym pasku narzędzi. Tutaj musisz włączyć opcję „wyłącz pamięć podręczną (gdy zestaw narzędzi jest otwarty)” w ustawieniach zaawansowanych.
  • Internet Explorer: Naciśnij klawisz F12, aby otworzyć Narzędzia programistyczne. Przełącz się do sieci i aktywuj opcję „zawsze odświeżaj z serwera”, klikając obok ikony nagrywania na głównym pasku narzędzi.

Na koniec można również całkowicie lub częściowo usunąć pamięć podręczną dysku, aby zmusić przeglądarkę do ładowania całej zawartości z Internetu.

Wniosek

Buforowanie działa przez większość czasu. Czasami jednak możesz napotkać problemy, w których witryny nie wyświetlają nowych treści, nawet jeśli masz pewność, że są one dostępne.

Korzystając z powyższych metod, możesz dowiedzieć się, czy tak jest i zmusić przeglądarkę do odświeżenia skrzynki.

Masz inną metodę? Opublikuj w komentarzach poniżej.

Podsumowanie
Dowiedz się, czy strony internetowe ładują się z pamięci podręcznej i jak wymusić przeładowanie
Nazwa artykułu
Dowiedz się, czy strony internetowe ładują się z pamięci podręcznej i jak wymusić przeładowanie
Opis
Zasoby mogą być przechowywane w pamięci podręcznej dysku komputera i stamtąd ładowane. Dowiedz się, jak stwierdzić, czy tak jest, i jak wymusić przeładowanie.

Link do głównej publikacji