Firefox: Makiety pokazują strumień aktywności, stronę nowej karty i udostępnianie aktualizacji

Trzy nowe makiety przeglądarki Firefox pokazują, jak w przyszłości mogłaby wyglądać strona nowej karty przeglądarki, funkcja udostępniania i strumień aktywności (historia przeglądania i zakładki).

Makiety to pomysły projektowe, które niekoniecznie sprawiają, że przeglądarka internetowa Firefox ma taką postać lub wcale.

Projektanci Mozilli regularnie publikują makiety, ostatnio podkreślając połączony pasek adresu Firefox i pole wyszukiwania.

Trzy najnowsze makiety prezentują projekty strony nowej karty, funkcji udostępniania i strumienia aktywności.

Strumień aktywności

strumień aktywności firefox

Strona Historia przeglądarki Firefox otwiera się we własnym oknie w aktualnych stabilnych wersjach przeglądarki. Zawiera chronologiczną listę stron internetowych odwiedzanych w przeglądarce przy użyciu funkcjonalnego projektu, który dzieli z większością innych przeglądarek.

Strumień aktywności może zastąpić historię obecnie udostępnianą przez Firefox. Jak widać na makiecie, zapewniłby dostęp nie tylko do historii przeglądania, ale także do pobierania, zakładek i zakładek.

Projekt łączy informacje tekstowe z elementami wizualnymi. Ciekawym pomysłem jest to, że niektóre elementy mogą być wyświetlane bezpośrednio na stronie historii przeglądania, jak wskazuje osadzone na stronie Vimeo.

Wynik Spotlight działa podobnie do trybu wykrywania w przeglądarce Opera. Jest to zarezerwowane miejsce, którego Mozilla używa do wyróżnienia treści, które mogą zainteresować użytkownika.

Nie ma widocznego sposobu zmiany wyświetlacza. Jednym z powodów, dla których użytkownicy mogą chcieć to zrobić, jest to, że nowy strumień nie jest tak naprawdę przeznaczony do szybkiego przeglądania listy elementów ze względu na dodatkowe elementy wizualne na stronie.

Oś czasu będzie nową, podstawową powierzchnią interfejsu użytkownika w przeglądarce Firefox. Jest to ostateczne zastąpienie bieżącego interfejsu użytkownika biblioteki.

Potwierdza, że ​​sieć jest obsługiwana przez odwrotne chronologiczne listy treści.

Jest to świetny sposób na interakcję z treściami i zadaniami, z którymi użytkownik korzystał w krótkim horyzoncie czasowym (48 godzin).

Zapewnia to również jedno miejsce docelowe, aby znaleźć wszystko, co zrobiłeś w przeglądarce.

Niezależnie od tego, czy jest to coś tak prozaicznego, jak odwiedzanie witryny, czy coś więcej.

Strona nowej karty

strona nowej karty Firefoksa

Mozilla wydała wiele makiet strony nowej karty przeglądarki Firefox, ale sama strona nie zmieniła się tak bardzo przez lata.

Makieta pokazuje dodatkowe elementy na stronie nowej karty. Pasek wyszukiwania znajduje się u góry, a pod nim główny obszar zawartości.

Tam znajduje się rząd sześciu kart opartych na poprzednich wizytach lub przypiętych witrynach, a poniżej znajduje się sekcja Spotlight.

Po prawej stronie znajdują się najważniejsze działania i chronologiczny harmonogram działań.

Nowa karta jest istniejącą powierzchnią interfejsu użytkownika, ale jest obecnie w pełni niewykorzystana. Zoptymalizujemy kafelki bieżącej witryny Top, aby umożliwić umieszczanie innych treści w nowej karcie.

Pokażemy 6 mniejszych, naprawionych najlepszych stron z logo stron, jeśli są dostępne.

Wprowadzimy dwie nowe sekcje: Ostatnia aktywność i Spotlight.

Ostatnia aktywność będzie widokiem podsumowania twojej osi czasu i zapewni najnowsze działania, które podjąłeś (na razie zakładki) oraz inną ciekawą historię.

W centrum uwagi będziemy mogli w przyszłości zaprezentować treści „prawie teraz” wraz z rekomendowanymi treściami.

Dzielić

udział firefox

Trzecia i ostatnia makieta pokazuje, jak mogłaby wyglądać funkcja udostępniania Firefox w tej funkcji.

Jednym z pomysłów jest integracja z funkcjonalnością zapewnianą przez podstawowy system operacyjny.

Nasze badania użytkowników pokazują, że ludzie wielokrotnie udostępniają i wracają do treści w przeglądarce. Powinniśmy to zaakceptować, tworząc elastyczny pasek narzędzi do zapisywania i udostępniania. Powinno to umożliwić użytkownikowi udostępnianie i zapisywanie w najpopularniejszych usługach, takich jak Facebook czy Pocket.

Możemy szybko udostępnić tę funkcjonalność na komputerze, wykorzystując istniejący „sharplane” i zaoferować najpopularniejsze usługi jako domyślne opcje w naszym nowym menu zapisywania i udostępniania.

Powinniśmy również uwzględnić istniejące funkcje wbudowane w przeglądarkę, takie jak „Link e-mail” i „Zapisz w kieszeni”. Na końcu tego menu powinna znajdować się więcej opcji, która łączy użytkownika z wbudowanymi opcjami udostępniania zapewnianymi przez jego system operacyjny.

Słowa końcowe

Makiety to tylko pomysły, co oznacza, że ​​mogą, ale nie muszą, znaleźć się w przeglądarce Firefox.

Mozilla nie wyróżniła opcji dostosowywania — jeśli takie istnieją — czy te nowe projekty staną się rzeczywistością.

Jeśli chodzi o Spotlight, musi istnieć opcja całkowitego wyłączenia tej funkcji, ponieważ nie wszyscy polubią ją.

Historia zyskałaby na opcji „zwykłego widoku”, która naśladuje aktualną chronologiczną listę działań, ponieważ zapewnia szybszy sposób przeglądania listy.

Link do głównej publikacji