Jak przełączyć się z OneNote 2016 na OneNote dla Windows 10

Microsoft będzie obsługiwał OneNote 2016 tylko do października 2025 r., Więc entuzjaści powinni zacząć go opuszczać. OneNote 2016 będzie nadal otrzymywać nowe funkcje. Z drugiej strony użytkownicy, którzy wolą program OneNote 2016 i nie chcą przełączać się na aplikację OneNote UWP, powinni wiedzieć, że program OneNote dla systemu Windows 10 zastąpi pulpit OneNote w pakiecie Office 2019.

Jeśli nadal chcesz korzystać ze starszej aplikacji, możesz to zrobić i cieszyć się niektórymi jej funkcjami, takimi jak ta, która umożliwia przechowywanie notatników na lokalnym dysku twardym zamiast w chmurze.

Przejście z OneNote 2016 do OneNote na Windows 10 nie jest takie łatwe

Jeśli korzystasz z lokalnych notatników i chcesz przejść z OneNote 2016 do OneNote na Windows 10, najlepiej dowiedzieć się czegoś o tym procesie, ponieważ nie jest to najłatwiejszy. Program OneNote dla systemu Windows 10 obsługuje tylko notebooki przechowywane w OneDrive, SharePoint lub OneDrive dla Firm. Nie możesz go używać do otwierania lokalnych notatników. Ale to, co możesz zrobić, to kolejna rzecz, ponieważ OneNote dla Windows 10 będzie mógł przenosić lokalne notebooki do OneDrive w Twoim imieniu.

Jak przenieść OneNote z komputera do OneDrive

Możesz przenieść lokalnie przechowywany notatnik OneNote bezpośrednio w OneDrive z aplikacji OneNote na Windows 10. Znajdziesz niezbędne kroki, aby to zrobić na stronie pomocy technicznej Microsoft, a także dowiesz się więcej o korzyściach płynących z utrzymywania notebooków w OneDrive.

Po zakończeniu Twoje lokalne notesy OneNote zostaną przesłane na Twoje konto OneDrive, a proces przenoszenia zostanie zakończony.

Microsoft pracuje także nad zwiększeniem prędkości i niezawodności silnika synchronizacji w OneNote na Windows 10.

Link do głównej publikacji