Czy Miracast jest awarią w systemie Windows 8.1?

Ekspert Microsoft bierze nową funkcję Wireless Display (Miracast) w Windows 8.1, aby zobaczyć, jak to działa. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, czy jest to funkcja, którą warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia z systemem Windows 8.1, czy raczej awaria
Windows 8.1 Miracast
Guru Microsoft Paul Thurrot próbował współpracować z funkcją Miracast w systemie Windows 8.1, aby sprawdzić, czy może pasować do technologii Apple AirPlay. Nowa funkcja wyświetlania bezprzewodowego jest najważniejszą nowością, jeśli chodzi o sieci bezprzewodowe w systemie Windows 8.1, a także jedną z najlepszych funkcji biznesowych. Thurrot jest oczywiście zawiedziony wydajnością Miracast w Windows 8.1, mówiąc:

Miracast nie jest magiczny i często nie jest bardziej użyteczny niż kabel HDMI.

Aby móc korzystać z technologii Miracast, potrzebujesz trzech elementów — urządzenia zgodnego z technologią Intel Wi-Di, zewnętrznego ekranu, adaptera zgodnego z Miracast. Najtańszy adapter kosztuje obecnie 50 USD, więc to pierwszy problem. Proces konfigurowania Miracast do pracy może być dość denerwujący, szczególnie w przypadku aktualizacji oprogramowania układowego adaptera. Paul wyjaśnia, dlaczego korzystanie z Xbox Video może być lepszym i tańszym pomysłem:

Problem polega na tym, że bezprzewodowy wyświetlacz Miracast jest tak „głupi”, jak przy użyciu kabla HDMI. Na przykład podczas przesyłania strumieniowego filmu z komputera / urządzenia do telewizora HDTV chcesz oglądać tę zawartość tylko na telewizorze HDTV, a nie na dwóch ekranach. Ale Miracast to tylko sposób na użycie normalnego mechanizmu Project w systemie Windows… bezprzewodowo. Nie ma w tym sprytu. I jest droższy i trudniejszy w użyciu niż zwykły kabel HDMI.

Dla porównania możesz używać Xbox Video z funkcją Graj na Xbox i używać aplikacji Xbox SmartGlass jako inteligentnego pilota. Tak więc, mimo że nadal uruchamiasz odtwarzanie wideo z komputera / urządzenia na HDTV, możesz użyć swojego komputera / urządzenia jako inteligentnego pilota. W zależności od zawartości będziesz mieć także niesamowitą funkcjonalność drugiego ekranu.

Ostatecznie ta funkcja będzie dostępna tylko dla tych użytkowników, którzy są trochę obeznani z technologią i okażą się dość trudni do skonfigurowania dla przeciętnych użytkowników.

Miracast w Windows 10

Wielu użytkowników informuje, że w systemie Windows 10 Miracast ma również pewne problemy i problemy. Wiele aktualizacji i kompilacji systemu Windows przysparza problemów użytkownikom, ale mam nadzieję, że jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, możesz znaleźć tutaj świetny przewodnik po poprawkach.

Jeśli chcesz zainstalować Miracast na swoim urządzeniu z systemem Windows 10, zalecamy poprawną instalację. Mamy odpowiedni przewodnik, który pomoże ci zainstalować Miracast, więc nie spowoduje żadnych problemów. Uważaj, że możesz mieć problem z kartą Wi-Fi podczas przesyłania strumieniowego wideo przez Miracast. W takim przypadku możesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie tego problemu tutaj.

Nawet jeśli można to nazwać „awarią” dla systemu operacyjnego Windows, Miracast to oprogramowanie do przesyłania strumieniowego używane przez wiele osób, które nie zgadzają się z tym zdaniem.

CZYTAJ TAKŻE: Odpowiadamy: Co to jest Miracast i jak go używać?

Link do głównej publikacji