Dysk USB przestaje działać w telewizorze [NAJPROSTSZE USUNIĘCIA]

Nowoczesne telewizory umożliwiają konsumentom oglądanie filmów i słuchanie muzyki bezpośrednio z dysków USB. Dzięki portowi USB włożonemu z tyłu inteligentny telewizor pozwala użytkownikom przeglądać poprzednie odcinki The Walking Dead z zewnętrznego urządzenia pamięci masowej.

Ale ten rodzaj pamięci może być problematyczny, gdy przestaje działać na telewizorze. Poświęciliśmy czas na przeanalizowanie niektórych możliwych rozwiązań tego problemu.

Jak mogę naprawić dysk USB, który nie działa na moim telewizorze? Najszybszym sposobem jest sprawdzenie portów telewizora i upewnienie się, że są w porządku. W większości przypadków przyczyną problemu jest zakurzony lub uszkodzony port USB. Następnie zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne telewizora, a następnie sformatuj dysk USB w FAT32.

Bez zbędnych ceregieli, wskoczmy i zobaczmy, co naszym zdaniem może pomóc w przywróceniu USB w telewizorze.

 • Co mogę zrobić, jeśli mój dysk USB nie działa na telewizorze?

  1. Sprawdź stan portów USB w telewizorze
  2. Zaktualizuj oprogramowanie telewizora
  3. Sformatuj USB w FAT32 / exFAT

  Rozwiązanie 1 — Sprawdź stan portów USB w telewizorze

  Jedną z możliwych przyczyn niedziałania urządzenia USB w telewizorze są wypalone porty. Sprawdź stan portów USB w telewizorze i poproś producenta o naprawę, jeśli porty są w złym stanie.

  Upewnij się również, że porty są wolne od kurzu. Czasami nagromadzenie się pyłu w portach może powodować niewielkie problemy z połączeniem.

  • Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj oprogramowanie telewizora

   Inną prawdopodobną przyczyną, która może uniemożliwić prawidłowe działanie urządzeń USB w telewizorze, jest nieaktualne oprogramowanie układowe. Upewnij się, że zainstalowałeś najnowsze oprogramowanie na swoim telewizorze.

   W przeciwnym razie poszukaj zaktualizowanego oprogramowania telewizora ze strony producenta i zapoznaj się z plikiem Readme.

   Rozwiązanie 3 — Sformatuj USB w FAT32 / exFAT

   Większość dysków USB jest domyślnie dostarczana w systemie plików NTFS. Wygląda na to, że wiele marek telewizorów nie obsługuje tego typu formatu.

   Częściej będziesz musiał sformatować urządzenie USB w FAT32 lub exFAT, ponieważ większość telewizorów wymaga tych systemów plików. Zanim to zrobisz, pamiętaj, aby przenieść wszystkie pliki zapisane na dysku USB do lokalizacji kopii zapasowej w celu późniejszego pobrania.

   Po wykonaniu tej czynności wykonaj następujące czynności:

   1. Podłącz kartę pamięci do portu USB w komputerze z systemem operacyjnym Windows.
   2. Sprawdź, czy dysk został wykryty i zlokalizuj go Ten komputer.
   3. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk USB i kliknij FormatUSB
   4. Kliknij menu rozwijane System plików, aby wyświetlić listę dostępnych systemów plików i wybierz FAT32 lub exFATUSB1
   5. Zainicjuj formatowanie, klikając Początek na dnie.
   6. Dysk USB zostanie teraz wyczyszczony.
   7. Pobierz pliki przesłane do magazynu kopii zapasowej i sprawdź, czy dysk USB działa teraz w telewizorze.

   Należy jednak pamiętać, że dysk sformatowany w FAT32 ograniczy całkowity rozmiar plików, które można przechowywać, do 4 GB i mniej.

   Pamiętaj, że jeśli masz dysk USB 3.0, a telewizor ma tylko porty 2.0, może nie działać z powodu mocy wyjściowej telewizora.

   Ponadto w starszych modelach telewizorów dysk USB nie zostanie automatycznie wykryty i trzeba będzie go otworzyć ręcznie. Przejdź do opcji źródła w telewizorze, przejdź do urządzenia USB / Media i wybierz je ręcznie.

   • Jeśli znasz inne obejście dla wadliwego połączenia urządzenia USB z telewizorem, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji