5 najlepszych blokerów szyfrowania do użycia na komputerze z systemem Windows

W artykule opublikowanym w październiku 2017 r. Fortune zasugerowało, że szyfrowanie jest kolejnym poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa w świecie online.

Kryptowaluty, a zwłaszcza bitcoiny, wywołały ogromny szał wśród użytkowników. Wielu zainstalowało oprogramowanie do wydobywania kryptowalut na swoich komputerach, mając nadzieję na cyfrowe złoto.

Ostatnie raporty wielu firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem ujawniły, że wiele podmiotów (w tym programiści torrentów) zainstalowało kryptomery na komputerach użytkowników, nie informując ich o tym. Tak, wszyscy chcą mocy obliczeniowej, aby rozwiązać złożone równania matematyczne, aby uzyskać więcej kryptowalut.

Biorąc pod uwagę to poważne zagrożenie, naprawdę powinieneś rozważyć zainstalowanie na swoim komputerze programu blokującego szyfrowanie. Na razie oferta nie jest tak różnorodna, powiedzmy, oprogramowanie antywirusowe, ale jesteśmy pewni, że wielu programistów uczyni budowanie blokerów szyfrowania kryptograficznego priorytetem w przyszłości.

Bez zbędnych ceregieli, oto najlepsze narzędzia do wydobywania kryptowaluty, które można zainstalować na komputerze z systemem Windows.

Zablokuj górników monet za pomocą tych narzędzi

1

Malwarebytes

Malwarebytes to potężne oprogramowanie antywirusowe, które zapewnia bezpieczeństwo komputera bez względu na to, jak złośliwe są zagrożenia.

To rozwiązanie bezpieczeństwa blokuje również CoinHive, jednego z najbardziej niesławnych górników kryptowalut, a także innych górników. Oto, w jaki sposób Malwarebytes motywuje swoją decyzję o wprowadzeniu modułu anty-kryptomerów:

Powodem, dla którego blokujemy CoinHive, jest to, że istnieją właściciele witryn, którzy nie pytają o zgodę użytkowników na uruchamianie aplikacji oszałamiających procesor w swoich systemach. […] Jednak dla tych, którzy nie znają tego rodzaju technologii, jej celu lub tego, co mógłby zrobić z ich systemem, nie czujemy się komfortowo, pozwalając chciwym właścicielom stron internetowych na nadużywanie tych użytkowników i dlatego blokujemy ją.

Oczywiście zawsze możesz zmienić zdanie i pozwolić, aby kryptomer działał na twoim komputerze, dodając go do listy wyjątków.

Pobierz Malwarebytes

  • Przeczytaj także: Jak usunąć złośliwe oprogramowanie BitCoinMiner z komputera

2)

Rozszerzenie przeglądarki NoCoin

NoCoin

NoCoin to bardzo przydatne rozszerzenie przeglądarki dostępne dla Chrome, Firefox i Opera, które blokuje górnikom monet korzystanie z mocy obliczeniowej komputera. Narzędzie może blokować wiele różnych programów do szyfrowania, w tym Coinhive.

Jednocześnie NoCoin oferuje opcję pozwalającą górnikom na ograniczony czas na wypadek, gdybyś musiał wprowadzić captcha lub krótki link wymagający wydobycia.

Ten bloker szyfrowania jest oprogramowaniem typu open source i można go pobrać z GitHub.

3)

MinerBlock

kopalnie blokowe kryptomery

MinerBlock to kolejne rozszerzenie wydobywcze przeciwko kryptowalutom, które można wykorzystać do ochrony zasobów komputera.

To narzędzie może blokować wszystkich internetowych górników kryptowalut, niezależnie od ich źródła.

Rozszerzenie wykorzystuje dwa podejścia do zabijania kryptomerów:

  • Blokuje żądania / skrypty ładowane z czarnej listy
  • Wykrywa potencjalne zachowanie podczas wyszukiwania w załadowanych skryptach i natychmiast je zabija.

W ten sposób rozszerzenie może blokować skrypty wbudowane, a także górników przebiegających przez proxy.

Pobierz MinerBlock z GitHub.

  • Przeczytaj także: Aplikacja Windows 10 Bitcoin Miner otrzymuje ciekawą aktualizację

4

CryptoPrevent

cryptoprevent anti cryptominer

CryptoPrevent to małe narzędzie, którego można używać razem z głównym rozwiązaniem antywirusowym lub anty-malware. Ponieważ kryptomery są stosunkowo nową rzeczą, te dwa tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa zwykle nie koncentrują się na ich identyfikacji i blokowaniu. Innymi słowy, CryptoPrevent wypełnia tę lukę bezpieczeństwa, zapewniając użytkownikom ochronę przed nowymi i powstającymi zagrożeniami złośliwego oprogramowania.

CryptoPrevent nie spowalnia wydajności systemu i nie wpływa w żaden sposób na szybkość komputera.

pobierz cryptoprevent

Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 i Windows 10.

Pobierz CryptoPrevent

5

MineBlock

Blockblack Cryptojackers

MineBlock to bezpłatne rozszerzenie przeglądarki, które blokuje wszystkie kryptomery (w tym coinhive, jsecoin, crypto-loot itp.) Przed ich załadowaniem, uniemożliwiając im wykorzystanie mocy procesora.

Rozszerzenie jest bardzo potężne i może wykrywać i blokować wszystkie próby wydobycia i szyfrowania, zanim jeszcze załadują się w przeglądarce. Nawet jeśli kryptomery próbują losowo zmienić swoją nazwę i adres, algorytm MineBlock może wykryć wzorce wyszukiwania w kodzie JavaScript i natychmiast je zabić.

Jeśli używałeś wcześniej adblockera, szybko poznasz Mineblock. Narzędzie działa tak jak adblock, zatrzymując skrypty wydobywające kryptowaluty.

Pobierz MineBlock

Oto pięć najlepszych blokerów szyfrowania, które można zainstalować na komputerze z systemem Windows 10 w 2018 roku.

Jeśli ostatnio komputer działał wolniej, możesz również sprawdzić poniższe artykuły:

  • Spowolnienie komputera: dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić
  • Chrome wolno? 9 świetnych wskazówek, które pomogą Ci przyspieszyć przeglądarkę Google
  • 5 najlepszych przeglądarek na stare, wolne komputery
Link do głównej publikacji