Jak dodać funkcjonalność do Eksploratora Windows

Windows Explorer to podstawowy menedżer plików z poważnymi ograniczeniami, które sprawiają, że jest raczej słaby, jeśli chodzi o niektóre operacje, które chcesz wykonać. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś na przykład porównać dwa katalogi lub skopiować pliki z katalogu do innego, wiesz o co mi chodzi.

DMEXBar wkracza i dodaje wiele funkcji do Eksploratora Windows, dodając do niego pasek narzędzi. Po zainstalowaniu pasek narzędzi powinien być automatycznie dodawany do każdego okna Eksploratora Windows. Gdy najedziesz myszką na jeden z przycisków w menu, wyświetli się krótka etykieta z informacjami o tym przycisku. Użyj go, aby dowiedzieć się o funkcjonalności paska narzędzi, jeśli funkcjonalność nie jest wyraźna na pierwszy rzut oka.

DMEXBar

dmexbar

Po zainstalowaniu DMEXBar możesz wykonać następujące czynności, naciskając odpowiedni przycisk:

  • Ustaw dwa okna Eksploratora Windows, aby były wyrównane obok siebie w poziomie lub w pionie
  • Synchronizuj pliki i foldery między tymi dwoma oknami, kopiuj pliki za pomocą skrótów
  • Wyświetl przestrzeń używaną przez katalogi
  • Umieść wszystkie otwarte okna Eksploratora na ekranie
  • Wyświetl ścieżkę bieżącego okna z opcją przejścia do dowolnego katalogu tej ścieżki naraz, klikając ją.
  • Użyj symboli wieloznacznych, aby wybrać pliki
  • Zmień nazwy plików, zmień atrybuty wybranych plików
  • Zamień katalogi jako dyski za pomocą polecenia subst

To tylko niektóre funkcje. Możesz dodać najczęściej używane narzędzia do menu, aby ułatwić korzystanie z ich funkcji; ustawienie domyślne zawiera tylko skrót do wiersza polecenia systemu operacyjnego Windows, ale możesz dodawać łącza do innych programów.

Kolejną miłą funkcją jest możliwość dodania ulubionego folderu do DMEXBar. Następnie możesz otworzyć te foldery z każdego okna, które jest obecnie otwarte, bez potrzeby tworzenia skrótów lub ręcznego nawigowania do folderu.

Program nie był aktualizowany przez długi czas i jest bardzo prawdopodobne, że jest kompatybilny tylko z Windows XP i wcześniejszymi wersjami systemu Windows, a nie nowszymi wersjami systemu operacyjnego.

Aktualizacja: DMEX jest następcą DMEXBar. Obsługuje wszystkie główne funkcje DMEXBar i jest zgodny ze wszystkimi najnowszymi wersjami systemu operacyjnego Windows.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
brak oceny na podstawie 0 głosów
Nazwa oprogramowania
DMEXBar
System operacyjny
Windows
Kategoria oprogramowania
Wydajność
Wstęp
http://www.andreruebel.bplaced.de/dmex/dmexbar/

Link do głównej publikacji