Firefox wyświetla, aby dowiedzieć się, jak przyspieszyć komunikat, jeśli uruchamianie jest powolne

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli przeglądarka internetowa zacznie zwalniać, albo przy starcie, który może potrwać dłużej niż zwykle, lub gdy pracujesz z nim w systemie.

Prosty restart może od razu ci pomóc, choć czasem rozwiązanie problemu może zająć więcej czasu. Opublikowałem przewodnik, który szczegółowo wyjaśnia, co możesz zrobić, jeśli Firefox wydaje się być zbyt wolny. W przewodniku wspomniano o ważnych aspektach, takich jak aktualizacja przeglądarki do najnowszej wersji, wyłączenie niepotrzebnych wtyczek i dodatków lub użycie funkcji resetowania przeglądarki jako ostateczności w celu przywrócenia porządku.

Mozilla najwyraźniej dodała nową funkcję do wersji Nightly przeglądarki, która może pomóc użytkownikom, jeśli uruchomienie Firefoksa jest wolniejsze niż zwykle lub wolniejsze niż przeciętnie. Nocne wersje Firefoksa to najnowocześniejsze wersje, które najpierw otrzymują nowe funkcje, zanim trafią do zorzy polarnej, beta, a następnie stabilnych wersji przeglądarki internetowej.

Nowe wersje Firefoksa rejestrują czas uruchamiania przeglądarki i obliczają średni czas uruchamiania. Średnia jest następnie porównywana z wartością progową, a jeśli ją przekroczy, powiadomienie o powolnym uruchomieniu wyświetla się u dołu ekranu.

Firefox uruchamia się powoli

Firefox wydaje się być powolny … aby zacząć.

Ucz się jak to przyspieszyć

Nie mów mi więcej

Przycisk nauki przyspieszania prowadzi do strony pomocy Mozilli, która rozwiązuje typowe problemy z uruchamianiem. Omówiono tutaj następujące tematy:

  • Zmień stronę główną
  • Zmień sposób ładowania okien i kart
  • Sprawdź swoje oprogramowanie antywirusowe
  • Rozwiązywanie problemów z rozszerzeniami lub motywami
  • Zoptymalizuj system Windows

Częstym problemem, który może znacznie spowolnić uruchamianie, jest to, że strona główna lub strona przywrócona podczas przywracania sesji nie reaguje poprawnie. Drugi przycisk wyłącza kontrole, abyś nie był ponownie powiadamiany.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne: Firefox wykorzystuje średni czas ładowania z ostatnich pięciu sesji i porównuje go z bieżącą. Komunikat jest wyświetlany, jeśli średni czas uruchamiania jest dłuższy niż 1 minuta, obecny próg.

Werdykt

Jest to podstawowy dodatek do przeglądarki Firefox, który w zasadzie kieruje użytkowników do strony pomocy technicznej w witrynie Mozilla, aby mogli ją przeczytać i sprawdzić, czy którakolwiek z sugerowanych poprawek przyspieszy przeglądarkę. Prawdopodobnie nic, z czego doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać, ponieważ wiedzą, co zrobić, jeśli ładowanie przeglądarki zajmuje dużo czasu.

Wolałbym bezpośrednią odpowiedź na problem, np. link do listy rozszerzeń lub listy wtyczek, podobnie jak Microsoft, gdy zauważy, że Internet Explorer działa wolniej niż zwykle.

Podsumowanie
Firefox wyświetla, aby dowiedzieć się, jak przyspieszyć komunikat, jeśli uruchamianie jest powolne
Nazwa artykułu
Firefox wyświetla, aby dowiedzieć się, jak przyspieszyć komunikat, jeśli uruchamianie jest powolne
Opis
Mozilla Firefox może wyświetlać powiadomienie przy starcie, jeśli uruchamianie przeglądarki przebiegało wolniej niż zwykle.

Link do głównej publikacji