Jak upewnić się, że AIMP zapamiętuje ostatnią pozycję odtwarzania

Odtwarzacz multimedialny AIMP to moja ulubiona aplikacja do odtwarzania muzyki i dźwięku w systemie Windows. To niesamowita aplikacja z bogatym zestawem funkcji i wszystkimi funkcjami, których mógłbym chcieć w odtwarzaczu audio.

Niektóre z moich ulubionych funkcji to odtwarzanie i nagrywanie radia internetowego, obsługa motywów i wtyczek, obsługa pobierania danych z Internetu (opcjonalnie), obsługa odtwarzania i wiele innych.

Ostatnio zacząłem używać AIMP jako odtwarzacza audiobooków. Książki audio, które znajdują się w jednym pliku, mają kilka godzin odtwarzania i często zdarza się, że wstrzymuję odtwarzanie, aby kontynuować w późniejszym czasie.

Wskazówka: dowiedz się, jak zoptymalizować audiobooki pod kątem podróży. Sprawdź Project Gutenberg lub te zasoby, aby uzyskać bezpłatne audiobooki.

wznawianie odtwarzania

Kiedy to zrobiłem początkowo, zauważyłem, że AIMP nie pamięta ostatniej pozycji odtwarzania, więc musiałem użyć metody prób i błędów, aby znaleźć przybliżoną pozycję, aby kontynuować od pozycji, w której zatrzymałem odtwarzanie po raz ostatni.

Kliknąłem dwukrotnie plik audio, ilekroć chciałem kontynuować słuchanie audiobooka, a AIMP odtwarzał go od samego początku za każdym razem.

Najpierw próbowałem dowiedzieć się, czy istnieje ustawienie, dzięki któremu AIMP zapamięta pozycję plików audio; w preferencjach odtwarzacza multimediów nie było nic innego niż opcja „Wznów stan odtwarzacza” w menu Player> Automatycznie> Podczas uruchamiania programu, i to zostało już skonfigurowane poprawnie.

AIMP powinien zapamiętać pozycję, ale tak nie było. Pomyślałem o tym przez chwilę i postanowiłem spróbować uruchomić odtwarzacz bezpośrednio z menu Start systemu operacyjnego. AIMP uruchomiłby się tak, jak wcześniej, ale plik audio, który odtworzyłem ostatnim razem, był tym razem z poprawną pozycją.

Oznacza: odtwarzacz zapamiętuje pozycję tylko wtedy, gdy uruchomisz ją bez ładowania pliku. Jeśli załadujesz plik, nie zapamięta pozycji, nawet jeśli plik audio był ostatnim odtwarzanym plikiem.

To jest prosta rzecz, kiedy się o tym dowiesz. Instrukcje mogą pomóc innym użytkownikom AIMP, którzy napotykają ten sam problem podczas odtwarzania plików audio w wielu sesjach przy użyciu odtwarzacza.

Link do głównej publikacji