Instrukcje: konfigurowanie ustawień serwera proxy Microsoft Edge

Wiele osób korzysta z serwera proxy w celu ochrony swojej prywatności online, podobnie jak wiele innych przeglądarek internetowych w systemie Windows 10, Microsoft Edge oferuje również obsługę serwera proxy. Konfigurowanie ustawień proxy w Microsoft Edge jest stosunkowo proste, a dzisiaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak skonfigurować ustawienia proxy Microsoft Edge w systemie Windows 10?

Serwer proxy to inny komputer zdalny, który działa jako koncentrator i przechwytuje ruch sieciowy przed wysłaniem go do Ciebie. Serwer proxy ma wiele zastosowań, ale w większości przypadków ludzie używają go, aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Podczas korzystania z serwera proxy Twój adres IP nie będzie wyświetlany, zamiast tego połączysz się z Internetem za pomocą adresu IP serwera proxy.

Serwer proxy to dobre rozwiązanie, jeśli martwisz się o swoją prywatność, ale powinieneś wiedzieć, że dostępne są zarówno bezpłatne, jak i płatne usługi proxy. Według użytkowników płatne usługi proxy są zwykle bardziej bezpieczne i niezawodne, więc wybieraj ostrożnie przy wyborze serwera proxy.

Konfigurowanie proxy w Microsoft Edge jest dość proste i możesz je ręcznie skonfigurować lub możesz po prostu przyspieszyć ten proces i użyć automatycznego pliku konfiguracyjnego, który skonfiguruje dla ciebie proxy.

Jak — Zmienić ustawienia proxy Microsoft Edge

Zmiana ustawień proxy w Microsoft Edge jest dość prosta i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. otwarty Microsoft Edge.
 2. Kliknij Menu przycisk w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu.
  proxy-1
 3. Przewiń w dół do sekcji Ustawienia zaawansowane i kliknij Wyświetl ustawienia zaawansowane przycisk.
  proxy-2
 4. Kliknij Otwórz ustawienia proxy przycisk.
  proxy-3
 5. Przejdź do sekcji Ręczna konfiguracja serwera proxy i włącz ją Użyj serwera proxy opcja.
  proxy-4
 6. Wprowadź niezbędne informacje i kliknij Zapisać przycisk.
 7. Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła serwera proxy.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków serwer proxy zostanie skonfigurowany i będzie gotowy do użycia.

Serwer proxy zabezpiecza tylko twojego klienta torrent lub przeglądarkę internetową, a szyfrowane tunelowanie VPN (Virtual Private Network) zabezpiecza 100% całego twojego dostępu do Internetu. Pobierz teraz CyberGhost VPN (77% sprzedaży flash), lider na rynku VPN.

 • Jeśli nie chcesz ręcznie konfigurować serwera proxy, możesz po prostu skorzystać z opcji automatycznej konfiguracji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + I aby otworzyć aplikację Ustawienia.
  2. Iść do Sieć Internet i przejdź do Pełnomocnik patka.
  3. Włączyć Ustawienia automatycznego wykrywania i Użyj opcji skryptu konfiguracji.
   proxy-5
  4. Wpisz adres skryptu URL i kliknij Zapisać przycisk.

  Innym sposobem zmiany ustawień proxy w Windows 10 jest skorzystanie z Opcji internetowych. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wprowadź opcje internetowe. Wybierz opcje internetowe z menu.
   opcje-1
  2. Iść do Znajomości kartę i kliknij ustawienia sieci LAN przycisk.
   opcje-2
  3. Otworzy się okno Ustawienia LAN. Możesz teraz skonfigurować serwer proxy ręcznie lub wybrać opcję automatycznego wykrywania ustawień i korzystania ze skryptu automatycznej konfiguracji.
  4. Po skonfigurowaniu serwera proxy kliknij dobrze przycisk, aby zapisać zmiany.
   opcje-3

  Pamiętaj, że zmiany te są stosowane w całym systemie, więc nawet jeśli skonfigurujesz serwer proxy, nie będzie to miało wpływu tylko na Edge, wpłynie na wszystkie inne aplikacje obsługujące proxy. Jeśli chcesz korzystać z serwera proxy tylko w przeglądarce internetowej, zalecamy korzystanie z przeglądarek innych firm, takich jak Chrome lub Firefox.

  Jeśli martwisz się o swoją prywatność w Internecie, proxy może być dobrym rozwiązaniem. Konfigurowanie proxy dla Microsoft Edge jest stosunkowo proste i mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny.

Link do głównej publikacji