Jak przeszukiwać Sklep Windows 8

Nie jestem fanem tego, jak Microsoft zintegrował wyszukiwanie z systemem operacyjnym Windows 8. Natychmiastowe wyszukiwanie na ekranie startowym jest świetną funkcją, ale jego użycie jest ograniczone, ponieważ jest dostępne tylko na głównym ekranie startowym, a nie na klasycznym pulpicie lub podczas działania aplikacji. Chociaż możesz nacisnąć Windows-Q, aby rozpocząć wyszukiwanie z dowolnego miejsca, nie jest to tak wygodne, jak rozpoczęcie pisania.

Uważam również, że odsuwanie wyszukiwania od interfejsu aplikacji utrudnia znalezienie i uzyskanie dostępu do tej funkcji. Pozwól, że wyjaśnię ci, którzy nie mieli doświadczenia z Windows 8.

Wyszukiwanie jest dostępne tylko w pasku paneli, które otwierasz za pomocą różnych skrótów lub przesuwając kursor w prawy dolny lub górny róg ekranu. Automatycznie używasz wyszukiwania uruchomionej aplikacji, w serwisie eBay przeszukujesz sklep w serwisie eBay, w poszukiwaniu poczty, przeszukujesz wszystkie swoje e-maile.

Mam z tym dwa problemy. Po pierwsze, odkrycie, że wyszukiwanie działa w ten sposób, nie jest tak łatwe, jak powinno być. Po drugie, wyszukiwanie wydaje się nie być częścią uruchomionej aplikacji, jak zupełnie inna aplikacja.

Wyszukiwanie w Sklepie Windows

Windows Store korzysta również z wbudowanego wyszukiwania. Możesz zacząć pisać od razu, gdy jesteś na froncie sklepu, aby uzyskać wyniki bezpośrednio na pasku Charms Bar, który się otwiera. Tutaj możesz także zobaczyć sugestie wyszukiwania oparte na poprzedniej historii wyszukiwania.

Aktualizacja: Jeśli korzystasz z systemu Windows 8.1, musisz kliknąć formularz Wyszukaj aplikacje i wpisać tam wyszukiwane hasło. Funkcja „pisz na bieżąco” nie jest już dostępna w systemie operacyjnym.

Możesz wybrać sugerowane i najlepsze wyniki za pomocą kliknięcia lub stuknięcia, lub nacisnąć Return, aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji pasujących do zapytania.

wyszukiwanie w sklepie Windows

wszystkie okna wyników wyszukiwania przechowują

Nie możesz użyć tej samej opcji do wyszukiwania, gdy jesteś na stronie profilu aplikacji, ponieważ bezpośrednie wprowadzanie danych nie jest dostępne na tych stronach. To samo dotyczy sytuacji, gdy korzystasz z innej aplikacji i chcesz przeszukać sklep lub gdy jesteś na klasycznym pulpicie i chcesz sprawdzić, czy aplikacja znajduje się na liście w Sklepie Windows.

Aby wyszukać aplikacje ze Sklepu Windows z tych lokalizacji, naciśnij Windows-Q, aby otworzyć pasek paneli z aktywowanym wyszukiwaniem. Wpisz zapytanie i wybierz Store z listy aplikacji wymienionych na pasku bocznym. Spowoduje to przekierowanie wyszukiwania do aplikacji Windows Store, dzięki czemu tylko aplikacje sklepu są zwracane na pasku Charms Bar i po naciśnięciu Enter.

Możesz użyć filtrów na stronie wyników wyszukiwania, aby filtrować wyniki według kategorii, ceny i sortować aplikacje według czynników, takich jak trafność, data, ocena lub cena.

Wyszukiwarka Microsoft

Firma Microsoft udostępniła niedawno inną opcję wyszukiwania aplikacji wymienionych w Sklepie Windows. Musisz odwiedzić oficjalną stronę główną systemu Windows w witrynie Microsoft i wprowadzić nazwę aplikacji lub słowa / frazy w formularzu na tej stronie.

Po zakończeniu wybierz Aplikacje z listy „wyników wyszukiwania z”, aby wyświetlić tylko aplikacje ze Sklepu Windows w wynikach. Tutaj znajdziesz wszystkie aplikacje, które pasują do Twojego zapytania, dzięki czemu możesz otworzyć ich strony profilowe w witrynie Microsoft Windows i sprawdzić je.

Witryna nie będzie jednak zawierać komentarzy ani ocen użytkowników, co oznacza, że ​​jest gorsza od natywnego wyszukiwania w Sklepie Windows.

Link do głównej publikacji