Jak naprawić uszkodzony pendrive firmy Kingston w systemie Windows 10

Co zrobić, jeśli pendrive firmy Kingston jest uszkodzony

 1. Wypróbuj inny port USB
 2. Spróbuj użyć pendrive’a na innym komputerze
 3. Zmień literę dysku
 4. Użyj komendy CHKDSK
 5. Użyj wiersza polecenia
 6. Eksplorator Windows
 7. Usuń uszkodzone sektory
 8. Napraw bez formatowania
 9. Zainstaluj ponownie sterowniki

Pendrive to przenośne urządzenie do przechowywania danych, które jest w stanie zadbać o Twoje wymagania dotyczące przechowywania. W tamtych czasach urządzenia te nie były w stanie pomieścić więcej niż sto megabajtów, ale teraz, gdy technologia staje się coraz bardziej złożona, pendrive może z łatwością przechowywać do 120 GB, a nawet więcej.

Kingston jest jednym z największych dostawców pamięci flash, ponieważ są niedrogie, mają dużą pojemność i są całkowicie przenośne. Jednak pamięć flash Kingstone może ulec uszkodzeniu. Jeśli masz do czynienia z tą sytuacją, wypróbuj jedną z różnych metod opisanych poniżej, aby rozwiązać problem.

Kroki, aby naprawić uszkodzone problemy z pendrivem Kingston

Rozwiązanie 1: Spróbuj użyć innego portu USB

Możliwe, że sam port USB jest uszkodzony lub przyczyną problemu z oprogramowaniem jest uszkodzony pendrive firmy Kingston. Jeśli więc wielokrotnie próbowałeś podłączyć pendrive Kingston do jednego portu USB w komputerze, dobrym pomysłem jest wypróbowanie również innych portów USB.

Rozwiązanie 2: Spróbuj użyć dysku flash na innym komputerze

naprawić uszkodzony dysk flash USB Kingston

Być może problem dotyczy twojego komputera i dlatego masz problemy z uruchomieniem pendrive’a Kingston. Spróbuj podłączyć pendrive do innego komputera. Mamy nadzieję, że to może zadziałać i będziesz w stanie wykonać kopię zapasową danych.

 • Rozwiązanie 3: Zmień literę dysku

  Czasami komputer nie może przypisać liter dysku (takich jak C, D, E) do pendrivea Kingstone. Z tego powodu nie można uzyskać dostępu do plików w nim zawartych. Aby rozwiązać ten problem, możesz przypisać literę dysku do urządzenia. Oto proste kroki, aby naprawić uszkodzony pendrive lub kartę pamięci, przypisując poprawną literę dysku:

  1. Połącz swoje Pen drive Kingstone do Twojego komputera.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy Ten komputer
  3. Kliknij Zarządzać w menu rozwijanym
  4. Kliknij Zarządzanie dyskiem po lewej stronie i poczekaj kilka sekund, aby system Windows mógł załadować usługę dysku wirtualnego.
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pendrive Kingstone i kliknij Zmień literę dysku i ścieżkizmień literę dysku
  6. Kliknij litera dysku i kliknij Zmiana
  7. Wybierz literę dysku z rozwijanej listy. Kliknij dobrze.przypisz list
  • Rozwiązanie 4: Użyj komendy CHKDSK

   Alternatywnie dobrym rozwiązaniem do naprawy uszkodzonego pendrivea Kingston jest uruchomienie komendy CHKDSK. W tym celu wykonaj następujące czynności:

   1. Podłącz uszkodzony pendrive firmy Kingston do komputera
   2. Otwórz CMD w trybie administratora — kliknij prawym przyciskiem myszy Początek przycisk i kliknij Wiersz polecenia (administrator)
   3. Teraz wpisz następujące polecenie: chkdsk / X / f K: lub chkdsk K: / f i naciśnij Wchodzić. Tutaj musisz wymienić dysk K: na uszkodzony pendrive

   Poczekaj, aż proces się zakończy, a następnie powinieneś znaleźć swój pendrive Kingston działający jak nowy.

   • Rozwiązanie 5: Użyj diskpart w wierszu polecenia

    Polecenie CMD, znane również jako Wiersz polecenia, jest jednym z wysoko ocenianych i skutecznych rozwiązań naprawy uszkodzonych pendrive. Aby użyć tego polecenia, wykonaj następujące czynności:

    1. Podłącz uszkodzony pendrive do komputera
    2. Otwórz CMD w trybie administratora — kliknij prawym przyciskiem myszy Początek przycisk i kliknij Wiersz polecenia (administrator)
    3. Rodzaj diskpart i naciśnij Enter
    4. Rodzaj lista dysku i naciśnij przycisk Enterlista dysku
    5. Teraz wpisz wybierz dysk, a następnie numer dysku i naciśnij Wchodzić
    6. Rodzaj czysty i naciśnij Wchodzić przycisk
    7. Następnie wpisz utwórz partycję podstawową śledzony przez Wchodzić
    8. Następnie wpisz aktywny i naciśnij Wchodzić śledzony przez wybierz partycję 1
    9. Rodzaj format fs = fat32 i naciśnij Wchodzić przycisk.

    Rozwiązanie 6: Eksplorator Windows

    Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest użycie Eksploratora Windows, ponieważ jest to jedna z najczęściej używanych procedur naprawy podłączonego nośnika pamięci na komputerze:

    1. otwarty Ten komputer
    2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na uszkodzony długopis Kingstone
    3. Kliknij Format w menu rozwijanymformat USB
    4. Następnie kliknij Przywrócić ustawienia domyślne urządzenia w wyskakującym oknie
    5. Kliknij Początek aby rozpocząć proces formatowania. Możesz odznaczyć Szybkie formatowanie opcja, jeśli chcesz, aby komputer dokładnie skanował pendrive w poszukiwaniu błędów, ale zajmie to trochę czasu. Sugerujemy odznaczenie tej opcji tylko w przypadku niepowodzenia przy pierwszej próbie.sformatuj dysk USB
    6. Kliknij Dobrze w następnym oknie dialogowym, które ostrzeże Cię, że dane zostaną utracone

    Rozwiązanie 7: Usuń złe sektory

    Nasze urządzenia pamięci masowej przechowują dane w różnych sektorach. Z różnych powodów sektory te stają się bezużyteczne, co powoduje powstawanie złych sektorów. Sprawdź dysk służy do wykonania operacji sprawdzania błędów na podłączonym pendrivie:

    1. Otwórz CMD w trybie administratora — kliknij prawym przyciskiem myszy Początek przycisk i kliknij Wiersz polecenia (administrator)Wiersz polecenia
    2. Wpisz polecenie chkdsk K: aby sprawdzić, czy na twoim pendrivie Kingston występują błędy. Tutaj K jest literą dysku przypisaną do twojego pendrive’a.
    3. Aby naprawić błędy występujące na dysku, wpisz chkdsk / f K:CHKDSK
    4. Aby znaleźć i usunąć zły sektor wpisz chkdsk / f / R K:

    To narzędzie do sprawdzania dysku naprawi teraz każdy miękki uszkodzony sektor na twoim pendrivie. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu procesu naprawy.

    • Rozwiązanie 8: Napraw uszkodzony pendrive bez formatowania

     Następnie spróbuj wykonać następujące kroki, aby naprawić uszkodzony długopis Kingston bez formatowania i uratować swoje dane:

     1. Włóż pendrive do portu USB systemu
     2. Iść do Ten komputer i kliknij prawym przyciskiem myszy pendrive firmy Kingston, aby go otworzyć Nieruchomościwłaściwości usb
     3. Kliknij na Przybory kartę, a następnie kliknij przycisk Czek przycisk. Następnie pozwól, aby proces skanowania został zakończony
     4. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę pendrivea Kingston i kliknij Wyrzucać. Następnie wyjmij pendrive z portu USB.

     Rozwiązanie 9: Zainstaluj ponownie sterowniki

     Są chwile, w których sterowniki działające na pendrivie ulegają uszkodzeniu. Aby rozwiązać problemy ze sterownikami, musisz znać konkretny model pendrivea Kingston, z którym masz problemy. Po uzyskaniu szczegółowych informacji możesz wyszukać sterowniki w witrynie Kingston oraz, jeśli są dostępne, pobrać i zainstalować te sterowniki.

     Podsumowując, w ten sposób możesz naprawić uszkodzony pendrive firmy Kingston. Jeśli wypróbujesz inne metody, które pomogą Ci rozwiązać ten problem, będziemy bardzo zadowoleni, jeśli podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji