4 najlepsze wyszukiwarki do wyszukiwania wizualnie podobnych obrazów

Obrazy są dziś jedną z najważniejszych części Internetu. Codziennie szukamy nowych zdjęć, zwłaszcza jeśli nasza praca polega na wyszukiwaniu i wykorzystywaniu różnych zdjęć. Ale czasami mamy pojęcie o tym, czego chcemy, ale nie wiemy dokładnie, co to jest.

Na przykład chcesz poznać nazwę niesamowitego obrazu znalezionego w mediach społecznościowych lub tapety, której używa Twój przyjaciel. Podsumowując, wiesz, jak wygląda szukany obraz, ale nie znasz jego nazwy. A co, jeśli powiemy ci, że masz już to, czego potrzeba, aby znaleźć pożądany obraz.

Zaawansowana technologia w wyszukiwarkach pozwala nam wyszukiwać obrazy po prostu pod względem wyglądu. W ten sposób stworzyliśmy listę najlepszych wyszukiwarek do wyszukiwania wizualnie podobnych obrazów, nawet bez podawania ich rzeczywistych nazw.

Najlepsze wizualne wyszukiwarki

obrazy Google

wyszukiwarka grafiki google

Google jest najpotężniejszą wyszukiwarką na świecie, nie ma co do tego wątpliwości. Oprócz innych zaawansowanych technik wyszukiwania Google ma również mechanizm wyszukiwania określonego obrazu na podstawie wyglądu.

Aby wyszukać Google według obrazu, otwórz przejdź do google.com, kliknij przycisk aparatu na pasku wyszukiwania i wprowadź adres URL obrazu. Google automatycznie przeszuka w Internecie wszelkie wizualnie podobne obrazy.

Wyszukiwanie Google według obrazów wydaje się być najbardziej efektywne w Google Chrome, ponieważ można przeprowadzić wyszukiwanie, klikając obraz prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Wyszukaj obraz w Google”. Opcja „Zapytaj Cortanę” w Microsoft Edge robi to samo, ale nadal nie zapewnia tak dokładnych wyników jak Google.

Jeśli więc główną przeglądarką jest Google Chrome, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest „Wyszukaj w Google obraz”. Jeśli jednak używasz innej przeglądarki, możesz również sprawdzić inne wyszukiwarki z tej listy.

TinEye

zęby

TinEye jest jedną z najdłużej działających wyszukiwarek obrazów w Internecie. Korzystanie z TinEye jest jeszcze prostsze niż korzystanie z Grafiki Google. Wystarczy otworzyć witrynę, wprowadzić adres URL obrazu, a strona wyszuka go za pomocą ponad 16 milionów indeksowanych obrazów.

Chociaż TinEye działa całkiem nieźle, zgodnie z naszymi testami Grafika Google działała lepiej. Jeśli szukasz swojego internetowego dubletu, TineEye prawdopodobnie go nie znajdzie.

Najlepszą funkcją TonEye jest MulticolorEngine. Ta funkcja umożliwia wyszukiwanie obrazów według kombinacji kolorów. Wybierasz dwa kolory, a TinEye pokaże wszystkie obrazy, które zawierają te dwa kolory. To świetna opcja na wymyślanie nowych pomysłów i odkrywanie nowych zdjęć, które mogą być dla Ciebie przydatne. Pamiętaj jednak, że ThinEye będzie wyszukiwać tylko obrazy z Creative Commons.

Bing Image Match

dopasowanie obrazu Bing

Wyszukiwarka Microsoft ma również własny mechanizm wyszukiwania obrazów. Bing Image Match działa tak samo jak inne wyszukiwarki obrazów. Wystarczy wpisać adres URL obrazu lub przesłać własne zdjęcie, a Bing rozpocznie wyszukiwanie.

Binge Image Match nie wydaje się być tak dokładny jak Google, ale nadal jest bardzo przyzwoitym wyborem. Jedyną rzeczą, która prawdopodobnie będzie kosztować Bing niektórych użytkowników, jest fakt, że Bing Image Match nie jest dostępny we wszystkich krajach na całym świecie.

Wyszukiwanie CC

ccsearch

Wyszukiwanie CC to wyszukiwarka, która pozwala tylko na wyszukiwanie materiałów Creative Commons. Jego głównym celem jest oczywiście znalezienie podobnych wizualnie obrazów pasujących do wyszukiwania. Jednak nawet po znalezieniu pożądanego obrazu musisz upewnić się, że rzeczywiście możesz go użyć. Można powiedzieć, że facetom z CC Search bardzo zależy na legalności.

CC Search to nie tylko wyszukiwarka obrazów. Możesz także wyszukiwać inne materiały, takie jak filmy, obiekty clipart, muzyka i inne. Oczywiście pokaże ci tylko treść na licencji Creative Commons.

Czy znasz jakieś inne niesamowite narzędzia do wyszukiwania obrazów? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji