Ekskluzywne oferty streamingu pokazują, że studia niczego się nie nauczyły

Jeśli chcesz obejrzeć konkretny program telewizyjny lub film w Internecie, sprawdź różnych dostawców transmisji strumieniowych, takich jak Netflix lub Amazon Prime, aby dowiedzieć się, czy udostępniają Ci je.

W zależności od miejsca zamieszkania możesz być nawet ograniczony w zakresie usług, które możesz sprawdzić. Na przykład serwis Netflix nie jest dostępny w większości części świata i, o ile mi wiadomo, nie ma obecnie żadnej dostępnej usługi, którą można subskrybować bez względu na to, gdzie mieszkasz na naszej planecie.

Ale nawet jeśli masz wybór, powiedz, że mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, co niewątpliwie jest błogosławione, jeśli chodzi o usługi przesyłania strumieniowego, odkryjesz, że fragmentacja jest problemem.

Powodem jest wyłączność i oferty za drzwiami. Niedawnym przykładem jest program telewizyjny 24, który niedawno stał się wyłączną usługą Amazon. Możesz obejrzeć go wcześniej w serwisie Netflix, ale już tak nie będzie.

Jeśli jesteś fanem serii i chcesz legalnie oglądać program w Internecie, musisz za to (i zapłacić) Amazon.

amazon-streaming wideo

Ale co, jeśli Netflix ma ekskluzywne programy, których Amazon nie oferuje? A jeśli ma Hulu Plus? Lub którakolwiek z innych usług przesyłania strumieniowego?

Musisz subskrybować kilka usług, aby pokryć wszystkie programy, które chcesz oglądać. Lub, i jest to prawdopodobne rozwiązanie, przejdź do udostępniania plików, aby pobrać programy, które Cię interesują.

Na przykład popularna aplikacja do strumieniowania Popcorn Time pokazuje, jak to się robi. Jest to bardzo prosta aplikacja, która wyświetla Ci filmy, które możesz przesyłać strumieniowo. Od starych po zupełnie nowe. I chociaż korzystanie z niego w Twoim kraju może być nielegalne, ponieważ źródło filmów pochodzi z plików torrent, pokazuje, jak powinna wyglądać usługa nowej generacji.

Jest to trochę jak Napster, ale w przypadku filmów i nie ma powodu, dla którego inna aplikacja nie mogłaby zaoferować tego samego również w programach telewizyjnych i dlaczego nie może być również płatna aplikacja.

Elitaryzm

Wyłączność może dobrze wyglądać na papierze. Dla studia, ponieważ mogą uzyskać więcej pieniędzy z ofert, oraz dla usługi, która zyskuje wyłączność, ponieważ użytkownicy mogą subskrybować ją, jeśli chcą oglądać swój ulubiony program.

Ale wyłączność może również przynieść odwrotny skutek z tego samego powodu dla usług przesyłania strumieniowego. Jeśli inna usługa otrzyma wyjątkową ofertę, nie będziesz mógł zaoferować programu swoim klientom.

A klienci są tutaj na końcu. Rejestracja w wielu usługach przesyłania strumieniowego jest niewykonalna, ponieważ kosztuje to trochę pieniędzy. Chociaż niektórzy i tak mogą to zrobić, zdecydowana większość może na razie trzymać się jednej usługi lub jej wcale.

Jednym z powodów popularności torrentów w programach telewizyjnych jest ich powszechna dostępność. Jest tylko jedna pula i każdy ma do niej dostęp.

I dopóki nie pojawi się płatna usługa oferująca tę samą wygodę i katalog, nie spadnie ona na popularności.

Link do głównej publikacji