Pełna poprawka: błąd ZABLOKOWANEGO ZATRZYMANIA KIEROWCY w systemie Windows 10

BLOKADA ZWROTU KIEROWCY ZATRZYMUJĄCA ANULOWANIE i inne błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą powodować wiele problemów na komputerze, ponieważ będą ponownie uruchamiać komputer za każdym razem, gdy się pojawią, aby zapobiec uszkodzeniu. Jak widać, błędy te mogą być poważne, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak je naprawić w systemie Windows 10.

Jak naprawić błąd BLOKADA ZWRÓCONYCH KIEROWCÓW HOLDING CANCEL

Spis treści:

 1. Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10
 2. Upewnij się, że sterowniki są aktualne
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Tymczasowo usuń program antywirusowy
 8. Usuń problematyczne oprogramowanie
 9. Wykonaj reset systemu Windows 10
 10. Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

BLOKADA ZWROTU KIEROWCY ANULUJ BLOKADĘ Błąd systemu Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak BLOKADA ANULOWANEGO ZWROTU KIEROWCY, mogą być spowodowane problemami ze sprzętem lub oprogramowaniem. Wiele systemów operacyjnych ma kilka błędów związanych z określonym sprzętem lub oprogramowaniem, a czasem te błędy mogą prowadzić do niestabilności systemu i błędów niebieskiego ekranu śmierci.

Aby naprawić tego rodzaju błędy, ważne jest, aby pobierać najnowsze łaty dla systemu Windows 10. Często wydawane są nowe aktualizacje, które oferują różne poprawki błędów, a także ulepszenia zabezpieczeń i nowe funkcje. Aby upewnić się, że komputer jest bezpieczny i wolny od błędów, zdecydowanie zalecamy pobranie najnowszych poprawek za pomocą usługi Windows Update.

Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że sterowniki są aktualne

Aby sprzęt działał w systemie Windows 10, musisz mieć odpowiednie sterowniki. Jeśli w systemie nie ma odpowiednich sterowników lub jeśli sterowniki zawierają błędy, system Windows 10 nie będzie mógł korzystać ze sprzętu i najprawdopodobniej wystąpi błąd niebieskiego ekranu śmierci, taki jak BLOKADA ZWROTU KIEROWCY . Aby naprawić ten i wszystkie inne błędy niebieskiego ekranu śmierci, ważne jest, aby zaktualizować sterowniki.

Tego rodzaju błędy zwykle informują, który plik spowodował awarię, a przy niewielkich badaniach można znaleźć sterownik, który należy zaktualizować. Jeśli nie możesz znaleźć problematycznego sterownika, zawsze warto zaktualizować wszystkie sterowniki. Aktualizacja sterowników jest dość prosta i możesz to zrobić, odwiedzając witrynę producenta sprzętu i pobierając najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Jeśli aktualizacja sterowników nie zakończyła się sukcesem, wypróbujmy narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Jest to uniwersalne narzędzie, które zasadniczo zajmuje się wszelkiego rodzaju problemami w systemie Windows 10. Może być również pomocne w przypadku problemów BSOD.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to narzędzie wiersza polecenia, które skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je po drodze (oczywiście jeśli możliwe jest rozwiązanie). Może to być pomocne również w przypadku błędu BLOKADA ANULOWANEGO ZATRZYMANIA KIEROWCY.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie, którego będziemy używać, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) to narzędzie, które, jak sama nazwa wskazuje, ponownie wdraża obraz systemu. I ten proces może rozwiązać potencjalne problemy BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

W przypadku uszkodzenia dysku twardego prawdopodobnie wystąpią problemy z BSOD. Aby sprawdzić, czy tak jest w istocie, uruchom polecenie chkdsk. To polecenie przeskanuje partycję pod kątem potencjalnych problemów i rozwiąże problemy, jeśli to możliwe.

Oto jak uruchomić polecenie chkdsk w systemie Windows 10:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Tymczasowo usuń program antywirusowy

Oprogramowanie antywirusowe jest ważne dla bezpieczeństwa w Internecie, ale czasami oprogramowanie antywirusowe może powodować blokadę ANULOWANEGO ZWROTU KIEROWCY i inne błędy BSoD. Aby naprawić ten i inne błędy, ważne jest, aby tymczasowo usunąć aktualnie zainstalowany program antywirusowy. Użytkownicy zgłosili, że McAfee był potencjalną przyczyną tego błędu, ale należy pamiętać, że prawie każdy program antywirusowy innej firmy może spowodować pojawienie się tego błędu.

Odinstalowanie programu antywirusowego może nie naprawić błędu, ponieważ programy antywirusowe zwykle zostawiają określone pliki i wpisy rejestru po ich usunięciu. Aby całkowicie usunąć niektóre oprogramowanie antywirusowe z komputera, zalecamy użycie dedykowanego narzędzia do usuwania. Większość firm antywirusowych oferuje te narzędzia do pobrania, dlatego należy pobrać je i użyć w swoim programie antywirusowym. Jeśli usunięcie oprogramowania antywirusowego rozwiązuje problem, możesz go ponownie zainstalować lub możesz całkowicie przełączyć się na inne rozwiązanie antywirusowe.

 • Rozwiązanie 8 — Usuń problematyczne oprogramowanie

  Aplikacje innych firm mogą regularnie powodować BLOKADĘ ANULOWANEGO ZWROTU KIEROWCY i wiele innych błędów BSoD, dlatego ważne jest, aby znaleźć i usunąć problematyczną aplikację. Według użytkowników aplikacje takie jak KeyMaestro, Windows Virtual PC i Teredo Tunneling Adapter mogą powodować pojawienie się tego rodzaju błędów, dlatego zaleca się usunięcie lub aktualizację wspomnianego oprogramowania. Niewielu użytkowników zgłosiło problemy z oprogramowaniem AOL, a niektórzy nawet zgłosili, że Google Chrome powoduje ten błąd, ale możesz łatwo rozwiązać ten problem, usuwając to oprogramowanie.

  Rozwiązanie 9 — Wykonaj reset systemu Windows 10

  Jeżeli błąd BLOKADY ZWRACANEJ KIEROWNICY HOLDING CANCEL jest spowodowany przez niektóre oprogramowanie, możesz spróbować go naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików i folderów z partycji C, dlatego zdecydowanie zalecamy ich wykonanie kopii zapasowej. Pamiętaj, że możesz także potrzebować rozruchowego dysku flash USB z systemem Windows 10, więc utwórz go. Aby zresetować system Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, dopóki nie uruchomisz Automatycznej naprawy.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, aby przejść do następnego kroku, więc bądź gotowy.
  3. Wybierz Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces resetowania.

  Po zakończeniu procesu resetowania będziesz mieć czystą instalację systemu Windows 10 bez żadnych aplikacji innych firm. Jeśli błąd BSoD pojawi się ponownie, oznacza to, że problem najprawdopodobniej jest spowodowany przez twój sprzęt.

  Rozwiązanie 10 — Sprawdź, czy nie ma wadliwego sprzętu

  Jeśli problem nie zostanie rozwiązany po zresetowaniu systemu Windows 10, sprawdź sprzęt. Czasami nowo zainstalowane komponenty nie są kompatybilne z komputerem, więc może być konieczne ich usunięcie lub wymiana. Jeśli problem nie dotyczy nowego sprzętu, zalecamy przeprowadzenie szczegółowej kontroli sprzętu pod kątem wadliwych komponentów.

  Błąd ZABLOKOWANEGO ZATRZYMANIA KIEROWCY Błąd blokowania może być problematyczny, ale ponieważ błąd ten jest zwykle spowodowany przez określone oprogramowanie, możesz go łatwo naprawić, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji