Jak otwierać pliki EPS na komputerach z systemem Windows 10

Na Plik EPS to format pliku graficznego zapisanego w formacie Encapsulated PostScript. Pliki EPS są zwykle używane do zapisywania zdjęć dzieł sztuki, takich jak rysunek, logo lub obiekty. Ponadto jest to również standardowy format plików do przesyłania danych obrazu między różnymi systemami operacyjnymi. Pliki te są używane przez różne aplikacje do edycji grafiki i projektowania, które obsługują ten format.

Jednak obsługiwane oprogramowanie graficzne jest następnie używane do konwersji plików EPS na formaty PDF, JPG i PNG. W tym przewodniku opisano najlepsze oprogramowanie obsługujące ten typ pliku, którego można użyć do modyfikacji formatu EPS w systemie operacyjnym Windows 10.

Jak otwierać pliki EPS w systemie Windows 10

Aby otworzyć pliki EPS na komputerze z systemem Windows 10, można użyć samodzielnego oprogramowania do projektowania grafiki. Jednak niektóre z najpopularniejszych programów do projektowania grafiki, które można wykorzystać do otwierania plików EPS w systemie Windows 10, wymieniono poniżej:

 1. Adobe Illustrator

jak otwierać pliki eps w Windows 10Adobe Illustrator to popularny i szeroko stosowany program do rysowania używany przez projektantów do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Jest to potężne narzędzie, które można wykorzystać do otwierania plików EPS na komputerze z systemem Windows 10.

To oprogramowanie korzysta z map obrazów zamiast bitmap do tworzenia obrazów, co pozwala modyfikować i przekształcać rysunek bez utraty jakości. Illustrator to branżowy standard tworzenia logo, grafiki cyfrowej i rysunków.

Ponadto program Adobe Illustrator obsługuje wiele formatów plików graficznych, takich jak SVG, DWG, PDF, FXG, a zwłaszcza EPS. To narzędzie może otwierać żądane pliki .EPS w celu modyfikacji zawartości graficznej. Bogate w funkcje oprogramowanie graficzne jest niezbędne, aby użytkownicy systemu Windows 10 mogli otwierać pliki EPS, tworząc w ten sposób zgrabną, profesjonalną jakość treści graficznych.

Kup Adobe Illustrator

  1. Pakiet CorelDraw 2018 (sugerowany)

  jak otwierać pliki eps w Windows 10CorelDraw to pakiet graficzny opracowany przez firmę Corel. Ten pakiet graficzny składa się z różnych narzędzi, takich jak CorelDraw, który jest narzędziem ilustratora wektorów. CorelDraw jest dobrą alternatywą dla programu Adobe Illustrator, jeśli chcesz otwierać pliki EPS.

  Ponadto CorelDraw służy do tworzenia i modyfikowania grafiki wektorowej za pomocą oprogramowania zawierającego ogromną bibliotekę czcionek, szablonów i obrazów, które można wykorzystać do ulepszenia projektu. Oprogramowanie obsługuje ponad 120 formatów plików, w tym popularne formaty, takie jak dokumenty słowne i pliki aparatu.

  Tego narzędzia można używać do przeglądania, edytowania i modyfikowania plików EPS za pomocą narzędzia Illustrator zapewniającego idealną przestrzeń roboczą do manipulowania tym plikiem graficznym według własnych preferencji.

  • Pobierz teraz Corel Draw z oficjalnej strony internetowej
  1. Adobe Photoshop

  jak otwierać pliki eps w Windows 10Adobe Photoshop to najpopularniejszy program do edycji grafiki używany na całym świecie. Standardowe oprogramowanie branżowe służy przede wszystkim do edycji obrazów graficznych i cyfrowych. Photoshopa można używać do otwierania plików EPS na komputerach z systemem Windows 10.

  Photoshop posiada unikalne narzędzie do łatania, które automatycznie usuwa przebarwienia z projektów oraz funkcję rozpoznawania zawartości, która dopasowuje tło pracy do otaczających obszarów, jednocześnie usuwając niechciane zdjęcia z projektu roboczego.

  • Ponadto narzędzie obsługuje również różne formaty dokumentów i obrazów, takie jak SVG, DWG, PDF, a zwłaszcza pliki EPS. To narzędzie umożliwia łatwą edycję i modyfikację plików EPS, umożliwiając dostosowanie obrazu, koloru, rozmiaru i ulepszeń za pomocą wielu funkcji.

   Kup Adobe Photoshop

   1. PaintShop Pro (PSP)

   jak otwierać pliki eps w Windows 10Jeśli zamierzasz otwierać pliki EPS w systemie Windows 10, wraz z zaawansowaną edycją zdjęć i cyfrowymi zdjęciami; PaintShop Pro wyróżnia się licznymi funkcjami. Narzędzie zawiera zaawansowane funkcje edycji, przetwarzanie obrazów wsadowych, generowanie wideo HD, publikowanie w Internecie i edycję warstwową.

   PaintShop pro pozwala pobierać zdjęcia z systemu i konwertować je na obrazy cyfrowo zmienione o doskonałej jakości. PaintShop Pro obsługuje ponad 100 formatów plików, w tym format EPS. Możesz szybko zmodyfikować ton, jasność i kolor zawartości graficznej w pliku EPS za pomocą kilku wbudowanych efektów.

   Ponadto to narzędzie umożliwia także tworzenie miniatur obrazów oraz przechowywanie metadanych i tagów niestandardowych. Dlatego PaintShop Pro to potężne narzędzie graficzne, które oferuje niesamowite funkcje edycji zdjęć.

   Kup PaintShop Pro

    1. QuarkXPress

    jak otwierać pliki eps w Windows 10QuarkXPress to stosunkowo nowe oprogramowanie do publikowania na pulpicie z dużą liczbą użytkowników. Służy głównie do tworzenia i projektowania publikacji, takich jak gazety, czasopisma, katalogi i ulotki. Tego narzędzia można jednak używać również do otwierania plików EPS w systemie Windows 10.

    Ten program jest wyposażony w wiele narzędzi edytora tekstu, takich jak rozmiar czcionki, odstępy i kolor, oprogramowanie posiada również zaawansowane funkcje składu tekstu. Możesz eksportować pliki do eBooka i powiększać szczegóły publikacji, aby bardzo dokładnie pozycjonować różne elementy na stronie.

    QuarkXPress obsługuje wiele formatów plików, które można zaimportować do interfejsu oprogramowania. Pliki EPS można również wyświetlać za pomocą wbudowanego edytora, który pozwala modyfikować i tworzyć nowe pliki EPS. Ponadto QuarkXPress zapewnia wszechstronne narzędzie do publikowania, które pozwala na precyzję w końcowych szczegółach pracy.

    Pobierz bezpłatną wersję próbną programu QuarkXPress

    1. PageStream

    jak otwierać pliki eps w Windows 10Innym oprogramowaniem, którego można używać do otwierania plików EPS w systemie Windows 10, jest PageStream. Ten program do publikowania na pulpicie ma prosty interfejs przeciągania i upuszczania, który pozwala mieszać obrazy, tekst i obiekty w celu utworzenia pożądanych produktów.

    Wbudowany edytor grafiki można zmaksymalizować w celu tworzenia i edycji grafiki wektorowej dzięki szerokiej gamie opcji umożliwiających manipulowanie tymi obrazami według własnego wyboru.

    • PageStream obsługuje wiele formatów, co czyni go dobrym wyborem jako alternatywa dla innych programów do publikowania. Format pliku EPS jest obsługiwany przez program umożliwiający dostęp do edycji edycji i modyfikacji plików EPS.

     Ponadto PageStream to dobry program do tworzenia publikacji, takich jak billboardy i ulotki, z szeregiem opcji dostępnych od układu do rozmiaru czcionki.

     Pobierz PageStream

     Programy, o których wspomnieliśmy w tym artykule, zostały szeroko przetestowane w systemie operacyjnym Windows 10, aby zapewnić, że mogą otwierać pliki EPS w systemie Windows 10, jednocześnie zapewniając funkcje modyfikowania plików EPS.

     Czy znasz inne niewymienione tutaj sposoby otwierania plików EPS w systemie Windows 10? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji