Emulator ARM systemu Windows 10: co to jest i co robi

Od czasu aktualizacji Fall Creators Update użytkownicy komputerów ARM64 (lub ARM32) mogą bez problemu uruchamiać system Windows 10. Dwie obsługiwane wersje to Windows 10 Pro i Windows 10 S. Daje to wiele korzyści i różnicuje nieco opóźniony rozwój platformy.

Jak działa emulator ARM systemu Windows 10?

Nie mylcie tego z Windows 10 Mobile, ponieważ procesory z procesorem Qualcomm znajdują swoje miejsce na coraz większej liczbie urządzeń innych niż smartfony. Ten przełom pozwala użytkownikom wykorzystać niskie zużycie energii i funkcje danych mobilnych w architekturze ARM.

Ponieważ wszystkie aplikacje UWP dla standardowych procesorów x86 i x64 bezbłędnie emulują na ARM, otrzymujesz pełne wrażenia z Windows 10 ze wszystkimi korzyściami, jakie procesor ARM przynosi na stół.

 • Ale w jaki sposób ARM systemu Windows 10 emuluje aplikacje x86 i x64? Czy może to zrobić w pierwszej kolejności? W tym przypadku może to zrobić bezproblemowo.

  Jedynym wyjątkiem są aplikacje x64 Win32, które nie są obsługiwane. Aplikacje nie wymagają ponownej kompilacji ani modyfikacji dzięki emulacji warstwy WOW64.

  emulacja x86 win32

  Działa poprzez kompilację bloków instrukcji x86 w instrukcje ARM64 z optymalizacjami w celu poprawy wydajności. W związku z tym instrukcje te są tłumaczone i buforowane, więc moduły aplikacji są zoptymalizowane pod kątem bezproblemowej pracy.

  Przede wszystkim, jeśli aplikacja, której chcesz użyć, ma wersję ARM, taką wersję otrzymasz. Z drugiej strony, jeśli tak nie jest, system dostarczy wersję dla architektury x86.

  Jakie są Twoje przemyślenia na temat systemu Windows 10 na urządzeniach z procesorem ARM? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji