Jak naprawić uszkodzone zapisy gier na PC

Wyobraź sobie wszystkie swoje postępy w grze utracone w ciągu kilku sekund. Godziny przegranej z powodu uszkodzenia gry są jedną z najgorszych rzeczy, na jakie może natknąć się zapalony gracz. Mimo że nie są tak powszechne, mogą się zdarzać od czasu do czasu.

A jeśli nie jest to wystarczający powód do zachowania ostrożności, nie wiemy, co to jest. Tak czy inaczej, jeśli tak się stanie, nadal możesz (czasami) naprawić uszkodzone zapisy gry.

Jak naprawić uszkodzone zapisy gry

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich zapisanych gier. Jednak uzasadnienie korupcji można łatwo streścić w dwóch najbardziej charakterystycznych sprawcach. Pierwszy nie powiódł się autozapisu. Funkcja automatycznego zapisywania (lub, w tym przypadku, ręczne zapisywanie) ponownie zapisuje pliki zapisywania za każdym razem. A jeśli go przerwiesz (gra zawiesza się lub usterki, komputer nagle się wyłącza), zapisywanie zostanie najczęściej uszkodzone.

  • Drugi powód to mody. Wiele gier ma aktywną społeczność, która wydaje mnóstwo modów. Teraz utrudnia to grze skonfigurowanie pliku zapisu. O wiele trudniejsze niż w przypadku wersji waniliowej.

    Usuwanie i ponowne ustanawianie modów może pomóc. Istnieje również kilka innych powodów, takich jak Steam Cloud, który ma tendencję do niszczenia zapisanych gier, gdy pamięć w chmurze zostanie zapełniona lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem (mało prawdopodobne, ale może się zdarzyć).

    Mając to na uwadze, trudno jest zastosować jedno rozwiązanie dla nieskończonych gier. Możesz spróbować ponownie zainstalować grę, zaczynając od zera, a po pewnym czasie zastępując obecny zapis starym, który jest uszkodzony.

    Ponadto, aby uniknąć tego problemu w przyszłości, pamiętaj, aby nie nakładać zapisów w jednej grze (20 powinno być najwyższym limitem). Ponadto pamiętaj o regularnym wykonywaniu kopii zapasowych i unikaj polegania na funkcji automatycznego zapisywania. Najlepszym sposobem jest ręczne zapisywanie gry.

    Powiedziawszy to, możemy to zakończyć. Nie zapomnij powiedzieć nam o dokładnej grze, która przeszkadza ci zepsutym rzutem obronnym, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc. Sekcja komentarzy znajduje się poniżej.

Link do głównej publikacji