Jak konwertować stare filmy do formatu cyfrowego

Kasety VHS (Video Home System) były kiedyś standardem dla filmów w latach 80. Zaczęły jednak spadać w latach 90. wraz z pojawieniem się DVD i są już przestarzałe. Czy masz jakieś stare nagrane filmy VHS zbierające kurz, które wymagają konwersji na cyfrowy format DVD? W takim przypadku istnieją trzy sposoby konwersji przestarzałych analogowych filmów wideo na DVD.

Po pierwsze, pamiętaj, że stare filmy nie oznaczają filmów chronionych prawem autorskim. Kopiowanie filmów VHS chronionych prawem autorskim na DVD jest nielegalne. Można jednak konwertować własne nagrane filmy VHS do formatu cyfrowego. W ten sposób możesz konwertować stare filmy do formatu cyfrowego.

Przenieś wideo do Walmart lub alternatywnej usługi konwersji VHS na DVD

Jeśli masz tylko jeden lub dwa filmy VHS do konwersji na DVD, prawdopodobnie lepiej zabrać je do usługi konwersji VHS na DVD, takiej jak te oferowane przez Walmart. Walmart skonwertuje dwugodzinne wideo VHS na DVD z menu rozdziałów i najważniejszymi teledyskami za 24,96 USD. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie internetowej.

Istnieje jednak wiele alternatyw dla Walmart. Southtree konwertuje stare filmy do formatu cyfrowego za 13 USD za DVD. Costco konwertuje również różne formaty wideo na dyski za 19,99 USD za dwie, dwugodzinne taśmy. Ponieważ nadal będziesz potrzebować dodatkowego oprogramowania i sprzętu do samodzielnej konwersji starego filmu, usługi konwersji mogą być lepszą alternatywą.

Konwertuj film VHS na płytę za pomocą VHS-DVD Combo Player

Bardziej opłacalne może być przekonwertowanie wielu filmów VHS (być może 10 lub więcej), aby nagrać się na odtwarzaczu kombi VHS-DVD. Odtwarzacze combo VHS-DVD odtwarzają zarówno filmy kasetowe, jak i DVD, i można skopiować wideo VHS na DVD za pomocą jednego z nich. Gracze kombinowani są również przestarzali, więc stają się tańsi. Ta strona zawiera przykład odtwarzacza VHS-DVD, z którym można przenieść taśmę VHS na dysk.

Konwersja wideo VHS na uniwersalną cyfrową płytę jest prosta dzięki odtwarzaczowi kombi VHS-DVD. Wystarczy włożyć kasetę VHS i czystą płytę DVD wielokrotnego zapisu do odtwarzacza VHS-DVD. Następnie naciśnij przycisk nagrywania po stronie DVD i przycisk odtwarzania wideo VHS — w przeciwnym razie odtwarzacz kombi może mieć opcję bezpośredniego kopiowania. To zwykle wszystko, ale niektóre odtwarzacze kombi VHS-DVD mogą mieć bardziej unikalne ustawienia. Sprawdź najpierw instrukcję przed konwersją VHS na DVD.

Konwertuj stary film z VHS na oprogramowanie DVD

Oprogramowanie VHS na DVD, które jest dostarczane z konwerterem cyfrowo-analogowym, jest alternatywą dla odtwarzaczy kombi VHS-DVD. To oprogramowanie umożliwia konwersję VHS do formatu cyfrowego poprzez podłączenie komputera stacjonarnego lub laptopa do starego odtwarzacza VHS za pomocą konwertera cyfrowo-analogowego, takiego jak ten pokazany bezpośrednio poniżej. Najlepsze programy VHS na DVD będą zawierać edytor wideo i opcje nagrywania przechwyconego wideo na dysk. Jako taki, możesz ulepszyć materiał filmowy za pomocą oprogramowania, usuwając z niego niektóre treści oraz dodając przejścia i inne efekty.

Diamond One-Touch Video Capture VC500 i Roxio Easy VHS na DVD 3 Plus to dwa najlepsze programy VHS i DVD dla systemu Windows. Diamond One-Touch Video Capture VC500 dla systemów Windows i Mac jest sprzedawany w sklepie Amazon za 36,99 USD i jest wyposażony w oprogramowanie do nagrywania filmów na DVD. Easy VHS to DVD 3 Plus jest obecnie w sprzedaży detalicznej za 59,99 USD na stronie internetowej Roxio, dzięki czemu możesz nagrywać wideo na płyty i konfigurować płyty DVD z nawigacją w menu. W ten sposób możesz przekonwertować stary film na format cyfrowy za pomocą jednego z tych programów.

  • Najpierw podłącz komputer stacjonarny lub laptop do odtwarzacza VHS za pomocą kabli konwertera cyfrowo-analogowego dostarczonych z oprogramowaniem. Włóż końcówkę USB do gniazda USB laptopa lub komputera stacjonarnego, a czerwone, białe i żółte kable RCA do pasujących kolorowych wyjść w odtwarzaczu VCR (magnetowid).
  • Jeśli Twoje wideo VHS jest zakurzone, odkurz je; i włóż kasetę do odtwarzacza VCR.
  • Otwórz oprogramowanie do nagrywania w systemie Windows i naciśnij jego opcję nagrywania.
  • Następnie odtwórz taśmę VHS w odtwarzaczu VCR.
  • Po zakończeniu wideo zatrzymaj oprogramowanie do nagrywania.
  • Następnie zatrzymaj wideo na magnetowidzie.
  • Teraz twój stary film jest cyfrowym filmem! Włóż czystą płytę DVD z możliwością wielokrotnego zapisu do napędu laptopa lub komputera stacjonarnego, a będziesz potrzebować zewnętrznego napędu DVD, jeśli go nie ma.
  • Możesz dodać przechwycone wideo na dysk za pomocą oprogramowania do nagrywania DVD dla importowanych plików. Można jednak również użyć oprogramowania, takiego jak Windows DVD Maker, do dodania wideo na dysk; a ten artykuł dotyczący raportu systemu Windows mówi o niektórych z najlepszych programów do nagrywania.

W ten sposób możesz konwertować stare filmy do formatu cyfrowego w celu odtwarzania na DVD. Po przekonwertowaniu filmów możesz odrzucić zakurzone taśmy VHS, które się zgromadziły, i oglądać filmy w formacie cyfrowym. Następnie możesz również dodawać klipy wideo do YouTube i udostępniać je w serwisach społecznościowych, co jest kolejną dużą zaletą kopiowania ich do systemu Windows.

Link do głównej publikacji