Coś poszło nie tak z błędami blokuje instalację aktualizacji rocznicowej

Kontynuujemy nasz raport o błędach aktualizacji rocznicowej, dodając nowy problem na liście: przerażający komunikat „Coś poszło nie tak”. Znaczna liczba użytkowników zgłasza, że ​​nie mogą zainstalować najnowszej wersji systemu Windows 10 z powodu tego komunikatu o błędzie.

Użytkownicy napotykają ten komunikat o błędzie podczas korzystania z narzędzia Windows 10 Update Tool. Nawet jeśli uruchomią proces aktualizacji kilka razy, za każdym razem podejmują kolejną próbę. Aktualizacja zatrzymuje się na określonym poziomie, a następnie wyświetla komunikat o błędzie „Coś poszło nie tak”.

Błąd „Coś poszło nie tak” blokuje instalację aktualizacji rocznicowej

Mam pomyślnie zainstalowany system Windows 10 w wersji 1511 (kompilacja systemu operacyjnego 10586.494) na moim komputerze. Chcę uaktualnić do najnowszej wersji 1607 (14393.10) za pomocą Windows 10 Update Assistant. Daje następujący błąd, gdy aktualizacja osiągnie ukończenie 2%. «Coś poszło nie tak. Możesz skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft w celu uzyskania pomocy w przypadku tego błędu. Oto kod błędu 0x80070570. ”

Próbowałem proces aktualizacji 5 razy z tym samym wynikiem przy 2% aktualizacji.

Według Microsoft ten błąd wynika z uszkodzonych składników aktualizacji systemu Windows. Jeśli rzeczywiście istnieją uszkodzone pliki, Asystent aktualizacji powinien być w stanie je wykryć i naprawić. Sądząc z doświadczenia użytkownika, jedynym rozwiązaniem do uaktualnienia jest użycie pliku Media Creation.

Wielu użytkowników jest rozczarowanych Asystentem aktualizacji systemu Windows 10 firmy Microsoft z powodu mnóstwa błędów napotykanych podczas aktualizacji. Często narzędzie aktualizacji blokuje się lub powoduje nieskończone pętle ponownego uruchamiania.

Wszystkie te nieudane instalacje zmuszają użytkowników do szukania obejścia, zmieniając Anniversary Update w proces niszczenia nerwów.

Link do głównej publikacji