Jak tworzyć aplikacje ze Sklepu Windows (przewodnik „wszystko w jednym”)

Jeśli chcesz zostać programistą systemu Windows, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak utworzyć aplikacje Windows 10 UWP. Cóż, nie szukaj dalej niż ten artykuł, ponieważ opracowaliśmy najlepsze narzędzia i zasoby, które mogą być potrzebne do tego.

Twoja pomoc z pewnością zostanie doceniona zarówno przez użytkowników Microsoft, jak i Windows 10. Jak zapewne wiesz, pomimo rosnącej liczby aplikacji w Sklepie, Microsoft nadal stara się zachęcić programistów do tworzenia bardziej przydatnych aplikacji. Ta sytuacja sprawiła, że ​​tworzenie aplikacji dla systemu Windows 10 stało się ryzykowną działalnością. Tak więc decyzja o zanurzeniu się jest odważnym posunięciem i pochwały za to!

Programiści z całego świata, zjednoczcie się i zacznijcie znów doskonalić Windows 10!

Microsoft wyjaśnia, jak tworzyć aplikacje systemu Windows 10

Przede wszystkim, zanim zaczniesz pracować na wspaniałych aplikacjach systemu Windows 10, potrzebujesz konta programisty. Zarejestruj się tutaj, aby zacząć. Zastanawiasz się, dlaczego warto tworzyć aplikacje dla systemu Windows 10? Cóż, co powiesz na to — otrzymasz 70% od całej sprzedaży twoich aplikacji, a jeśli kwota przekroczy 25 000 USD, zostanie zwiększona do 80%. Więc na co czekasz? Pozyskamy zasoby i kroki, które pomogą ci to zrobić.

aplikacje sklepu Windows

Narzędzia do tworzenia aplikacji ze Sklepu Windows

 • Zestaw Windows 10 SDK
 • Narzędzia zdalne do programu Visual Studio
 • Reklamy systemu Windows 10 w zestawie SDK aplikacji
 • Zaprojektuj zasoby
 • Praktyczne laboratoria dla systemu Windows

Kroki, które musisz wykonać, aby móc tworzyć aplikacje systemu Windows 10

Sądzę, że są to narzędzia, których każdy początkujący programista systemu Windows 10 potrzebowałby do tworzenia aplikacji systemu Windows 10. Ale jeśli uważasz, że potrzebujesz więcej, przejdź na tę stronę i wybierz, czego więcej potrzebujesz. Niestety nie jestem programistą, ale chciałbym wiedzieć, jak tworzyć piękne aplikacje dla systemu Windows 10, które ludzie pokochaliby. Na przykład możesz także potrzebować zestawu Bings Maps SDK lub usług mobilnych Windows Azure. Teraz, gdy masz pliki do pobrania dla programistów do programowania aplikacji ze Sklepu Windows.

Uzyskaj bezpłatną licencję programisty

Zasadniczo pierwszym krokiem było pobranie wszystkich bezpłatnych narzędzi z góry. Jeśli to zrobiłeś, teraz musisz uruchomić program Visual Studio, aby uzyskać licencję programisty. Aby móc testować i tworzyć aplikacje odpowiednie dla Windows Store (Windows 10), musisz najpierw uzyskać bezpłatną licencję. Oto, w jaki sposób Microsoft próbuje przekonać Cię do tworzenia aplikacji dla swojego Sklepu Windows:

„Windows zapewnia narzędzia i możliwości do budowania nowoczesnych doświadczeń, które pozwalają klientom robić więcej. Platforma uniwersalna systemu Windows (UWP) umożliwia utworzenie jednego pakietu aplikacji, który można uruchomić na wielu urządzeniach. A Windows Store zapewnia zunifikowany kanał dystrybucji, z którego będziesz korzystać, aby bezpiecznie docierać do klientów na całym świecie ”.

Naucz się kilku samouczków

Microsoft informuje, że nie musisz uczyć się niczego poza tym, co prawdopodobnie już wiesz — JavaScript z HTML / CSS, C #, Visual Basic lub C ++ z XAML, C ++ z DirectX. Po tym wszystkim musisz przejść przez kilka samouczków, aby głębiej tworzyć aplikacje sklepowe Windows 10. Tutaj są:

 1. JavaScript z HTML: Utwórz pierwszą aplikację ze Sklepu Windows za pomocą JavaScript
 2. C # lub Visual Basic z XAML: Utwórz pierwszą aplikację ze Sklepu Windows za pomocą C # lub Visual Basic
 3. C ++ z XAML: Utwórz pierwszą aplikację Windows Store za pomocą C ++

Zaplanuj i zaprojektuj swoje aplikacje

Zasadniczo właśnie to zobaczą użytkownicy, a to ma duże znaczenie. Oto, co mówi o tym Microsft:

„Planując aplikację Universal Windows Platform (UWP), powinieneś określić nie tylko to, co zrobi Twoja aplikacja i dla kogo, ale także, w czym będzie świetna. Podstawą każdej świetnej aplikacji jest solidna koncepcja, która zapewnia solidne podstawy.

Powiedz, że chcesz utworzyć aplikację fotograficzną. Myśląc o powodach, dla których użytkownicy pracują, zapisują i udostępniają swoje zdjęcia, uświadomisz sobie, że chcą oni ożywić wspomnienia, połączyć się z innymi poprzez zdjęcia i zapewnić im bezpieczeństwo. To są rzeczy, w których chcesz, aby aplikacja była świetna, a te cele związane z doświadczeniem pomagają ci przejść przez resztę procesu projektowania. ”

A oto samouczki, których musisz się nauczyć:

 • Planowanie aplikacji ze Sklepu Windows
 • Wymagania dotyczące certyfikacji aplikacji Windows
 • Wskazówki dotyczące projektowania aplikacji ze Sklepu Windows

Rozwiń swoją aplikację Windows 10 UWP

Metoda 1 — Zrób to w staromodny sposób

Jest to oczywiście najlepsza metoda, jeśli naprawdę chcesz nauczyć się programowania i projektowania. To najtrudniejszy, ale i najbardziej satysfakcjonujący sposób. Ponieważ daje większą swobodę niż jakakolwiek inna metoda. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to jedyny „legalny” sposób tworzenia aplikacji i gier. Dowiesz się, jak utworzyć interfejs użytkownika (UI), jak tworzyć i aktualizować kafelki, jak wyszukiwać i udostępniać innym aplikacjom oraz jak korzystać z urządzeń i czujników.

 • Utwórz interfejs użytkownika

Szybki start: Definiowanie układów aplikacji
Szybki start: dodawanie elementów sterujących i obsługa zdarzeń
Szybki start: Urządzenia wejściowe i inne
Szybki start: użyteczność

 • Wyszukaj i udostępnij innym aplikacjom

Szybki start: dodawanie wyszukiwania do aplikacji
Komunikacja między aplikacjami

 • Twórz i aktualizuj kafelki

Szybki start: tworzenie domyślnego kafelka 
Szybki start: konfigurowanie dodatkowego kafelka
Szybki start: powiadomienia Toast
Szybki start: wybierz metodę dostarczania powiadomień
Szybki start: usługi powiadomień push systemu Windows (WNS) 

 • Używaj urządzeń i czujników

Szybki start: wykrywanie lokalizacji za pomocą
Szybki start: Przechwytywanie zdjęcia lub wideo za pomocą okna dialogowego aparatu

Metoda 2 — Użyj konwertera UWP

Jeśli jesteś już programistą i masz opracowaną aplikację Win32 dla systemu Windows, istnieje sposób na jej konwersję do formatu UWP. Firma Microsoft niedawno wprowadziła nowy Desktop Bridge, który pozwala konwertować „stare” aplikacje do nowego formatu. W ten sposób będziesz w stanie objąć większy rynek, w tym Windows 10 Mobile i nowo wprowadzony Windows 10 S.

Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o konwerter UWP systemu Windows 10.

Metoda 3 — Użyj App Studio

I wreszcie, być może najprostszy sposób na tworzenie aplikacji dla systemu Windows 10. Według Microsoft korzystanie z Windows App Studio nie wymaga znajomości programowania, dlatego jest odpowiednie dla wielu różnych użytkowników. Windows App Studio używa prostej wizualnej metody do tworzenia aplikacji, więc po prostu musisz złożyć wszystkie elementy razem i będziesz mieć fajną aplikację dla Windows Store.

Niestety, Windows App Studio nie jest tak zaawansowany jak Visual Studio, więc nie będziesz mógł wdrożyć wszystkich funkcji, o których myślisz. Ale jeśli dopiero zaczynasz od tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10, to narzędzie jest idealne na początek i poznaje całą koncepcję tworzenia aplikacji.

Czytaj także: Instalator Windows App Studio został wydany dla systemu Windows 10

Oto, co Microsoft mówi o Windows App Studio:

„Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad stworzeniem aplikacji, chcesz udostępnić światu swoje treści i zainteresowania, ale po prostu nie masz wystarczająco dużo czasu, a nawet gdybyś wiedział, od czego byś zaczął?

Odpowiedź brzmi: Windows App Studio. Darmowe narzędzie do tworzenia aplikacji online, które umożliwia szybkie tworzenie aplikacji Windows do publikowania, testowania i udostępniania. Wprowadź zmiany, dodaj treść i przełączaj się między widokami różnych urządzeń, aby zobaczyć, jak Twoja aplikacja ożywa ”.

Pod tym linkiem możesz znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę z Windows App Studio.

Ważna aktualizacja  Microsoft ogłosił, że App Studio będzie został zamknięty 1 grudnia 2017 r.

Sprzedawaj swoje aplikacje

Cóż, o to chodzi. Są to samouczki, kroki i narzędzia, których należy użyć, aby móc tworzyć ciekawe aplikacje dla systemu Windows 8 lub Windows Store, które przypadną do gustu użytkownikom. Dajcie spokój programistom! Mam nadzieję, że okazało się to dla ciebie pomocne.

Mam nadzieję, że zastosowałeś się do wszystkich porad dotyczących tworzenia aplikacji dla systemu Windows 10 i zastosujesz je. Jeśli znasz inne cenne zasoby, daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji