Cortana wyczerpuje baterię w systemie Windows 10? Oto jak to naprawić

Windows 10 to jedna z najbardziej zaawansowanych wersji systemów operacyjnych Windows, jakie kiedykolwiek wydano. Ma kilka naprawdę fajnych funkcji, które dodają dodatkową funkcjonalność naszym komputerom, a najlepsze jest to, że Microsoft dodaje nowe funkcje zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.

Na długiej liście nowych funkcji w systemie Windows 10 znajduje się kilka funkcji, które pomagają w oszczędzaniu energii baterii w przenośnym urządzeniu z systemem Windows 10. W większości przypadków funkcje, które twierdzą, że oszczędzają baterię, nie mają znaczącego wpływu na system.

Napraw drenaż baterii Cortana w systemie Windows 10

Żywotność baterii w systemie Windows 10

Aby przetestować tę nową funkcję i zaspokoić głód, przetestowałem te funkcje na moim starzejącym się laptopie ze starą baterią. Ponieważ laptop został zakupiony wiele lat wcześniej, żywotność baterii nie osiąga maksymalnego poziomu. Jednak nowe funkcje zarządzania pomogły mi nieco lepiej zoptymalizować baterię, równoważąc zużycie, mówiąc mi, czego naprawdę potrzebuję, a czego nie, i trochę kontrolując żywotność baterii.

Z drugiej strony, Windows 10 jest krytykowany za okropne zarządzanie bateriami. Większość ludzi uważa, że ​​to z powodu błędu, który nie został wykryty zarówno przez Microsoft, jak i Intel. Jeśli dotknie Cię to bardzo, jednym ze sposobów, aby to trochę poprawić, jest aktualizacja wszystkich sterowników i zmiana niektórych ustawień.

Cortana wyczerpuje żywotność baterii w systemie Windows 10 — Fix

Cortana jest osobistym asystentem systemu Windows 10. Opiera się na twoim pasku zadań i może ci pomóc w wielu sprawach. Otrzymaliśmy kilka pytań dotyczących Cortany dotyczących zużycia baterii w urządzeniach przenośnych. W rzeczywistości Cortana nie powinna mieć większego wpływu na baterię. Może nawet go nie używasz, ale wciąż powoduje to wyczerpanie baterii.

Debata oczywiście trwa „Cześć Cortana” funkcja. Jak kiedy Cześć Cortana funkcja jest włączona, Cortana jest prawie zawsze włączona i zawsze cię słucha, czekając, aż wydasz komendę głosową; oczywiste są spekulacje na temat tego, że wyczerpuje to żywotność baterii. Ale wyniki testu nie są jednoznaczne, a najwyższy procent baterii, który ma być używany przez Cortanę, wynosi około 6% całkowitej mocy.

Microsoft oficjalnie uznaje, że Cortana zwiększa zużycie baterii. W ustawieniach „Cortany” stwierdzono również, że ma on tendencję do wkurzania baterii. Jeśli więc masz wątpliwości, że Cortana wpływa na twoją baterię, wystarczy ją wyłączyć.

  • Przejdź do menu Start i wpisz „Cortana” i kliknij pierwszy wynik dla ustawień Cortany.
  • Teraz, gdy jesteś w ustawieniach Cortany, znajdź „Pozwól Cortanie odpowiedzieć Hej, Cortana”I wyłącz go, przesuwając pasek na drugą stronę.

paczka językowa cortana hej cortana

  • Gdy to zrobisz, możesz zacząć.

Możesz zauważyć jakąkolwiek zmianę w żywotności baterii w ciągu około 45 minut. Dotyczy to również smartfonów i innych urządzeń przenośnych z zainstalowanym systemem Windows 10. Jeśli uważasz, że bateria wciąż się wyczerpuje, spróbuj zmienić ustawienia i utwórz niestandardowy plan baterii z permutacjami, sprawdzając, która funkcja wykorzystuje maksymalne zużycie w pasek zadań.

Link do głównej publikacji