Jak skonfigurować Firefoksa, aby wyświetlał ostrzeżenie o wyjściu przy wyjściu

Skonfigurowałem moją wersję Firefoksa, aby wyświetlała okna i karty, które otworzyłem ostatnim razem, kiedy ją otwieram.

Jest to dla mnie najwygodniejsza opcja, ponieważ mogę utrzymywać witryny otwarte w przeglądarce zamiast zapisywać je jako zakładki. Ponadto mogę kontynuować pracę bez konieczności ponownego otwierania witryn.

Chociaż funkcja przywracania sesji przeglądarki jest bardzo wygodna, niektórzy z was mogą chcieć jej używać tylko czasami, ale nie przez cały czas.

W Firefoksie nie ma opcji, aby dać ci taki wybór po zamknięciu przeglądarki, ponieważ Mozilla usunęła ją w Firefox 5.

Nadal można skonfigurować Firefoksa, aby ostrzegał cię przy wyjściu, abyś mógł zdecydować, czy zachować otwarte karty, czy rozpocząć bez przywracania sesji przy następnym otwarciu.

Ta funkcja wymaga jednak pogłębiania zaawansowanej konfiguracji Firefoksa.

Aktualizacja: Firefox jest skonfigurowany do automatycznego ostrzegania użytkowników, gdy opuszczają przeglądarkę, jeśli karty są nadal otwarte. Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą również włączyć opcję „Ostrzegaj przy zamykaniu wielu kart” na stronie preferencji about: w przeglądarce. Koniec

Pokaż komunikat o wyjściu przy wyjściu w przeglądarce Firefox

zamknij ostrzeżenie firefox

Powyższy komunikat jest wyświetlany, jeśli Firefox został skonfigurowany do wyświetlania ostrzeżenia po zamknięciu przeglądarki. Możesz go użyć, aby zapisać i wyjść, co spowoduje załadowanie otwartych kart przy następnym uruchomieniu przeglądarki, zamknij, który nie zapisze kart, a tym samym ich nie załaduje, lub anuluj, aby zatrzymać zamykanie.

Jak więc uzyskać tę wiadomość w przeglądarce Firefox?

  1. Wpisz about: config w pasku adresu przeglądarki i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
  2. Potwierdź ostrożność, jeśli wyświetli się komunikat ostrzegawczy.
  3. Wyszukaj preferencje browser.warnOnQuit.
  4. Kliknij dwukrotnie preferencję.

Ustawia to preferencję na prawdziwe, co oznacza, że ​​Firefox wyświetli okno dialogowe zamykania po zamknięciu przeglądarki.

Uwaga: Okno dialogowe jest wyświetlane tylko wtedy, gdy skonfigurowałeś Firefox do wyświetlania strony głównej lub pustej strony. Jeśli skonfigurowałeś go do wyświetlania kart i okien ostatniej sesji, nie będzie wyświetlany.

Firefox Firefox kończy

Możesz cofnąć zmianę w dowolnym momencie, powtarzając cztery kroki opisane powyżej. To ustawia preferencję na fałsz i oznacza to jako nieaktywną w konsekwencji.

Ustawienie preferencji na wartość true może być przydatne, jeśli chcesz zapisywać informacje o sesji czasami, ale nie przez cały czas. Zapobiega również przypadkowemu zamknięciu przeglądarki, ponieważ monit jest wyświetlany za każdym razem, gdy zamykasz przeglądarkę Firefox.

Podsumowanie
Jak skonfigurować Firefoksa, aby wyświetlał ostrzeżenie o wyjściu przy wyjściu
Nazwa artykułu
Jak skonfigurować Firefoksa, aby wyświetlał ostrzeżenie o wyjściu przy wyjściu
Opis
Skonfigurowałem moją wersję Firefoksa, aby wyświetlała okna i karty, które otworzyłem ostatnim razem, kiedy ją otwieram.

Link do głównej publikacji