Jak szybko i łatwo sprawdzić błędy Windows Update

Aktualizacja może być czasem dość irytująca, szczególnie jeśli masz kilka ważnych rzeczy do zrobienia na komputerze. Istnieje wielu użytkowników i administratorów, którzy mają problemy z aktualizacją na komputerach z systemem Windows.

Na przykład w ubiegłym roku widzieliśmy wiele aktualizacji, które spowodowały kilka problemów w systemie operacyjnym Windows 10. Na przykład aktualizacje KB3081424 i KB3194496 spowodowały problemy na komputerach na całym świecie.

Z tego powodu firma Microsoft wydała również „Zresetuj Windows Update Agent, który jest narzędziem zaprojektowanym w celu rozwiązania problemów z aktualizacją. Jeśli więc Windows Update nie działa poprawnie, jest to świetne narzędzie, którego można użyć, aby upewnić się, że aktualizacje są poprawnie zainstalowane.

Jak sprawdzić błędy Windows Update szybko i łatwo

Warto wiedzieć, że system Windows prowadzi dziennik aktualizacji, w którym wyświetla wszystkie zdarzenia związane z aktualizacją. Te dzienniki można znaleźć w folderze C: \ Windows \ Logs \ WindowsUpdate i można je analizować przy użyciu różnych narzędzi.

Jednak można również użyć prostego polecenia PowerShell, aby zamienić pliki dziennika śledzenia zdarzeń w pojedynczy dziennik tekstowy, który można następnie sprawdzić pod kątem błędów lub innych problemów związanych z aktualizacjami w systemie Windows.

Oto jak możesz to zrobić:

  • W systemie Windows 10 naciśnij klawisz Windows i wpisz cmd.exe, ale upewnij się, że przytrzymasz Shift i Ctrl i naciśnij klawisz Enter. Jeśli to zrobisz, otworzy się wiersz polecenia z uprawnieniami „administratora”
  • Wpisz PowerShell i naciśnij klawisz Enter
  • Teraz napisz polecenie: get-WindowsUpdateLog –verbose
  • Po wykonaniu na komputerze zostanie utworzony plik WindowsUpdate.log, który będzie można załadować po zakończeniu procesu (przy użyciu dowolnego edytora — zalecamy użycie NotePad ++).

Link do głównej publikacji