Jak sprawdzić tagi stron internetowych w OpenDNS

Jako właściciel witryny musisz radzić sobie w wielu sytuacjach. Jednym z nich jest klasyfikacja witryny według usług, takich jak Web of Trust, rozwiązania do filtrowania biznesu lub OpenDNS. Powodem tego jest to, że fałszywe klasyfikacje mogą spowodować zablokowanie witryny w sieci, a jeśli nie będziesz korzystać z sieci, jedyną szansą, aby się o tym dowiedzieć, jest to, że ktoś, kto z niej korzysta, powiadomi Cię o tym.

OpenDNS to dostawca DNS, na który możesz się przełączyć zamiast korzystania z usługodawcy internetowego jako dostawcy DNS. Może to przyspieszyć proces wyszukiwania DNS, umożliwić dostęp do stron internetowych, które w innym przypadku byłyby zablokowane w twoim kraju, regionie lub sieci, zwiększyć bezpieczeństwo w Internecie dzięki automatycznej ochronie przed phishingiem i innymi formami ataków internetowych oraz skorzystać z usługi system filtrowania stron internetowych blokujący dostęp do stron internetowych na komputerze lub routerze.

I właśnie ten filtr sieciowy może być powodem do niepokoju. OpenDNS używa swojej społeczności do oznaczania stron internetowych, systemu, który nazywa Tagowaniem Domeny. Każdy użytkownik OpenDNS może dodawać tagi do stron internetowych i chociaż nie staną się one natychmiast aktywne, bardzo możliwe, że witryna zostanie sklasyfikowana za pomocą tagów, które mogą nie być uzasadnione. Ponadto może to oznaczać, że tagi te mogą uniemożliwić dostęp do witryny niektórym użytkownikom OpenDNS.

Jeden przykład: podczas wyszukiwania ghacks.net można znaleźć następujące tagi: adware, blogi, udostępnianie plików / P2P, niesklasyfikowane, oprogramowanie / technologia i badania / referencje. Spośród tych tagów blogi i oprogramowanie / technologia zostały zatwierdzone, a wszystkie pozostałe tagi są obecnie poddane pod głosowanie.

otwórz tag domeny dns

Myślę, że adware, P2P, niesklasyfikowane, a może nawet badania / referencje nie są odpowiednie i powinny zostać odrzucone. Jeśli użytkownicy się nie zgadzają, może się zdarzyć, że Ghacks zostanie oznaczony jako strona reklamowa lub witryna P2P, a w takim przypadku zostanie zablokowany w systemach komputerowych korzystających z umiarkowanego poziomu filtrowania.

Jeśli spojrzysz na kategorię adware:

Witryny dystrybuujące aplikacje wyświetlające reklamy bez wiedzy i wyboru użytkownika. NIE obejmuje witryn, które wyświetlają reklamy.

Nie dystrybuujemy tutaj aplikacji i dlatego nie należy ich umieszczać na liście adware.

Ghacks nie jest także witryną P2P.

Witryny, które ułatwiają udostępnianie plików cyfrowych między osobami, zwłaszcza za pośrednictwem oprogramowania peer-to-peer, w tym witryny z torrentami.

opendns

Aby sprawdzić swoją domenę, odwiedź stronę społeczności Tagowania domen w witrynie OpenDNS i wprowadź nazwę domeny w prawym górnym rogu obok pola wyboru tytułu domeny. Warto dokładnie przyjrzeć się tagom i upewnić się, że odpowiednie tagi są wymienione na stronie do głosowania. Jeśli nie są, możesz je dodać do domeny, pod warunkiem, że masz konto OpenDNS. Wszystkie dodawane przez Ciebie nowe tagi są poddawane głosowaniu i może minąć trochę czasu, zanim zostaną zatwierdzone lub odrzucone.

Jeśli Twoja domena została nieprawidłowo oznaczona, możesz poprosić o sprawdzenie na tej samej stronie. Tutaj możesz dodać informacje o tym, dlaczego poprosiłeś o recenzję. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że moderator zmieni stan witryny po sprawdzeniu.

Link do głównej publikacji