Przeszukuj wszystko na komputerze lub w Internecie za pomocą Cerebro

Spotlight firmy Apple to świetna funkcja na iOS i macOS, która pozwala wyszukiwać rzeczy na komputerze i w Internecie. Wyszukiwanie w systemie Windows 10, wbudowane w Cortanę, jest również całkiem dobre, jeśli chodzi o wyszukiwanie. Niestety ma swoje wady i czasami wyniki wyszukiwania nie są najdokładniejsze.

Cerebro, świetna aplikacja do wyszukiwania dla systemu Windows 10

Cerebro to interesująca aplikacja dla systemu Windows 10 i starszych wersji systemu Windows, która zapewnia podobne wrażenia z Windows, jak Spotlight firmy Apple. Po pobraniu i zainstalowaniu wystarczy nacisnąć Ctrl + Spacja, aby go otworzyć. Stamtąd możesz wyszukać absolutnie wszystko, co chcesz. Na przykład, jeśli chcesz otworzyć Spotify, wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać aplikację i nacisnąć Enter, aby ją otworzyć.

Wtyczki Cerebro

Z drugiej strony wyszukiwanie aplikacji w Cerebro nie jest najlepsze, ponieważ nie można obecnie znaleźć aplikacji ze Sklepu Windows. Jest to trochę denerwujące, szczególnie jeśli zależy Ci na najnowszych aplikacjach ze Sklepu Windows.

To, co sprawia, że ​​Cerebro jest świetne, to sposób, w jaki pozwala on instalować wtyczki w celu rozszerzenia jego funkcjonalności. Na razie jest prawie 60 wtyczek do Cerebro, a większość z nich jest bardzo fajna. Na przykład istnieje wtyczka, która pozwala wyszukiwać pytania w Stackoverflow, z odpowiedziami wyświetlanymi bezpośrednio w oknie Cerebro, podczas gdy fani GIF mogą cieszyć się wtyczką, która pozwala im wyszukiwać pliki GIF w Giphy bezpośrednio z aplikacji.

Istnieje wiele innych wtyczek, w tym jedna, która pozwala zobaczyć pogodę dla określonego miasta, jedna dla IMDB, dla Reddit, Twitter i tak dalej.

Cerebro nie jest bezbłędne, ponieważ jego wtyczki nie zawsze działają tak płynnie, jak to możliwe. Aplikacja jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju i można ją pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Jeśli chcesz pomóc, możesz to zrobić za pośrednictwem GitHub, ponieważ Cerebro jest projektem typu open source.

Link do głównej publikacji