Jak naprawić błąd „Brak pliku Vcruntime140.dll” w systemie Windows

Brakujący błąd Vcruntime140.dll to taki, który może pojawić się znikąd podczas otwierania oprogramowania. Brakujący komunikat o błędzie DLL stwierdza: „Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje pliku VCRUNTIME140.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby rozwiązać ten problem.”W związku z tym nie można uruchomić programu, gdy wystąpi problem.

Jak pokazuje komunikat o błędzie, ten problem dotyczy głównie brakującego pliku Vcruntime140.dll. Alternatywnie może się zdarzyć, że plik DLL jest uszkodzony. Błąd może również pojawić się po aktualizacjach systemu Windows, w których brakuje plików DLL. W ten sposób możesz naprawić „Brak pliku Vcruntime140.dll”Błąd w systemie Windows.

Co zrobić, jeśli na komputerze brakuje VCRUNTIME140.dll

Skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Najpierw skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania za pomocą oprogramowania antywirusowego innej firmy. To prawdopodobnie naprawi brakujący błąd Vcruntime140.dll, jeśli jest to spowodowane złośliwym oprogramowaniem. Dodaj wersję próbną Malwarebytes do systemu Windows z tej witryny, a następnie uruchom skanowanie za pomocą tego oprogramowania, aby usunąć złośliwe oprogramowanie.

Uruchom Narzędzie sprawdzania plików systemowych

Jeśli plik DLL jest uszkodzony, może się przydać Kontroler plików systemowych. Kontroler plików systemowych (SFC) to narzędzie, które wykrywa i naprawia uszkodzone pliki systemowe. W związku z tym SFC może również pomóc rozwiązać brakujący błąd Vcruntime140.dll.

 • Możesz uruchomić SFC z wiersza polecenia, naciskając klawisz Win + klawisz skrótu X. Otworzy się menu Win + X, z którego możesz wybrać Wiersz polecenia (administrator).
 • Wpisz „sfc / scannow” w oknie monitu.

 • Naciśnij klawisz Enter, aby zainicjować skanowanie SFC.
 • Skanowanie SFC prawdopodobnie potrwa do pół godziny. Jeśli skanowanie zgłosi, że naprawiło uszkodzone pliki, zamknij Monit i uruchom ponownie system Windows.

Napraw pakiet redystrybucyjny Visual C ++ dla Visual Studio 2015

Plik Vcruntime140.dll jest dostarczany z pakietem Visual C ++ Redistributable for Visual Studio 2015. Visual C ++ Redistributable for Visual Studio jest niezbędny do uruchomienia całego oprogramowania opracowanego w C ++. W związku z tym naprawa pakietu Visual Studio może naprawić brakujący błąd DLL.

 • Aby naprawić pakiet Visual Studio, naciśnij klawisz Win + klawisz skrótu R.
 • Wpisz „appwiz.cpl” w Uruchom i naciśnij dobrze przycisk.
 • Wybierz najnowszy pakiet redystrybucyjny Visual C ++ dla Visual Studio wymieniony na karcie Programy i funkcje.

 • wciśnij Odinstaluj przycisk, aby otworzyć okno w migawce bezpośrednio poniżej.

 • wciśnij Naprawic przycisk w tym oknie.
 • Następnie uruchom ponownie system operacyjny Windows.

Ponownie zainstaluj program Visual C ++ Redistributable for Visual Studio 2015

Jeśli naprawa programu Visual C ++ nie rozwiązała problemu, zainstaluj ponownie program Redistributable for Visual Studio 2015. Spowoduje to przywrócenie brakującego pliku DLL. Możesz ponownie zainstalować pakiet Visual C ++ Redistributable for Visual Studio w następujący sposób.

 • Najpierw otwórz tę stronę w przeglądarce.
 • wciśnij Pobieranie przycisk na tej stronie.
 • Wybierz albo vc_redist.x64.exe (wersja 64-bitowa) lub vc_redist.x86.exe (dla systemów 32-bitowych) i naciśnij Kolejny przycisk.
 • Jeśli nie masz pewności, który instalator pobrać, wpisz „system” w polu wyszukiwania Cortana. Kliknij O twoim komputerze aby otworzyć poniższe okno, które zawiera szczegółowe informacje o typie systemu.

 • Otwórz kreatora instalacji Redistributable for Visual Studio 2015, aby zainstalować pakiet.
 • Następnie uruchom ponownie system operacyjny Windows.

Skopiuj plik DLL do folderu programu

Vcruntime140.dll może w ogóle nie brakować. Niektóre programy mogą wymagać, aby folder zawierał plik Vcruntime140.dll. W takim przypadku musisz skopiować bibliotekę DLL do wymaganego folderu oprogramowania w następujący sposób.

 • Najpierw otwórz Eksplorator plików; i przejdź do ścieżki folderu: C:> Windows> System32.
 • Wpisz „Vcruntime140.dll” w polu wyszukiwania Eksploratora plików.
 • Wybierz plik Vcruntime140.dll i naciśnij Ctrl + C, aby go skopiować.

 • Następnie otwórz folder oprogramowania, który zwraca błąd brakującej biblioteki DLL.
 • Naciśnij klawisz skrótu Ctrl + V, aby wkleić plik Vcruntime140.dll w folderze oprogramowania.

Zainstaluj ponownie program

Brakujący komunikat o błędzie Vcruntime140.dll informuje, że należy ponownie zainstalować program, aby rozwiązać problem. Możesz odinstalować oprogramowanie, wybierając je na karcie Programy i funkcje Panelu sterowania i naciskając Odinstaluj przycisk. Podczas ponownej instalacji programu pobierz najnowszą wersję ze strony wydawcy, jeśli jest ona bezpłatna.

Powyższe rozdzielczości prawdopodobnie naprawią „Brak pliku Vcruntime140.dll”Błąd w systemie Windows. Jeśli masz laptopa lub komputer stacjonarny HP, rozważ także zaktualizowanie sterownika akcelerometru (3D DriveGuard) ze strony internetowej HP. Jeśli na Twoim laptopie lub komputerze z systemem Windows występują błędy związane z brakującymi plikami DLL, sprawdź ten post, aby uzyskać dalsze poprawki.

Link do głównej publikacji