GIMP dla Windows 10, 8 [Recenzja i łącze pobierania]

Myśląc o oprogramowaniu do edycji zdjęć, tylko kilka nazw naprawdę przychodzi na myśl. Dla mnie jest Photoshop, ACDSee i oczywiście GIMP. Chociaż wszystkie z nich działają całkiem dobrze, każdy z nas ma swoje własne preferencje, a dla tych, którzy lubią używać GIMP do edycji obrazów, będziesz zachwycony, że jest kompatybilny z Windows 10, Windows 8.

Najnowsza wersja GIMP jest w pełni kompatybilny z nowym systemem operacyjnym Microsoft, i otrzymał wiele ulepszeń od ostatniej wersji, która miała pewne problemy. Ponadto, ponieważ pod względem funkcji jest porównywalny z Adobe Photoshop, ale jest znacznie bardziej przyjazny dla zasobów, co stanowi świetny program dla Windows 8, Windows 10.

GIMP na Windows 10, Windows 8 — Szybki przewodnik

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do innych aplikacji do edycji zdjęć, takich jak Fotor dla Windows 10, Windows 8 lub Fresh Paint, Gimp dla Windows 10 Windows 8 nie jest aplikacją, ale pełnym programem komputerowym. Jest to ten sam, który jest kompatybilny z Windows XP i Windows 7, więc jeśli szukasz dedykowanej aplikacji, będziesz rozczarowany, ponieważ nie ma oficjalnej aplikacji w momencie pisania tego tekstu. Istnieje jednak aplikacja szkoleniowa GIMP dostępna w sklepie Windows Store dla osób zainteresowanych nauczeniem się korzystania z GIMP.

gimp-for-windows-8-review

Przechodząc do właściwego programu, GIMP dla Windows 10, Windows 8 jest dokładnie taki sam, jak wersje dla starych systemów operacyjnych Windows. Ponadto dla tych, którzy dopiero zaczynają korzystać z GIMP, prawdopodobnie będziesz musiał obejrzeć kilka samouczków przed rozpoczęciem pracy.

  • Przeczytaj także: 9 najlepsze oprogramowanie do optymalizacji obrazu na PC

Po zainstalowaniu GIMP na Windows 10, Windows 8, zauważysz, że uruchamia się w formacie wielu okien, co pozwala użytkownikowi przesuwać każdy element na ekranie i umieszczać go w dowolnym miejscu. Chociaż ta funkcja jest świetna do konfiguracji z wieloma monitorami, nie sądzę, że jest idealna dla jednego monitora. Na szczęście można to łatwo zmienić w Windows -> Tryb pojedynczego okna.

gimp-for-windows-8

Narzędzia są bardzo podobne do Photoshopa, dzięki czemu użytkownicy GIMP mogą tworzyć lub edytować zdjęcia bardzo szybko i wydajnie. Różnicą, którą zauważyłem podczas korzystania z GIMP w systemie Windows 10, Windows 8 jest ogólna płynność i szybkość otwierania obrazów i działania narzędzi. Jednym z moich ulubionych narzędzi udostępnianych przez GIMP dla Windows 10, Windows 8, jest funkcja pomiaru kąta, idealna dla tych, którzy wykonują pracę precyzyjną.

GIMP obsługuje także setki wtyczek i skryptów, które zapewniają dostęp do coraz większej listy opcji edycji obrazu. Możesz dodawać nowe pędzle do narzędzia, a także nowe gradienty, kolory, wzory i plamy. Możesz sprawdzić pełną listę obsługiwanych wtyczek w rejestrze wtyczek GIMP.

Być może niektóre z najpopularniejszych wtyczek GIMP to Efekty warstw i Warstwa poprzez kopiowanie / wycinanie. Te dwa narzędzia wprowadzają przydatną funkcję programu Photoshop do GIMP, umożliwiając projektantom pracującym z warstwami kopiowanie, wycinanie i wklejanie obszarów z jednej warstwy lub grupy warstw. Możesz także tworzyć nowe warstwy, korzystając z wcześniej wybranych obszarów.

Ogólnie rzecz biorąc, GIMP na Windows 10, Windows 8 oferuje wszystkie zalety, które znają użytkownicy, ale z dodatkowym bonusem obsługi Windows 8 i szybkości, którą ma. Teraz wiesz, że GIMP działa na Windows 10, Windows 8 bez żadnych problemów, co oznacza, że ​​możesz rozpocząć edycję zdjęć tak jak wcześniej.

Pobierz Gimp na Windows 10, Windows 8

Link do głównej publikacji