Jak podłączyć kontroler Xbox One do systemu Windows 10

Jedną niesamowitą funkcją systemu Windows 10 jest jego kompatybilność z innymi urządzeniami Microsoft, takimi jak na przykład Xbox One. Pokazaliśmy już, jak podłączyć Xbox One do Windows 10, a dziś pokażemy, jak podłączyć kontroler Xbox One do Windows 10.

W naszym artykule na temat podłączania kontrolera PS4 do systemu Windows 10 krótko wspomnieliśmy, że podłączenie kontrolera Xbox One jest raczej proste ze względu na natywną obsługę systemu Windows 10 dla Xbox One. W przeciwieństwie do poprzednich wersji systemu Windows, system Windows 10 jest wyposażony we wszystkie sterowniki niezbędne do korzystania z kontrolera Xbox One, dlatego nie trzeba niczego pobierać.

Jak korzystać z kontrolera Xbox One w systemie Windows 10?

Aby podłączyć kontroler Xbox One do urządzenia z systemem Windows 10, wystarczy podłączyć kontroler do komputera za pomocą kabla ładującego micro-USB. Kontroler powinien zostać automatycznie rozpoznany i gotowy do użycia.

Jeśli chcesz podłączyć kontroler Xbox One bezprzewodowo do komputera z systemem Windows 10, musisz użyć adaptera bezprzewodowego Xbox One dla systemu Windows. Aby podłączyć kontroler Xbox One bezprzewodowo do komputera, wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz bezprzewodowy adapter Xbox dla systemu Windows do komputera z systemem Windows 10. Aby uzyskać najlepszą wydajność, należy podłączyć adapter do portu USB 2.0 lub 3.0 z przodu. Czasami mogą wystąpić pewne problemy z połączeniem spowodowane obudową komputera lub innym metalowym przedmiotem i dlatego zaleca się podłączenie adaptera do przedniego portu USB.
 2. Niezbędne sterowniki zostaną zainstalowane automatycznie, więc poczekaj na zakończenie procesu.
 3. Po zainstalowaniu niezbędnych sterowników naciśnij przycisk na karcie sieci bezprzewodowej.
 4. Naciśnij przycisk parowania na kontrolerze Xbox One. Dioda LED na kontrolerze zacznie migać, gdy kontroler Xbox One połączy się z adapterem bezprzewodowym. Po zakończeniu procesu dioda LED zaświeci się.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności kontroler będzie gotowy do użycia na komputerze z systemem Windows 10. Jak widać, proces połączenia jest dość prosty, ale od czasu do czasu mogą występować drobne problemy.

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj sterowniki ręcznie

Jeśli kontroler dla konsoli Xbox One nie działa w systemie Windows 10, przyczyną może być zły sterownik, dlatego zalecamy ręczne zainstalowanie sterownika. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X i wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj i kliknij prawym przyciskiem myszy Kontroler Xbox One.
 3. Z menu wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 4. Kliknij Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika
 5. Kliknij Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze.
  oprogramowanie do przeglądania sterowników
 6. Znajdź Kontroler Microsoft Xbox One na liście i kliknij Kolejny zainstalować. Jeśli nie możesz znaleźć sterownika Microsoft Xbox One Controller, być może musisz odznaczyć Pokaż kompatybilną opcję sprzętową.

Rozwiązanie 2 — Zmień ustawienia kontrolera USB

Niewielu użytkowników zgłosiło, że prawy spust pojawia się jako lewy spust podczas używania kontrolera Xbox One w systemie Windows 10, a aby rozwiązać ten problem, musisz zainstalować Kontroler Xbox sterownik, wykonując te same kroki, co w poprzednim rozwiązaniu. Po zainstalowaniu sterownika kontrolera Xbox wykonaj następujące czynności:

 1. Odłącz i ponownie podłącz kontroler Xbox One.
 2. naciśnij Klawisz Windows + S. i wpisz skonfigurować kontrolery gier USB. Wybierać Skonfiguruj kontrolery gier USB z listy wyników.
  Skonfiguruj kontrolery gier USB
 3. Wybierz Kontroler Xbox One z listy i kliknij Nieruchomości przycisk.
 4. Iść do Ustawienia kartę i kliknij Przywróć ustawienia domyślne przycisk.
 5. Nawigować do Test i sprawdź, czy kontroler działa.

Podłączenie kontrolera Xbox One do komputera z systemem Windows 10 jest dość proste, ale jeśli masz jakieś problemy, zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami.

Link do głównej publikacji