Jak korzystać z wielu monitorów, takich jak pojedynczy monitor, w systemie Windows 10

W poprzednich wersjach systemu Windows użytkownicy korzystający z więcej niż jednego monitora mieli ekran blokady na każdym monitorze podłączonym do komputera. Jednak użytkownicy, którzy mają system Windows 10 na komputerze, nie mają dostępu do tej samej funkcji.

Funkcja blokady ekranu podwójnego monitora nie działa w systemie Windows 10, ponieważ tylko jeden (główny monitor) wyświetli ekran blokady, a drugi monitor (y) wyświetli czarny ekran.

Według obsługi klienta Microsoft funkcja blokady podwójnego monitora nie jest dostępna w systemie Windows 10 z powodu całkowicie nowej architektury systemu operacyjnego. Podobno zespół Microsoft wciąż pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Jak rozwiązać problemy z czarnym ekranem na podwójnych monitorach Windows 10

  1. Zainstaluj Nvidia Surround
  2. Zainstaluj aplikacje dostosowujące wiele monitorów

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj Nvidia Surround

Na razie istnieją pewne obejścia, które mogą rozwiązać problem do pewnego stopnia. Na przykład niektórzy użytkownicy używają programu o nazwie Nvidia Surround, który pozwala im traktować wiele monitorów jak jeden monitor. Chociaż ta funkcja Nvidia jest przeznaczona do grania na wielu monitorach, można jej również użyć, aby uatrakcyjnić ekran blokady dwóch monitorów.

Rozwiązanie 2 — Zainstaluj aplikacje dostosowujące wiele monitorów

Inną metodą, która została użyta przez użytkowników do rozwiązania problemu z czarnym ekranem, jest użycie programów dostosowujących wiele monitorów innych firm. Najwyraźniej takie programy umożliwiają konfigurowanie ustawień w celu tworzenia ekranów blokady podwójnych monitorów. Należy zauważyć, że programy innych firm nie są dostarczane ani obsługiwane przez Microsoft. Dlatego nigdy nie jest bezpiecznie całkowicie zaufać programowi zewnętrznemu, który poprawia ustawienia systemu Windows.

Pobierz je na własne ryzyko, ponieważ niektóre z tych programów mogą wstrzykiwać złośliwy kod na komputer.

Niemniej jednak używanie programów innych firm wydaje się obecnie jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu. Mówi się, że pro wersja Display Fusion pozwala użytkownikom obejść ten problem. Program oferuje również wiele innych funkcji, które pozwalają dostosować inne elementy systemu Windows 10, takie jak zarządzanie Windows, sterowanie monitorem, sterowanie zdalne, funkcje zasilania i wiele innych. Jest to prawdopodobnie najbliższa rzecz, jaką znajdziesz w rozwiązaniu z blokadą dwóch monitorów w systemie Windows 10.

Polecane artykuły:

  • Jak sklonować lub rozszerzyć ekran za pomocą wielu monitorów w systemie Windows 10
  • Jak ustawić tapetę z dwoma monitorami w systemie Windows 10
  • 10 najlepszych programów do monitorowania dzienników na PC
Link do głównej publikacji