Dowiedz się, jak korzystać z MySQL Online

Większość webmasterów nauczyła się podstaw języka skryptowego HTML, zanim przeszła na języki programowania, takie jak PHP lub Python.

Do PHP należą bazy danych, takie jak MySQL, jako podstawowe źródło przechowywania danych projektu. Wiele popularnych aplikacji internetowych, takich jak WordPress, korzysta z PHP i MySQL do przenoszenia swoich usług do Internetu.

Zazwyczaj nie musisz znać PHP lub MySQL, jeśli pobierasz i instalujesz aplikację taką jak WordPress. Ale jeśli chcesz zacząć tworzyć własne aplikacje lub wtyczki lub modyfikować istniejące, musisz znać tajniki poleceń bazy danych SQL i mieć solidne podstawy PHP.

Head first SQL: Hands On to bezpłatna usługa O’Reilly, za pomocą której można uczyć się i wykonywać zapytania MySQL online. Gdy otworzysz witrynę Head First Labs po raz pierwszy, zobaczysz u góry formularz, którego możesz użyć do uruchamiania poleceń MySQL.

Usługa zapewnia dostęp do kilku tabel wymienionych powyżej formularza. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać zapytanie SQL w formularzu, aby je wykonać. Podstawową zaletą testowania poleceń SQL tutaj jest to, że nie trzeba najpierw tworzyć własnej bazy danych i wypełniać jej danymi. Ponadto nie można tak naprawdę uszkodzić bazy danych lub tabel w ten sposób i można ponownie załadować stronę w dowolnym momencie, aby zacząć od nowa.

nauczyć się korzystać z mysql

Wyniki są wyświetlane bezpośrednio pod formularzem. Ale strona oferuje coś więcej niż opcję uruchamiania własnych zapytań MySQL, co jest szczególnie przydatne dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają pracę i nie wiedzą nic o SQL.

Sekcja Pierwsze kroki na stronie zawiera 33 lekcje MySQL. Większość lekcji uczy określonego polecenia lub zestawu poleceń. Dotyczy to zarówno podstawowych zapytań, jak SELECT lub INSERT, jak i bardziej złożonych operacji. Nie wszystkie lekcje mają sens, co można przypisać, że niektóre wymagają przeczytania książki Head First SQL: Hands On.

Z drugiej strony można korzystać bez książki. Początkującym MySQL prawdopodobnie najbardziej spodoba się formularz na stronie początkowej, ponieważ pozwala on uruchamiać niestandardowe zapytania SQL na przykładowych tabelach bazy danych, aby zobaczyć, jakie wyniki przyniosą ich zapytania.

Link do głównej publikacji