Jak naprawić błąd iCloud 2343 w systemie Windows 10

iCloud jest jedną z najczęściej używanych usług w chmurze na świecie, wyłącznie ze względu na to, że jest wielu użytkowników iOS. Nie zrozum nas źle, iCloud to świetna usługa w chmurze, ale znana jest z problemów z klientem stacjonarnym Windows.

Jednym z najczęstszych błędów występujących w systemie iCloud w systemie Windows 10 jest kod 2343. Zasadniczo wyświetla monit o niemożność odinstalowania lub zaktualizowania aplikacji komputerowej iCloud.

W tym celu przedstawiliśmy niektóre obejścia, które powinny pomóc rozwiązać ten problem. Tak więc, jeśli napotkałeś dokładne lub podobne problemy, sprawdź poniższe kroki.

Jak rozwiązać błąd iCloud 2343 w systemie Windows 10

Zaktualizuj iCloud

Istnieją doniesienia, że ​​problemy z klientem Windows iCloud zniknęły po aktualizacji. Przed odinstalowaniem upewnij się, że masz najnowszą wersję na komputerze. Po zaktualizowaniu klienta pulpitu później powinno być łatwiej go odinstalować. Trochę dziwne zjawisko, ale, hej, czasami tak wyglądają problemy z oprogramowaniem.

Odinstaluj pakiet Office

Niektórym użytkownikom udało się rozwiązać problemy z instalacją / odinstalowaniem iCloud, a następnie kod błędu 2343 przez odinstalowanie pakietu Office. Jak już wiesz, iCloud można połączyć z programem Outlook, aby obsługiwać niektóre przypomnienia i podobne protokoły. Najwyraźniej jednak Outlook 2016, część pakietu Microsoft Office 2016 nie jest obsługiwany. A rozszerzenie, które łączy dwa programy, jest dokładnym powodem przeciągnięcia. Musisz dokonać pewnych wyborów. Albo chcesz zachować pakiet Office, albo naprawić problem iCloud z aktualizacjami / odinstalowaniem.

Trudny wybór, ale jeśli zdecydujesz się rozwiązać problemy z klientem Windows iCloud, warto spróbować. Ponadto możesz później użyć innej wersji pakietu Microsoft Office. Lub, w najgorszym przypadku, jeśli problem występuje nadal, zawsze możesz ponownie zainstalować pakiet Office 2016 i wypróbować alternatywne podejście.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby odinstalować pakiet Office i iCloud:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Panel sterowania.
  2. Kliknij Odinstaluj program w widoku kategorii.
  3. Przejdź do pakietu Office i odinstaluj go.
  4. Uruchom ponownie komputer.
  5. Teraz powtórz kroki i odinstaluj iCloud, jeśli chcesz go odinstalować.

Jeśli aktualizacja była przede wszystkim problemem, powinieneś teraz móc zaktualizować iCloud.

Rejestr rejestru

Więcej niż kilku użytkowników zadeklarowało poprawienie rejestru jako prawidłowe rozwiązanie tego problemu. Wpis rejestru zostanie usunięty bez wyraźnego powodu, i dlatego nie można uruchomić instalatora, a pojawi się błąd z kodem 2343. Problematyczni użytkownicy rozwiązali ten problem, ponownie tworząc edycję rejestru.

Oto jak to zrobić i, mam nadzieję, rozwiązać ten problem:

  1. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy i otwórz Wiersz polecenia (administrator).
  2. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • reg dodaj „HKLM \ Software \ Apple Inc. \ Internet Services” / v MapiSvcDir / reg: 32 / t REG_SZ / d% SYSTEMROOT%
  3. Uruchom ponownie komputer i odinstaluj iCloud.

Że należy to zrobić. Nie wahaj się publikować pytań lub sugestii w sekcji komentarzy. Będziemy wdzięczni.

Link do głównej publikacji