Czy narzędzie Long Path Tool jest bezpieczne? Czy są jakieś alternatywy, których mogę użyć?

Long Path Tool to program shareware dostarczany przez KrojamSoft, który, jak sugeruje jego nazwa, pomaga rozwiązać kilkanaście problemów, które napotkasz, gdy ścieżka pliku jest zbyt długa. Problemy te obejmują niemożność kopiowania, wycinania lub usuwania danych plików, ponieważ ich ścieżka jest zbyt długa. 

Czy narzędzie Long Path Tool jest bezpieczne?

Ten program był przedmiotem wielu kontrowersji. Zarzuca się mu, od spamowania w innych witrynach po umieszczenie na komputerze pliku, że nie będzie można go usunąć, dopóki nie kupisz licencji na ich program.

Zarzuty dotyczące spamowania

Od użytkowników pojawiło się wiele doniesień, że właściciele Long Path Tool spamują swoje witryny i promują własne narzędzie. Niektóre skargi pojawiły się na MyWOT (stronie, która sprawdza bezpieczeństwo i integralność stron internetowych). Użytkownik o imieniu Victorspin skomentował: „Ci klauni mają trwającą kampanię spamującą stronę internetową z oprogramowaniem. * Aktualizacja *: rok później wciąż otrzymujemy spam. Tak denerwujące.»

Czy narzędzie Long Path Tool jest szkodliwe?

Skargi nie kończą się na tym, że promują swoją witrynę przez spamowanie. Użytkownicy zgłaszali również, że pozwalają na korzystanie z wersji próbnej swojego programu do testów. Ten test polega na tym, że program tworzy bardzo długą ścieżkę, której nie można usunąć zwykłymi metodami. Być może zgadłeś, że jedynym sposobem na usunięcie tej ścieżki jest zakup licencji na ich program. Chociaż prawdą jest, że technicznie nie jest to wirus ani złośliwe oprogramowanie, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że jeśli twierdzenia są prawdziwe, to zachowanie marketingowe jest nieetyczne i nie do przyjęcia.

Na koniec dowody nie pozwalają stwierdzić, że jest to z pewnością złośliwe oprogramowanie. Skargi nie są tak rozpowszechnione, aby raz na zawsze wydać wyrok. Skontaktowaliśmy się nawet z obsługą klienta, aby uzyskać oświadczenie dotyczące zarzutów, ale nie podali żadnych wyjaśnień, tylko twierdząc, że te zarzuty przeciwko nim były „niesprawiedliwe”. Czy uważasz, że ryzyko jest tego warte? Czy cena jest tego warta? W pozostałej części tego artykułu wymienimy kilka bezpłatnych alternatyw dla narzędzia Long Path Tool, dzięki czemu możesz uniknąć tego oprogramowania, jeśli chcesz.

Link do głównej publikacji