Jak otwierać pliki .tif w systemie Windows 10 bez utraty jakości

ZA TIF plik lub SPRZECZKA rozszerzenie pliku jest skrótem od Tagged Image Format, który jest plikiem, który przechowuje wysokiej jakości grafikę i obsługuje bezstratną kompresję, dzięki czemu jego właściciele mogą łatwo archiwizować obrazy bez uszczerbku dla jakości, a jednocześnie oszczędzać miejsce na dysku.

Jest często używany do przechowywania obrazów, takich jak zdjęcia cyfrowe, i jest szeroko obsługiwany przez aplikacje, takie jak skanery, faks, przetwarzanie tekstu, optyczne rozpoznawanie znaków i publikowanie na pulpicie.

Ten typ pliku jest elastyczny i można go dostosować do obsługi obrazów i danych w jednym pliku, a jego zdolność do przechowywania w bezstratnym formacie czyni z niego bardziej przydatne archiwum obrazów, ponieważ można je edytować i ponownie zapisywać bez utraty jakości obrazu.

Jak otwierać pliki .tif w systemie Windows 10

  1. Użyj aplikacji do przeglądania zdjęć
  2. Użyj oprogramowania do konwersji plików lub obrazów

1. Otwieranie plików .tif do wyświetlenia

Istnieją różne aplikacje, których można używać do otwierania plików .tif w systemie Windows 10, ale jeśli chcesz je tylko wyświetlić, możesz wybrać przeglądarkę zdjęć, taką jak domyślna, wbudowana przeglądarka zdjęć Windows lub aplikacja Zdjęcia.

2. Zalecane rozwiązanie: Pobierz File Viewer Plus

Podczas otwierania plików .tif we wbudowanej przeglądarce fotografii systemu Windows mogą wystąpić trudności. Dlatego zalecamy pobranie File Viewer Plus. Jest to niezwykle potężne narzędzie, które otwiera ponad 300 typów plików, a także pozwala edytować je bezpośrednio w interfejsie.

Możesz łatwo otwierać, edytować i konwertować pliki .tif na inne formaty bez żadnych problemów.

  • Pobierz teraz File Viewer Plus 3

Inne aplikacje do przeglądania zdjęć, których możesz używać, to:

  • Irfanview

przeglądarka zdjęć irfanview

Irfanview to jedno z najczęściej używanych i najlepszych programów do przeglądania zdjęć, jakie można uzyskać. Jest mały, super szybki i kompaktowy, a jeśli jesteś początkujący, jest tak prosty w użyciu.

Specjaliści mogą również skorzystać z tego potężnego narzędzia, które, w przeciwieństwie do innych przeglądarek zdjęć, zostało stworzone do tworzenia nowych, unikalnych i interesujących funkcji dla Twojej grafiki.

Jest to właściwie pierwsza przeglądarka zdjęć na całym świecie, która zapewnia obsługę wielostronicowego formatu TIF. Ponadto jest całkowicie bezpłatny, jeśli nie jest używany do celów komercyjnych, w przeciwnym razie musisz zarejestrować się za 12 USD do celów komercyjnych.

Pobierz Irfanview

— POWIĄZANE: 10 najlepszych narzędzi przeglądarki zdjęć do Windows 7 do pobrania w 2018 roku

  • XNView

XNView

Jest to również jedno z najlepszych programów do przeglądania zdjęć Windows używanych na świecie, które może także konwertować obrazy, ponieważ obsługuje ponad 500 formatów obrazów. Możesz także edytować obrazy i eksportować ponad 70 formatów obrazów.

Ma niezrównaną kompatybilność pod względem obsługi formatów, która obejmuje animowane formaty nieruchome.

Pobierz XNView

Otwieranie plików .tif do edycji

Jeśli chcesz edytować plik .tif, niezależnie od tego, czy jest on w innym formacie, możesz go przekonwertować bez konieczności instalowania programu do edycji zdjęć w formacie TIF.

Jednym z narzędzi do edycji zdjęć, z którego można korzystać za darmo, jest ŻYŁKA, bezpłatne oprogramowanie do edycji zdjęć z wyrafinowanymi narzędziami do edycji do tworzenia oszałamiających i atrakcyjnych wizualnie zdjęć w bibliotece, choć wymaga to dodatkowych umiejętności lub czasu na zrozumienie i użycie.

Możesz także korzystać z Adobe Photoshop, choć nie jest to bezpłatne. W przypadku plików GeoTIFF można je otworzyć za pomocą GDAL, Geosoft Oasis montai, MathWorks MATLAB i ESRI ArcGIS.

Jak otwierać pliki .tif w systemie Windows 10

W przeglądarce zdjęć lub edytorze zdjęć obsługującym pliki .tif możesz po prostu otworzyć plik w samym programie, a następnie zapisać plik .tif w innym formacie obrazu. Odbywa się to poprzez kliknięcie Plik i wybranie Zapisz jako.

Można także użyć konwerterów plików, które konwertują jeden format pliku obrazu na inny, np. Pliki .tif. Jeśli nie możesz użyć pliku obrazu lub grafiki, ponieważ format nie jest obsługiwany, wypróbuj oprogramowanie do konwersji plików obrazów.

Czy używasz plików .tif? podziel się z nami sposobem ich otwierania, zostawiając komentarz w sekcji poniżej.

Link do głównej publikacji