Jak robić zrzuty ekranu z komputera bezpośrednio w Windows 10 Creators Update

Zrzuty ekranu często ułatwiają wykonywanie określonych zadań, takich jak pisanie artykułu lub udostępnianie czegoś na ekranie znajomym. Jednak w Windows 10 robienie zrzutów ekranu nie było łatwym zadaniem. Dzięki nadchodzącej aktualizacji twórców możesz teraz przechwytywać ekran kilkoma naciśnięciami klawiszy.

Chociaż istnieje mnóstwo opcji robienia zrzutów ekranu, w tym programów innych firm i narzędzia do wycinania, nie są to intuicyjne metody wykonywania zadania. Z drugiej strony Creators Update wprowadza prosty sposób robienia zrzutów ekranu: Windows + Shift + S.

Te naciśnięcia klawiszy oferują nowy sposób robienia zrzutów ekranu w systemie Windows 10 bez użycia narzędzi innych firm. Jest to funkcja ogólnosystemowa, która pojawi się wraz z aktualizacją dla twórców, która zostanie wydana w przyszłym miesiącu. Metoda natywna pozwala również wybrać określoną część ekranu do przechwycenia.

Metoda Windows + Shift + S jest dostępna dla użytkowników z kompilacją systemu Windows 15063 lub nowszą. Następnie uruchamia szarą nakładkę, która sygnalizuje, że możesz teraz wybrać określony obszar ekranu za pomocą myszy. Narzędzie następnie kopiuje wybrany obszar do schowka i pozwala wkleić obraz do edytora.

W systemie Windows 7 narzędzie wycinania oferuje względnie tę samą funkcję. Nie dotyczyło to jednak całego systemu, więc istnieją ograniczenia dotyczące ekranów, które można pobrać.

Czy przydaje Ci się natywne narzędzie do robienia zrzutów ekranu w systemie Windows 10? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

  • Gdzie są moje zrzuty ekranu w systemie Windows 10?
  • Najlepsze 5 bezpłatnych narzędzi do robienia zrzutów ekranu w systemie Windows 10
  • 10 najlepszych narzędzi do przechwytywania ekranu dla systemu Windows 10
  • Microsoft Windows 10 Creators Update w pobliżu wydania, zaczynają się rozmowy na temat ostatecznej wersji ISO kompilacji
Link do głównej publikacji