Jak chronić poszczególne programy lub filmy w serwisie Netflix za pomocą kodu PIN

Netflix ogłosił plany ulepszenia wbudowanej funkcji kontroli rodzicielskiej usługi przesyłania strumieniowego, aby dać rodzicom większą kontrolę nad tym, co nieletni mogą oglądać w serwisie.

Kontrola rodzicielska serwisu jest teraz prosta. Rodzice skonfigurowali czterocyfrowy kod PIN i poziom dojrzałości w Ustawieniach.

Poziom dojrzałości dzieli nieletnich na grupy wiekowe, np. małe dzieci od 0 do 5 lat i nastolatki od 12 do 16. Wybrany poziom ogranicza treści na platformie streamingowej. Jeśli ustawisz poziom ochrony PIN dla starszych dzieci, każdy film lub program, który ma ocenę co najmniej 12 lat, będzie chroniony kodem PIN na stronie.

Treści odpowiednie tylko dla osób dorosłych w wieku 18 lat i starszych są zawsze ograniczone, nawet w domach dorosłych bez dzieci.

Netflix utrzymuje specjalną wersję „dla dzieci”, która ogranicza programy i filmy do treści odpowiednich dla dzieci.

Nowa funkcja kontroli rodzicielskiej została dodana do istniejących. Dostęp do nich uzyskuje się poprzez kliknięcie ikony swojego profilu i wybranie opcji Konto> Kontrola rodzicielska. Netflix wyświetla monit o podanie hasła do konta przed załadowaniem kontroli rodzicielskiej.

Możesz również załadować kontrolę rodzicielską, używając tego adresu URL bezpośrednio, jeśli jest to obsługiwane przez urządzenie, którego używasz.

Netflix PIN chroni tytuły

Strona kontroli rodzicielskiej wyświetla aktywny kod PIN i poziom ochrony PIN. Nowa funkcja „Ogranicz określone tytuły” znajduje się poniżej bieżących opcji. Umożliwia ochronę kodu PIN dowolną zawartością w serwisie Netflix, uruchamiając wyszukiwanie określonych tytułów i wybierając je.

Nowa funkcjonalność może być przydatna w następujących scenariuszach:

  • Chcesz zabezpieczyć kodem PIN zawartość, która nie jest domyślnie chroniona.
  • Chcesz zablokować dzieciom oglądanie programu lub filmu.
  • Chcesz zablokować dzieciom oglądanie określonych programów telewizyjnych lub filmów bez Twojej zgody.

Netflix planuje wyświetlać bardziej zaawansowany poziom dojrzałości seriali telewizyjnych lub filmów. Poziom jest wyświetlany na ekranie po naciśnięciu przycisku odtwarzania.

Netflix zauważa, że ​​nowa funkcjonalność zostanie wprowadzona w najbliższych miesiącach dla użytkowników serwisu.

Słowa końcowe

Udoskonalenia Netflix w zakresie funkcji kontroli rodzicielskiej serwisu dają dorosłym większą kontrolę nad ochroną treści w serwisie. Możesz go użyć do zablokowania programów lub filmów, które dzieci mogłyby oglądać bezpośrednio (bez kodu PIN), jeśli uważasz, że nie są one odpowiednie dla dzieci w tym wieku, lub chcesz się upewnić, że dzieci nie oglądają określonych programów lub filmów bez ciebie najpierw udzielając zgody.

Link do głównej publikacji