Jak naprawić błąd Fake Virus Alert Popup w Microsoft Edge

Wraz z systemem Windows 10 pojawiła się nowa przeglądarka internetowa o nazwie Edge, a wiele osób przełączyło się na Edge. Chociaż Edge to znaczna poprawa w stosunku do Internet Explorera, niektórzy użytkownicy otrzymują fałszywe wyskakujące ostrzeżenia o wirusach w Microsoft Edge.

fałszywe ostrzeżenie o wirusie krawędzi Microsoft

Jak naprawić problem Fake Virus Alert w Microsoft Edge

Użytkownicy zgłaszają, że nie mogą uzyskać dostępu do ustawień przeglądarki Edge, ponieważ otrzymują wyskakujące ostrzeżenie blokujące dostęp do menu ustawień. Jest to duży problem, ponieważ uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek czynności w Microsoft Edge, ale istnieje kilka sposobów, aby to naprawić.

Rozwiązanie 1 — Uzyskaj dostęp do ustawień Microsoft Edge za pomocą paska wyszukiwania

Najpierw spróbujemy uzyskać dostęp do ustawień Microsoft Edge za pomocą paska wyszukiwania. Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 1. Przejdź do paska wyszukiwania i wpisz w nim ustawienia Edge.
 2. Kliknij wyniki i powinieneś otworzyć Edge w nowym oknie.
 3. Teraz kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu. fałszywy alert o wirusach Microsoft Edge
 4. Z menu rozwijanego wybierz Ustawienia. fałszywy alert o wirusach Microsoft Edge2
 5. Tutaj skonfiguruj nową stronę początkową, a kiedy skończysz, kliknij przycisk Wybierz, co wyczyścić w sekcji Wyczyść dane przeglądarki. fałszywy alert o wirusach Microsoft Edge3
 6. Teraz możesz wybrać, co wyczyścić. Najlepszą praktyką jest wybranie historii przeglądania, plików cookie i zapisanych danych witryny, danych i plików z pamięci podręcznej oraz historii pobierania.fałszywy alert o wirusach Microsoft Edge4
 7. Po zakończeniu tego kliknij Wyczyść.
 8. Twoje problemy powinny teraz zostać rozwiązane. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zrestartować Edge’a, aby zmiany odniosły skutek.

Rozwiązanie 2 — Wyłącz połączenie internetowe i zmień domyślną stronę początkową

Ale jeśli poprzednie rozwiązanie nie działało, możesz spróbować zmienić domyślną stronę początkową. Oto dokładnie to, co musisz zrobić, aby zmienić domyślną stronę początkową w Microsoft Edge:

 1. Wyłącz swoje połączenie internetowe. Najprostszym sposobem na to jest odłączenie kabla od komputera.
 2. Po wyłączeniu połączenia internetowego uruchom przeglądarkę Edge.
 3. Teraz będziesz mógł uzyskać dostęp do Ustawień i zmienić domyślną stronę początkową lub wyczyścić dane przeglądania, tak jak w poprzednim rozwiązaniu.

To wszystko, mam nadzieję, że te rozwiązania pomogły ci rozwiązać problem z fałszywym ostrzeżeniem o wirusie w Microsoft Edge. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji