Jak naprawić dwuwarstwowe krawędzie płytek w Windows Store

Aplikacje uniwersalne stały się bardzo ważną częścią systemów operacyjnych Windows 8, 8.1 i 10. Jednak niektóre sporadyczne błędy w Windows Store mogą ograniczać funkcjonalność lub uszkodzić wygląd aplikacji i jej Live Tile w ekranie startowym, menu Start lub Windows Store. Jeden użytkownik skarżył się, że jego kafelki są dwuwarstwowe, a my postaramy się znaleźć rozwiązanie jego problemu.
Windows przechowuje dwuwarstwowe płytki wind8apps

Jak naprawić krawędzie płytek warstwowych w Sklepie Windows?

W Sklepie Windows występuje bardzo rzadki błąd, który powoduje podwojenie warstw kafelków aplikacji. Ten problem może być bardzo irytujący, ponieważ nie będziesz w stanie zainstalować żadnej aplikacji, dopóki nie rozwiążesz problemu. Aby rozwiązać ten irytujący problem, możesz spróbować zresetować Sklep Windows i sprawdzić, czy są jakieś zmiany.

Możesz łatwo zresetować Sklep Windows za pomocą kilku kliknięć, a oto dokładnie to, co musisz zrobić:

  1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz wsreset i kliknij prawym przyciskiem myszy WSReset.exe
  2. Wybierz Uruchom jako administrator i wykonaj polecenie

To polecenie zresetuje Sklep Windows i pojawi się komunikat, że pamięć podręczna została wyczyszczona. Teraz zaloguj się przy użyciu swojego konta Microsoft z powrotem do Windows Store i sprawdź, czy kafelki wróciły do ​​normy. Nie możemy zagwarantować, że to rozwiązanie będzie działać, ponieważ nie przetestowaliśmy go, ponieważ ten problem występuje bardzo rzadko i występuje na niewielkiej liczbie komputerów.

Ponadto można również uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami ze Sklepu Windows. To wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów szybko skanuje aplikacje systemu Windows 10 i automatycznie rozwiązuje wszystkie wykryte problemy.

Aby użyć tego narzędzia, wybierz Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> przewiń do końca i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacją, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacjami sklepu Windows

Tylko dlatego, że ten problem nie jest powszechny, zespół programistów Microsoftu nawet nie zwrócił na to uwagi, więc nie wydał żadnych aktualizacji Sklepu Windows, które go naprawią, i musisz sam znaleźć obejście.

Jeśli masz jakieś uwagi, sugestie lub może masz więcej doświadczenia z tego rodzaju problemem, zapisz to w komentarzach. Chcielibyśmy uzyskać więcej informacji o tym rzadkim, ale irytującym błędzie Sklepu Windows.

Link do głównej publikacji