Jak łączyć kategorie WordPress bez wtyczek

Obecnie pracuję nad zmniejszeniem kategorii i tagów witryny w celu ograniczenia powielania treści i miejscowego rozmycia. W tym celu postanowiłem połączyć ze sobą kilka kategorii i całkowicie usunąć inne oraz użyć przekierowań 301, aby wskazać odwiedzającym odpowiednie miejsca na blogu.

Ghacks do niedawna posiadał na przykład kategorię Tutorial Basic i Tutorial Advanced, która dzieliła posty z samouczków, poradniki i tym podobne na te dwie kategorie. Czasami tutoriale były przypisywane do obu kategorii, co w ogóle nie miało sensu. Dlatego podjąłem decyzję o połączeniu kategorii Zaawansowane samouczki z kategorią Podstawowe samouczki i zmień nazwę tej kategorii na samouczki.

Ale jak łączyć kategorie w WordPress? Tak naprawdę nie chciałem zhakować bazy danych bezpośrednio ani zmienić wszystkich postów przypisanych do kategorii, którą chcę scalić ręcznie. Jeśli chcesz to zrobić ręcznie, po prostu edytuj dowolny post w kategorii i zastąp aktualną kategorię nową, do której chcesz go przypisać. Ręczne łączenie kotów daje kontrolę nad procesem, o czym należy pamiętać, ponieważ wrócimy do niego później.

Jak scalić kategorie WordPress

Co musisz zrobić, to: Otwórz post> Wszystkie posty i filtruj posty według kategorii, którą chcesz scalić z inną. Wyświetla wszystkie posty bloga, które zostały przypisane do tej kategorii. Jeśli masz wiele postów w tej kategorii, może być konieczna zmiana liczby postów wyświetlanych na jednej stronie. Zrób to, klikając Opcje ekranu u góry, aby zmienić liczbę postów na stronie.

Nie przesadzaj tutaj, ponieważ twój serwer może przetwarzać tylko tyle zmian w danym momencie. Może upłynąć limit czasu lub wystąpić problemy, jeśli ustawisz tę wartość na wysoką. Zaznacz wszystkie posty na stronie i kliknij Działania zbiorcze> Edytuj, a następnie złóż wniosek, aby edytować je wszystkie zbiorczo.

edycja kategorii

Menu jest wyświetlane tuż pod dokonanym właśnie wyborem u góry strony. Znajdź tutaj menu Kategorie i wybierz nową kategorię, w której mają być wymienione wszystkie posty. Pamiętaj, że spowoduje to dodanie kategorii do postu, ale nie spowoduje usunięcia starej kategorii.

scal kategorie

Kliknij Aktualizuj, aby uruchomić zmianę. Może to zająć trochę czasu, w zależności od liczby wybranych postów i szybkości serwera.

Gdy wszystkim postom zostanie przypisana nowa kategoria oprócz starej, nadszedł czas, aby usunąć starą kategorię w WordPress. kliknij Posty> Kategorie i znajdź kategorię, którą chcesz usunąć z WordPress. Najedź na nią myszą i wybierz usuń z menu, które się otworzy. Potwierdź wybór ponownie, a kategorii należy na zawsze zniknąć.

Następnie należy dodać przekierowanie 301, które wskazuje adres URL starej kategorii do nowej kategorii lub innego miejsca docelowego w witrynie. Polecam do tego użyć wtyczki takiej jak Przekierowanie, ale możesz również dodać kod przekierowania do pliku .htaccess.

Przy użyciu tej metody możesz napotkać problemy, jeśli pierwotnie przypisałeś wiele kategorii i chcesz, aby wszystkie zniknęły z wybranych przez Ciebie postów, ale nie zostały usunięte z WordPress. Możesz to zrobić tylko ręcznie usuwając nadmiar kategorii z postu. Sugeruję zrobienie tego przed uruchomieniem usuwania kategorii.

Link do głównej publikacji