Jak tworzyć albumy OneDrive

Przechowywanie ulubionych zdjęć w folderze na dysku twardym jest takie wczoraj. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przechowywania wszystkich zdjęć jest zdecydowanie użycie chmury. Ale usługi w chmurze oferują znacznie więcej niż tylko przechowywanie zdjęć, ponieważ możesz je również porządkować dokładnie tak, jak chcesz.

W tym artykule pokażemy, jak tworzyć albumy w naszej ulubionej usłudze przechowywania w chmurze, OneDrive. Tworzenie albumów w OneDrive Microsoftu jest naprawdę łatwe, dzięki czemu możesz porządkować swoje zdjęcia i mieć natychmiastowy dostęp do swoich wspomnień.

Jak tworzyć albumy w Microsoft OneDrive

Istnieje kilka sposobów tworzenia albumu w OneDrive i oba są niezwykle proste. Wymienimy obie metody, abyś mógł wybrać dla siebie łatwiejsze.

Metoda 1 — Utwórz album w przeglądarce

Być może najłatwiejszym sposobem na utworzenie albumu w OneDrive jest zrobienie tego w przeglądarce. Aby utworzyć album w OneDrive w ten sposób, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz OneDrive w przeglądarce
 2. Przejdź do sekcji Zdjęcia z lewego panelu
 3. Przejdź na kartę Albumy i kliknij „Nowy album”
 4. Teraz wystarczy nadać albumowi nazwę i wybrać zdjęcia
 5. Kiedy nazywasz swój album i wybierasz wszystkie pożądane zdjęcia, po prostu kliknij „Dodaj album”album onedrive

To takie proste. Twój nowo utworzony album pojawi się teraz w sekcji Albumy w usłudze OneDrive i będziesz mieć do niego dostęp w dowolnym momencie.

Metoda 2 — Utwórz album w aplikacji Zdjęcia systemu Windows 10

Innym sposobem na utworzenie albumu w OneDrive jest zrobienie tego za pomocą domyślnej aplikacji Zdjęcia systemu Windows 10. Aby utworzyć album za pomocą aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia
 2. Przejdź do sekcji Albumy z lewego panelu
 3. Kliknij przycisk „plus” w prawej górnej części ekranu
 4. Wybierz zdjęcia, które chcesz dołączyć do albumu
 5. Kliknij ikonę znacznika wyboru, aby utworzyć album
 6. Nadaj albumowi nazwę
 7. Po utworzeniu albumu kliknij przycisk przesyłania w prawej górnej części ekranu, aby go przesłać OneDrivealbumy onedrive

Teraz wiesz, jak łatwo tworzyć albumy w OneDrive. Po utworzeniu albumu możesz zawsze usuwać zdjęcia i dodawać nowe, aby aktualizować album.

Mamy nadzieję, że te instrukcje były dla Ciebie pomocne i że będziesz przechowywać wiele wspaniałych wspomnień w albumach OneDrive.

Link do głównej publikacji