Jak korzystać z narzędzi diagnostycznych OneDrive w systemie Windows 7/10

OneDrive i inne aplikacje Microsoft w chmurze zyskały dużą uwagę w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak pomimo tego, że OneDrive jest dość przeciwny innym podobnym rozwiązaniom, często jest nękany dużą liczbą błędów i błędów. Dla większości użytkowników, którzy stawiają tę funkcjonalność ponad wszystko inne, problemy te są trudne do rozwiązania. Zwłaszcza, że ​​rozwiązywanie problemów jest złożone. Właśnie w to wchodzą narzędzia diagnostyczne / rozwiązywania problemów.

Dzisiaj upewniliśmy się, czy dostępne są narzędzia ściśle dostarczane przez Microsoft. Jeśli chcesz rozwiązać problem z OneDrive za pomocą gotowego narzędzia, czytaj dalej.

Jak korzystać z narzędzi diagnostycznych OneDrive w systemie Windows 10/7

A raczej narzędzia. Od czasu wprowadzenia One Drive jako integralnej części systemu Windows 10 Microsoft musiał wprowadzić narzędzie do rozwiązywania problemów. Dlaczego? Cóż, pojawiło się wiele problemów, a konwencjonalne poprawki albo wymagały specjalistycznej wiedzy lub dużo czasu. A kiedy konkurencja jest silna i znajduje się na rynku przechowywania plików w chmurze, musieli coś zrobić.

 • Istnieje narzędzie diagnostyczne, które pochodzi z epoki systemu Windows 7 i nadal jest do pewnego stopnia funkcjonalne. Zasadniczo jedyne dostępne narzędzie do rozwiązywania problemów dla standardowej, wstępnie zainstalowanej wersji OneDrive. Inne narzędzia są głównie budowane i prezentowane użytkownikom premium, którzy korzystają z iteracji OneDrive dla Firm. Chodzi o to, że OneDrive w systemie Windows 10 będzie używany jako aplikacja, a zatem do rozwiązania potencjalnych problemów należy użyć ujednoliconego narzędzia do rozwiązywania problemów. Jeśli chodzi o komputer stacjonarny, musisz to zrobić.

  Dostępne narzędzia diagnostyczne / rozwiązywania problemów

  Niemniej jednak, jeśli masz problemy z wersją Windows 7, Windows 8, a nawet Windows 10 (nie do końca naprawioną) OneDrive, możesz pobrać to narzędzie do rozwiązywania problemów OneDrive, które powinno rozwiązać niektóre drobne błędy, problemy z połączeniem i synchronizacją. Po pobraniu narzędzia tutaj uruchom je i wykonaj dalsze kroki.Narzędzie diagnostyczne onedrive w systemie Windows 10, 7, jak korzystać

  W OneDrive dla Bussines udało nam się znaleźć dwa narzędzia. Pierwszy to tylko Narzędzie do rozwiązywania problemów EasyFix który służy przede wszystkim do wyczyszczenia pamięci podręcznej. Po uruchomieniu powinien zresetować stos pamięci podręcznej w OneDrive dla Bussines i, mam nadzieję, rozwiązać problem. Możesz go znaleźć tutaj. Procedura jest prosta. Po prostu uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami.Narzędzie diagnostyczne onedrive w systemie Windows 10, 7, jak korzystać

  • Ostatnie narzędzie zostało wprowadzone w 2016 roku i jest częścią pakietu do rozwiązywania problemów Office365. To narzędzie do rozwiązywania problemów wymaga instalacji i jest najbardziej dynamicznym i wydajnym narzędziem, którego można użyć do rozwiązania problemów z OneDrive. Jednak, jak można założyć samodzielnie, to narzędzie obejmuje tylko użytkowników biznesowych premium. Możesz go pobrać tutaj. Po zainstalowaniu kliknij OneDrive dla Firm w menu i postępuj zgodnie z instrukcjami. Ponadto możesz bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft i poprosić o pomoc.Narzędzie diagnostyczne onedrive w systemie Windows 10, 7, jak korzystać

   Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Wygląda na to, że liczba narzędzi jest odwrotnie proporcjonalna do liczby problemów, które użytkownicy mieli z OneDrive na przestrzeni lat. Niemniej jednak mamy wiele artykułów poświęconych rozwiązywaniu problemów z OneDrive, więc sprawdź je. Nie wahaj się też komentować tematu. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji