Błąd UDFS FILE SYSTEM w systemie Windows 10 [ROZWIĄZANY]

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są jednym z najbardziej problematycznych błędów do naprawienia w systemie Windows 10, ponieważ czasami trudno jest znaleźć dokładną przyczynę błędu.

Tego rodzaju błędy mogą być dość kłopotliwe, dlatego dzisiaj pokażemy, jak naprawić błąd UDFS_FILE_SYSTEM.

Jak naprawić błąd UDFS_FILE_SYSTEM BSoD

 1. Zaktualizuj system Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Sprawdź, czy występują problematyczne aplikacje
 8. Wykonaj czysty rozruch
 9. Wykonaj reset systemu Windows 10

Kroki, aby naprawić błąd UDFS FILE SYSTEM

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj system Windows 10

Windows 10 to świetny system operacyjny, ale ma kilka problemów z pewnym sprzętem i oprogramowaniem. Czasami sprzęt lub oprogramowanie nie jest w pełni kompatybilne z systemem Windows 10, co może powodować różnego rodzaju problemy, jednym z nich jest błąd niebieskiego ekranu śmierci systemu plików UDFS.

Aby rozwiązać tego rodzaju problemy, zalecamy skorzystanie z usługi Windows Update i pobranie najnowszych poprawek dla systemu Windows 10.

Instalowanie aktualizacji systemu Windows jest ważne, jeśli chcesz zabezpieczyć komputer przed złośliwymi użytkownikami, ale jednocześnie aktualizacje te oferują wiele poprawek błędów związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Jeśli chcesz zapobiec pojawianiu się błędów BSoD, upewnij się, że system Windows 10 jest na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Pobieranie aktualizacji systemu Windows 10 ma kluczowe znaczenie dla stabilności i bezpieczeństwa systemu, ale równie ważne jest, aby pobrać sterowniki dla swoich urządzeń. Sterowniki umożliwiają systemowi Windows 10 rozpoznawanie i używanie sprzętu, a jeśli niektóre urządzenia są nieaktualne lub nie są zgodne z systemem Windows 10, może to powodować błąd BSoD, taki jak system plików UDFS. Aktualizacja sterowników w systemie Windows 10 jest dość prosta i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  menadżer urządzeń
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie, które chcesz zaktualizować, i wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika z menu.
  aktualizacja sterownika oprogramowania
 3. Wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Windows 10 automatycznie pobierze i zainstaluje najlepsze oprogramowanie dla twojego urządzenia.
  przeglądaj moje oprogramowanie dla sterownika
 4. Powtórz kroki dla wszystkich urządzeń, które chcesz zaktualizować.
 • Chociaż pobieranie sterowników z Menedżera urządzeń jest dość proste, niektórzy użytkownicy twierdzą, że korzystanie z Menedżera urządzeń nie jest najbardziej niezawodną metodą pobierania sterowników. Według nich Menedżer urządzeń nie zawsze pobiera najnowszych sterowników dla Twoich urządzeń, co może czasem stanowić problem

  . Jeśli chcesz pobrać najnowsze sterowniki, prawdopodobnie powinieneś pobrać je ręcznie. Ręczne pobieranie sterowników nie jest trudne, a wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę internetową producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia.

  Aktualizuj sterowniki automatycznie

  Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

  Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

  Oto krótki przewodnik, jak go używać:

  1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
  2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
   proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
  3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
   Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
   Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

  Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

  Jeśli aktualizacja systemu i sterowników nie zakończyła się pomyślnie, wypróbujmy kilka narzędzi do rozwiązywania problemów. Pierwszym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie może pomóc rozwiązać różne problemy systemowe, w tym błędy BSOD.

  Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
  3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

  Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

  Następnym narzędziem, które wypróbujemy, jest skanowanie SFC. Jest to narzędzie wiersza polecenia, które w zasadzie skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je po drodze (jeśli rozwiązanie jest oczywiście możliwe).

  Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
  2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
  3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
  4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
  5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

  Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

  Obsługa i zarządzanie obrazami wdrażania to narzędzie, które, jak sama nazwa wskazuje, ponownie ładuje obraz systemu. Ten proces może również rozwiązać różne problemy, w tym błąd SYSTEMU PLIKU UDFS.

  Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

  • Standardowy sposób
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
  2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
  3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
  4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
  • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
  1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
  2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
  3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
   • dism / online / cleanup-image / scanhealth
   • dism / online / cleanup-image / restorehealth
  4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
  5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
  6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

  Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

  Jeśli coś jest nie tak z twoim dyskiem twardym, problemy z BSOD są powszechnym widokiem. Powinieneś więc upewnić się, że nie ma żadnych zakłóceń lub zepsucia.

  Aby to sprawdzić, uruchom polecenie chkdsk w wierszu polecenia. Oto jak:

  1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
  3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
  4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
   • bootrec.exe / rebuildbcd
   • bootrec.exe / fixmbr
   • bootrec.exe / fixboot
  5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
   • chkdsk / r c:
   • dohkdsk / r d:

   To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

  6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  Rozwiązanie 7 — Sprawdź, czy występują problematyczne aplikacje

  Niektóre aplikacje mogą powodować błędy BSoD, takie jak SYSTEM PLIKÓW UDFS, a aby rozwiązać te problemy, musisz zlokalizować i usunąć problematyczne aplikacje.

  Według użytkowników wydaje się, że przyczyną tego błędu jest uTorrent, więc jeśli używasz wspomnianego programu, usuń go lub zaktualizuj. Pamiętaj, że prawie każdy program może powodować ten błąd, więc być może będziesz musiał przeprowadzić trochę badań, aż znajdziesz problematyczną aplikację.

  Jedną z najczęstszych przyczyn BSoD jest oprogramowanie antywirusowe. Aby rozwiązać ten problem, musisz usunąć wszelkie zainstalowane programy antywirusowe innych firm. Musimy wspomnieć, że odinstalowanie oprogramowania antywirusowego nie zawsze jest wystarczające, ponieważ oprogramowanie antywirusowe ma tendencję do pozostawiania niektórych plików i wpisów rejestru nawet po ich usunięciu.

  Aby całkowicie usunąć niektóre programy antywirusowe z komputera, konieczne jest użycie dedykowanego narzędzia do usuwania. Wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem udostępnia te narzędzia do pobrania, dlatego należy pobrać jedno z tych narzędzi do oprogramowania antywirusowego.

  Rozwiązanie 8 — Wykonaj czysty rozruch

  Aby znaleźć problematyczną aplikację, która powoduje błąd BSoD PLIKU SYSTEMU UDFS, można wykonać czysty rozruch. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź msconfig. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   msconfig
  2. Po otwarciu okna konfiguracji systemu wybierz Uruchamianie selektywne i odznacz Załaduj elementy startowe.
   Konfiguracja systemu
  3. Iść do Usługi tab i zaznacz Ukryj wszystkie usługi Microsoft. Wyłącz wszystkie usługi jeden po drugim lub po prostu kliknij Wyłącz wszystkie przycisk, aby szybko wyłączyć wszystkie z nich.
   usługi konfiguracji systemu
  4. Kliknij Zastosować i dobrze. Jeśli zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, wybierz opcję nie.
  5. Uruchom Menedżera zadań, naciskając Ctrl + Shift + Esc.
  6. Po uruchomieniu Menedżera zadań przejdź do Uruchomienie patka.
  7. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis na liście i wybierz Wyłączyć z menu.
   Task-manager-disable
  8. Po wyłączeniu wszystkich aplikacji zamknij Menedżera zadań i uruchom ponownie komputer.
  • Po ponownym uruchomieniu komputera sprawdź, czy działa poprawnie. Brak błędów BSoD oznacza, że ​​przyczyną błędu był jedna z wyłączonych usług lub aplikacji. Aby znaleźć problematyczną aplikację, musisz włączyć aplikacje i usługi jedna po drugiej, aż znajdziesz tę, która powoduje ten błąd.

   Rozwiązanie 9 — Wykonaj reset systemu Windows 10

   Jeśli błąd systemu plików UDFS jest spowodowany przez oprogramowanie, możesz rozwiązać problem, wykonując reset systemu Windows 10. Przed wykonaniem resetowania należy wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych plików z partycji C.

   Aby dokończyć resetowanie systemu Windows 10, możesz potrzebować nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, a aby go utworzyć, potrzebujesz tylko napędu flash USB i narzędzia Media Creation Tool. Po utworzeniu kopii zapasowej plików możesz wykonać reset systemu Windows 10, wykonując następujące czynności:

   1. Rozpocznij automatyczną naprawę, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer podczas sekwencji rozruchowej. Alternatywnie możesz przytrzymać Przesunięcie klucz i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
    uruchom ponownie
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc upewnij się, że jest on dostępny.
   3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
   4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces resetowania.

   Jeśli błąd UDFS_FILE_SYSTEM pojawi się ponownie, nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie komputera pod kątem wadliwych komponentów sprzętowych.

   Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak SYSTEM PLIKU UDFS, mogą powodować wiele problemów, ale mamy nadzieję, że nasze rozwiązania były dla Ciebie pomocne i że udało Ci się naprawić ten błąd.

Link do głównej publikacji